Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Újszövetségben van utalás...

Az Újszövetségben van utalás arra, hogy Jézus elítéli a homoszexualitást?

Figyelt kérdés
Vagy egyáltalán bármi utalás a homoszexualitásra? (Olvastam a Bibliát, de nem mostanában és bizonyára van, aki jobban tanulmányozta)
2010. jún. 14. 17:10
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
13%
Sehol nincs rá utalás, Jézus is búza volt.
2010. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
38%
Anyad volt buza te allat!!!Ez az elöttem szolo volt!
2010. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem Pál levelei között keresgélj.


Amúgy a vallásos homoszexuálisok többsége azzal érvel, hogy az Újszövetségben csak Pál leveleiben van elítélve a homoszexualitás, és ő meg nem ismerte Jézust személyesen.

2010. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
44%

ma 17:24:

Az melyik könyvben van bent, hogy anyázva lehet védeni Jézust azoktól, akik megdobják kővel?

2010. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
87%
Az Újszövetségben, ha jól emlékszem, Pál levelei között van. De a homoszexualitással főleg az Ószövetség foglalkozik, és mivel ezt vette alapul az Újszövetség, valószínűleg nem tartották fontosnak újból megemlíteni, mint ahogy a 10 parancsolatot sem.
2010. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

valóban, a páli levelek tartalmaznak erre vonatkozóan passzusokat


Jézus, mivel a zsidóknak hirdette az evangéliumot, nem tartotta fontosnak megismételni a mózesi törvényeket, de ezeket érvényesnek tekintette

2010. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
13%

Van egy olyan rész a lábjegyzetekben, hogy "Az összes b.zi dögöljön meg kínhalált halva!"

Ha nem olvastad elég figyelmesen könnyen átugorhattad!

2010. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem teljesen mindegy, hogy van rá utalás, vagy nincs, ugyanis az Ószövetségben világosan le van írva, hogy Isten azt mondja az embernek, hogy szaporodjatok. Na most homoszexualitásból utód nem származhat. Ilyen egyszerű. :)


üdv

25/F

2010. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Utolsó, a papokkal és apácákkal vagy a meddőkkel mi a helyzet? Szerintem tehát nem "ilyen egyszerű".
2010. jún. 14. 18:35
 10/42 anonim ***** válasza:
77%

“Ne hálj férfival, úgy, ahogy asszonnyal szokás hálni, ez gyalázatos dolog. ” /Lev 18,22/


“Ha valaki férfival hál együtt, úgy, ahogy asszonnyal szoktak együtt hálni, ez utálatosság, amelyben mindketten részesek, ezért meg kell halniuk, vérük visszahull rájuk.” /Lev 20,13/


Szerintem ez elég egyértelmű. És mivel az Ószövetségen alapul az Újszövetség, ez vonatkozik arra is.

2010. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!