Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a Pál utcai...

Mit gondoltok a Pál utcai fiuk cimu muröl?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 20:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Azt, hogy nem írjuk meg helyetted a házidat... :)
2011. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Mindig szerettem olvasni, de valahogy pont azt a könyvet egyszerűen nem bírom befejezni soha. Valószínűleg azért, mert mikor általánosban el kellett volna olvasni, nagyon, de nagyon taszított ez a tüdőgyulladásos-meghalós vonal. Kövezzetek meg, a mai napig nem bírom felfogni, hogy kicsi gyerekekkel miért kell ilyeneket olvastatni.
2011. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

A kisgyerekeknek sem lehet csak az élet rózsaszín oldalát megmutatni és ez egy tökéletes regény arra, hogy az árnyoldalát is lássák anélkül, hogy rémálmaik lennének tőle.

Én gyerekként imádtam. Könyvben, filmben (az eredeti amerikai-magyar verzióban, mert az az újabb olasz marhaság borzasztó, köze nincs a regényhez, csak a szereplők nevei...), bárhogy. Ezerszer elolvastam, mindig sírtam rajta, de ezzel együtt imádtam...

2011. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kedvencem.
2011. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
Na végre, kifejthetem. Már ötödikben is utáltam. Egy iszonyatos, giccsgyanús, rémséges regény, amelyben egy világ lúzere gyerek szenved és szenved természetesen mindhiába - mindössze csak annyi a tanulság, hogy csinálhat az ember, amit akar, a végén úgyis ráfázik (ő maga meghal ugye, a grundnak meg kampec - kettős csapás, ollé). Ezt a felemelő konklúziót idejekorán bele kell verni a ifjúságba, hiszen passzol a pesszimista magyar néplélekhez. Méltó párja nyolcadikban a Légy jó mindhalálig című rettenet, a magyar irodalom egyik legellenszenvesebb főhősével. Nagyon jó lenne végre valami mással helyettesíteni őket. (Most lehet lepontozni.)
2011. okt. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Olyan 11 éves lehettem, mikor először elolvastam, aztán még jó párszor. Alapmű, első elolvasott könyvem volt. Pár éve megint újraolvastam, de nem utoljára.

A filmeket nem láttam, de az újabb olasz verziót nem tartják valami jónak.

2011. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Én csak a filmet láttam, az nagyon tetszett, akkor. Már nem néznék ilyet, nem kötne le :)
2011. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Jó könyv érdemes elolvasni.
2011. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Probalja elmagyarazni a nagyonhulyeknek, hogy a "huseg" szo nem kizarolag a szerelmeben van.

Alapmu, egyutt a Legy jo mindhalalig cimu, egyes primitiv uneducated es illiterate szemelyek szamara rettenettel egyutt.

2011. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%
21:09: az a primitív és műveletlen személy (amit nem tudtál magyarul leírni, nem beszélve a helyesírásodról) történetesen magyar szakot végzett. Tudom, hogy ezektől a regényektől kötelező hasraesni, de azt is, hogy elég jelentős része a népességnek az általános iskola után már semmilyen szépirodalmat nem olvas. Főleg ennek köszönhető a népszerűségük.
2011. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!