Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van olyan sok bolond...

Miért van olyan sok bolond művész?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 16:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A marihuána ló.....! Ilyen alapon azt mért nem írjátok ki, hogy cigiztek és alkoholt is fogyasztottak. És szerintem a két említett művész messze nem volt őrült.

Aki tényleg az volt, az pl. van Gogh, de ő még csak füvet sem szívott. Ian Curtis szerelmi bánat miatt lett öngyilkos, ez szintén nem csak művészek kiváltsága.

Egy másik kérdésnél írta valaki, hogy nagy különbség van a közt, hogy valaki művész (a foglalkozását tekintve) vagy művészlélek, és a kettő nem mindig jár együtt.

2011. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Amikor valaki gyermekként elkezd rajzolgatni, írogatni vagy zongorázni, lehet, hogy abba fogja hagyni. Lehet, hogy parancsra sem hagyná abba, mert érzékenyebb lelkivilága miatt létszükségletnek érzi ezen tevékenységek valamelyikét. Aztán kiderül, hogy bámulatos tehetsége révén hamar megtanulja jól és egyedien kifejezni magát ezen tevékenységek által. Lassan, lassan, TUDÁSA és SZORGALMA révén MŰVÉSSZÉ érhet. Bolond? Nem, csak érzékenyebb szűkebb, vagy tágabb környezeténél! El lehet dönteni, hogy az igaz és művészi tehetség áldás, vagy átok?... Valóban egyre több az önjelölt művész-fiatal, aki 21-23 éves korára már azt hiszi, hogy művésznek nevezheti magát, és a járda felett félméterre közlekedik. Komikus, szánalmas jelenség. Tudás nélkül festegetni, zenélgetni vagy írogatni lehet persze, de az attól még nem lesz remekmű, helyesebben mű sem lesz. Ne égessük feleslegesen magunkat, vagy ha nincs önkritikánk, kérdezzünk meg a témában jártas szakembert. ...ja, hogy "én" jobban tudom magamról, hogy zseninek születtem eleve... Na, itt kezdődnek a bajok!
2015. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!