Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyházak szerint a szexuali...

Az egyházak szerint a szexualitás fő értelme az élet továbbadása, emiatt ítélik el a homoszexualitást is. Mi a helyzet a meddő házaspárokkal, és mi a helyzet azokkal a "macsókkal", akik minden héten más csajt fektetnek meg, és ezzel ők a valakik?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 15:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%

Szerinted a meddő házaspár tehet róla, hogy meddő?

A macsók körében nem túl nagy a valószínűsége a vallásosságnak. Az egyházak pedig többnyire elítélik a házasságon kívüli szexet.

2010. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Igazad van, de egy meleg sem tehet arról hogy meleg. Én viszont ismerek sok olyan templombajáró katolikus fiút, akik minden héten más nővel vannak, és még a pap is mosolyog ezen, mert olyan jópofa, természetes dolognak tartja.
2010. dec. 12. 15:48
 3/27 anonim ***** válasza:
én is ismerek templomjáró meleget, ez mégsem jelenti azt, hogy az egyház helyeselné a homoszexualitást
2010. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%

Figyelem!!!

A buz.iság egy lelki betegség! Kötelessége orvosolni...!

2010. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Ha orvosolni kötelesség, akkor ezek szerint te tudnál szerelmes lenni egy veled azonos neműbe (vagyis olyan nemhez tartozóba, amelyhez nem vonzódsz) ??


Ne nevettess!

2010. dec. 12. 19:46
 6/27 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem a bu.ikról akarok vitázni, hanem arra lennék kíváncsi, hogy a mindig más nőt megfektető férfiakat miért nem ítéli el az egyház, hiszen házasságon kívül élnek nemi életet, és ki tudja milyen lelki sérüléseket okoznak az adott hölgyeknek.
2010. dec. 12. 19:49
 7/27 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nem ítéli el az egyház a minden nőt lefektető macsókat?
2010. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

Elnézést kérek a kérdezőtől, de pontosítanám a kérdésed, ugyanis csak a Római Katolikus Egyház és nem általában az egyházak tanítása az, hogy a szexualitás célja az utódnemzés. Gyakorlatilag ebbe rokkant bele számtalan házasság, mivel a házaspárok az utódlás nemes célja és motívuma nélkül is egymásra gerjedtek, ami aztán "tettlegességig" fajult és ami megmaradt utána - az a bűntudat.

Az egyház nem az említett egyházi törvény miatt ítéli el a melegeket, hanem azért, mert ha már egyszer benne van a bibliában, akkor nem engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy kihagyják a házirendből.

A meddő házaspárok nem tudom, hogy hogyan jönnek a képbe, mivel az biológiai, genetikai és személyes hitbéli történet.

Nagyon csalafinta vagy te kedves kérdező, mivel a kérdésed lényege, valójában az utolsó mondatodba lett becsomagolva.

Szerintem ne irigykedjél azokra a lepedő virtuóz macsókra, akik esetleg most úgy néznek ki, mintha ők lennének valakik.

Én nem lennék a helyükben, mivel ha nem változtatnak a stíluson és egyszer majd - tetszik-nem tetszik - Isten elé kell állni, akkor valószínűleg könnyebb dolga lesz egy "tetkós karizomsztárnak", aki lehet, hogy egész életében nyomta a partit, de esetleg az utolsó előtti pillanatban megtért - Mivel ő legalább soha nem csinált úgy, mintha keresztény lenne.

Ne felejtsd, hogy annak ellenére hogy a Római Katolikus Egyház az "egyedüli üdvözítő egyház" a mennyben senkit nem fog érdekelni az, hogy egy macsónak (vagy bárkinek) mi az egyháztagsága.

Talán azért, mert Isten előtt ez nem hivatkozási alap, hogy én katolikus vagyok.

Az vagy, aki a hétköznapokban is vagy és nem az, aki fél órára a templomban. Szerintem.

2010. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

21:44!


Tetszik a válaszod. :)

2010. dec. 12. 22:39
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

"Ha orvosolni kötelesség, akkor ezek szerint te tudnál szerelmes lenni egy veled azonos neműbe (vagyis olyan nemhez tartozóba, amelyhez nem vonzódsz) ??"


Igen, tudnék, ha bu.zi, azaz, ebben az aberrációban szenvednék. Hála Istennek ez nem így van. De sajna azaz igazság, hogy azért, hogy valaki így megbetegedjen, ahhoz erkölcstelennek is kell lennie.


Az egyház elítéli a paráznaságot is!

2010. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!