Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A mai fiatalokat érdekli a...

A mai fiatalokat érdekli a népművészet?

Figyelt kérdés
Vannak olyan fiatalok akik esetleg hímeznek, kötnek, horgolnak, varrnak? Érdekli ez a mai fiatalokat?
2011. aug. 26. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
nos én 14 éves vagyok lehet hogy szégyen de egy cseppet sem érdekelnek mind unalmas dolog xd
2011. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Túlnyomó többségüket valószínűleg egy cseppet sem.
2011. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem egyiket másikat, bár kérdés, hogy mit nevezünk mai fiatalságnak. Én 21 éves egyetemista lány vagyok, a ruháimat megvarrom ha elszakadnak, bár a varrógéppel még nem igen vagyok jóban, de kézzel elég jól megy. :) Ahhoz, hogy nekiálljak megvarrni egy ruhát magamnak még nem éreztem elegendő késztetést.


A gobelint nagyon szeretem, sokszor rámjön, hogy én most ezt vagy azt kivarrom és akkor akár hetekig képes vagyok minden este ülni felette, mint valami megrögzött. :)


Kötni nem szeretek, mert nem tudok. Csak a legalapabb dolgokat tudom, ez mindig felidegesít, mert a magyarázatokból sem tudom felfogni a szebb dolgokat, pedig nagymamám sokat erőlködött már velem. Egyszer elkezdtem kötni egy sálat, tök jó és nagyon drága fonalat vettem hozzá, hát az lett a vége, hogy úgy 80 centi után feladtam és odaadtam nagymamámnak, hogy fejtse le és ha ráér kössön nekem belőle egy szépet. :)

Ő az ilyen kéréseknek mindig nagyon örül, szeret nekünk kötni, de még is csak könnyebb, ha van hozzá ötlet.

A horgolást még nem is próbáltam, az annyira nem vonz, így nagy vonalakban ennyi.

2011. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Sejtettem, hogy nem egy érdekfeszítő "téma" a mai fiataloknak.


Én 32 éves vagyok, de mindíg érdekeltek ezek a dolgok.


Szerintem jó ha az ember megtud kötni egy szép pulcsit (egyedit) magának,ami nem jön szembe velem, és tök jó, hogy én csináltam.

2011. aug. 26. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:

én szeretek kötni,horgolni,hímezni,mindig is érdekelt a kézművesség.

L22

2011. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is javítanám a statisztikát, bár a fafaragás jobban érdekel.

Sajnos az érdeklődés mellé tehetséget már nem kaptam.

2011. aug. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én imádok tájházakba és skanzenekbe járni. Varrni, hímezni nem tudok szépen, de jó pár hagyományos díszítőtechnikát kipróbáltam már agyagedényen.

25/L

2011. aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 20 éves vagyok, és megmondom őszintén, egyáltalán nem érzek vágyat rá, hogy hímezzek, kössek, varrjak. Mikor áltsulival kézműves házba mentünk rajz órán, nekem az egy kínszenvedés volt. Pedig nem vagyok az a típus, akit nem érdekel a művészet, vagy nincs türelme az ilyen pepecselős dolgokhoz, de ez így konkrétan pont nem érdekel.


Az egyik legjobb barátnőmet (velem egyidős) érdeklik az ilyesmik, csak nincs rá ideje. Ezenkívül egy volt kolistársam volt még ilyen, na ő néha az egyetemre is ilyen népies ruhában jött be :D:D Jófej csaj volt nagyon :D

2011. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!