Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a Betty...

Mi a véleményetek a Betty Edwadrs rajzos könyvről?

Figyelt kérdés
Olyanok is válaszoljanak, akik a hagyományos módon (szerkezet, arányok, anatómia)tanultak rajzolni, esetleg maguk is rajzot tanítanak!
2011. okt. 27. 08:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Én épphogy bekerültem egy képzőművészeti szakos gimibe, mikor először hallottam a könyvről. Akkoriban nem igazán érdekelt az agyféltekés rajzolás, hiszen sohasem volt gondom sem a textúrákkal, ábrázolásmódokkal, technikákkal, sem a fantáziával, csupán néhány esetben az arányokkal és a pontossággal. Namármost mikor elolvastam a könyvet, ( csak éjjelente olvastam, a leckékből semmit nem valósítottam meg) rá kellett jönnöm, hogy én bizony eddig is a jobb agyféltekémet használtam. Mikor ez végre tudatosult bennem, akkor a negatív tereket kezdtem gyakorolni. Ekkor javult először jelentősen az arányérzékem, és kb egy hónap múlva rá kellett jönnöm, hogy már pontos, amit csinálok, és könnyebben figyelem meg a dolgokat, sőt, többször van kedven is rajzolni.

Mindazonáltal egyetlen hátrányt meg tudok említeni: a korábbi gyors vázlataimat most lassabban készítem, és sokszor beleesek abba a hibába, hogy a részletekkel törődök, az egészet pedig hanyagolom. Mindenesetre nekem nagyon sokat tanított a könyv, és úgy érzem, érdemes volt elolvasnom.

2011. okt. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!