Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a novellámról?

Figyelt kérdés

Megjegyezném,hogy nem vagyok depressziós! :D


Novembernek már jócskán a végén jártunk.London zegzugos belvárosának háztetőit vékony rétegben borította a friss,ragyogó hó.Az első hó abban az évben.Kevés volt,még hógolyozásra sem volt alkalmas,de némiképp feldobta az átlagos,szürke csütörtök reggelt.Az utcákon álmikulások százai sétálgattak adományokért könyörögve a kisebb-nagyobb dobozokkal felszerelkezett,loholó embereknek.Ilyenkor a legtöbben csak türelmetlenül elhajtották őket és siettek tovább üzletről-üzletre,hogy megszerezzék szeretteik tökéletes és méregdrága kívánságait.


Lassan,lehajtott fejjel sétáltam végig a tömegen.Morogva,szitkozódva kikerültek és továbbsiettek.Nem zavartattam magam,csak mentem egyenesen a járda közepén,piros cipőmmel magam előtt rúgva az emberek jóvoltából barnává lett porhavat.


Fejemben visszhangzottak a szüleim lekicsinylő szavai.Én nem voltam nekik elég jó.Nem ittam,nem drogoztam,még csak nem is cigiztem,kitűnő volt a tanulmányi átlagom.Mégsem feleltem meg az elvárásaiknak.Nekik csak egy kezelhetetlen,haszontalan kölyök voltam.Elfeledkeztek róla,hogy nekem csak ők maradtak,nem érdekelte őket,hogy mekkora fájdalmat okoztak ezzel ...


Pulóverem zsebében megmarkoltam a kicsi,ám de annál élesebb zsebkést és szét sem nézve átvágtam az úttesten.A parkban öregek hosszú,gumis végü fabotjaikra támaszkodva sétáltatták kutyáikat.Még mindig lehajtott fejjel,kapucnimba burkolózva elsétáltam mellettük.Egyik-másik alkalommal elkaptam egy-egy panaszos mondatfoszlányt,miszerint drágult a mosószer,vagy hogy a szegény boltosnéninek a sarkon veseköve van ...


Lefordultam a kitaposott útról és a vékony szűzhavon átvágva beértem a fák sűrűjébe.Két percnyi séta után célba értem.Volt itt egy kicsi,inkább már-már pocsolyának nevezhető állóvíz,amiről nem sokan tudtak.A partjához sétáltam és gondolkodás nélkül a felszínét borító vékony jégre ugrottam.


Bár kicsi volt,de a mélysége pont elég volt ahhoz,hogy derékig elmerüljek benne.Mintha ezer kést döftek volna a testem minden egyes négyzetcentiméterébe.Nem törődtem vele,leguggoltam,amíg a hidegvíz el nem lepte a fejem búbját is.A tüdőmből az utolsó csepp levegő is kiszorult.Világosbarna derékig érő hajam uszályként körbelengte a testem.Végül mikor már káprázott a szemem az oxigénhiánytól és a lábam is felmondta a szolgálatot,fölegyenesedtem és kiléptem a partra.


A hajam nedvesen tapadt a fejemre és az arcomra.Eszeveszettül rázott a hideg,fogaim összekoccantak.Nem törődve semmivel,leheveredtem a tó partjára és elővettem a rozsdás szúróeszközt.Jobb kezemmel erősen megmarkolva bal csuklómra szorítottam és nem sokáig,épphogy csak az eremet érje,elhúztam a vékony pengét.A vér megállíthatatlanul folyni kezdett a karomon.Vérző csuklómat a vízbe lógattam és szememet behunyva vártam.


Azt mondják,nehéz a búcsú … de a pillanat,amikor valaki élete legnagyobb baklövésének vall téged … halottá tesz.Épp olyan halottá,mint egy letépett virág,egy elkorhadt fatörzs,vagy egy lehullott falevél …


2011. okt. 3. 10:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsánat ! nem uszályként,hanem fátyolként :D
2011. okt. 3. 10:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom, hogy nekem nem tetszik, mert számomra túl "konyhanyelven" van megírva az, amit te költőinek szántál. Plusz nem értem az összefüggést az eleje és a vége között, szerintem nincs íve. Egyébként ne keseredj el, mert nem vagy ügyetlen, csak valószínűleg még nagyon fiatal és gyakorlatlan. Próbálj meg kevésbé prózai, és inkább őszinte (tudom, hogy ez nem rólad szólt, de nekem erőltetettnek tűnt) lenni. Fel a fejjel, és ne hagyd abba az írást! :)
2011. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sokak szerint nem értek ehhez, de szerintem nem rossz. Viszont egy zavaros rész van: "Végül mikor már káprázott a szemem az oxigénhiánytól és a lábam is felmondta a szolgálatot, fölegyenesedtem és kiléptem a partra."


Remélem, érted mire gondolok.

2011. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

huh. ne haragudj az őszinteségemért, de nekem túl modoros és mesterkélt, tele felesleges nyelvi kombinációkkal, mintha nagyon meg akarnál felelni egy konzervatív magyartanárbácsinak egy dolgozatban.

de ez csak az én véleményem, azért ne add fel, csak engedd el magad és hagyd hogy TE írd a novellát.

persze az is lehet, hogy már az alapoknál tévedek és egyszerűen te ilyen vagy, úgyhogy semmiképp ne hallgass rám.

2011. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na, igen, arra oda kell figyelni, hogy csak azért nem lesz jó a stílusod, mert minél több jelzőt próbálsz rakni egy főnév elé.
2011. okt. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igen,szerintem sem a legjobb,még nekem is erőltetettnek tűnik,de majd lesz jobb is (:


második: az a zavaros,hogy miért nem maradt lent és halt meg úgy?hát...ő nem úgy tervezte (:

2011. okt. 3. 11:20
 7/11 anonim ***** válasza:

"második: az a zavaros,hogy miért nem maradt lent és halt meg úgy?hát...ő nem úgy tervezte (:"


- Nem. Talán az a zavaros, hogy valakinek felmondja a szolgálatot a lába, de azért még a jeges vízben fel tud állni, és ki tud menni a partra. Nálam ez valahogy ellentmondásos. Vagy Te milyen értelmét ismered a "felmondja a szolgálatot" kifejezésnek?

2011. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11:16: igen, ezeket a szavakat kerestem, modoros és mesterkélt! Ne haragudj meg, kedves kérdező, de igaza van. Ennek ellenére szerintem írj sokat, és megtalálod a saját stílusodat. Első voltam :)
2011. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

11:48

elzsibbad :D

2011. okt. 3. 14:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor írd azt, hogy elzsibbad. Látod, ilyen "apróságok" is befolyásolják az olvasó vélekedését.
2011. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!