Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményed a modern...

Mi a véleményed a modern művészetről?

Figyelt kérdés
Én speciel elítélem, kíváncsi vagyok más mit gondol erről.
2011. aug. 24. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

???

nem tiszta, mit értesz modern művészet alatt?

én minden alkotást egyenként ítélek meg.

2011. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz pontosan modern művészet alatt? És kifejtenéd, miért is ítéled el? Nem tartom helyesnek semmi elítélését, nem kell ,hogy tetsszen, de elítélni nem szabad. Szépséget lehet találni mindenben, mindenki megtalálhatja azt, ami neki tetszik. Nekem sem tetszik néhány dolog, mégsem ítélem el azt, akinek igen - legalább van miről beszélgetni, van mit jobban megismerni.
2011. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem igazán tetszik, meg én inkább a reneszánszt szeretem, de elítélni hülyeség.
2011. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
mit értek alatta? pl a 20. 21. század festészetét szobrászatát...
2011. aug. 24. 12:56
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem tetszik...


A modern épületektől is kiráz a hideg.

2011. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
akkor oks nem vagyok egyedül, am nem ítélek el semmit csak kicsit rosszul fogalmaztam.
2011. aug. 24. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom! Nincs izgalmasabb - szerintem - a XX. század festészeténél. Ehhez persze ismerni kell a kor filozófiáját, történelmét, a pszichológia elért eredményeit, stb.
2011. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elítéled? Van fogalmad arról, mit ítélsz el, vagy csak kiragadtál valamit, ami nem tetszik?


[link]

http://www.youtube.com/watch?v=poIrwic2oYs

http://www.youtube.com/watch?v=LQCxz4huBzo

[link]

[link]

[link] #um=1&hl=hu&safe=off&tbm=isch&sa=1&q=land+art&pbx=1&oq=land+art&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=17926l19108l0l20159l8l8l0l2l2l0l274l1408l0.1.5l6l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=30c164dd87c23670&biw=1366&bih=667


Azért a kortárs művészet elég tág fogalom. Megfogalmaznád kérlek, miért is ítéled el? ezek csak apró példák voltak, de ne felejtsük el a mozgóképes művészetet, a kísérleti filmet, a filmművészetet és az animációs filmeket.

2011. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tehát elítéled Picassót, Dalit, Muchát, Csontváryt, Frida Kahlót, Vasarelyt is például?

Tehát az impresszionizmust (a későit), a kubizmust, az avantgárdot, a szürrealizmust, a minimalizmust, a szecessziót is?

Sajnálom hogy semelyik munkássága sem fogott meg, én se mindnek értem a gondolkodását, de elismerem őket mint festőket.

A modern épületek pedig tetszenek, nemrég láttam a táncoló házat, szerintem nagyon jól néz ki.

A szobrok már kicsit bonyolultabbak, például Dali rinocérosz és elefánt szobrai tetszenek, de azok a szobrok is amik az Art on lake kiállításon körbecsónakázhatók, igaz nem mindegyiket értem, de nem ítélem el ezért, inkább előveszem a fantáziám és belelátok valamit.

2011. aug. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kapitány_úr ***** válasza:

@[23:38] Utolsó:

Tündérkém, amiket/akiket felsoroltál, azok konkrétan avantgard irányzatok, ill. azok képviselői, nem kimondottan a "modern" irányzat.

Ha ezeket elítélné, akkor szerintem "avantgardot" írt volna a kérdező.


(... a kérdésre pedig holnap írok valami "okosat", csak most ehhez már szét vagyok csapva jobbhíján :D)

2011. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!