Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, egy utcai vagy...

Tíííbor kérdése:

Mit gondoltok, egy utcai vagy egy hiretelen jött konfliktusban, mennyire lennének eredméyesek Scott Adkins (Undisputed 3-ban Uri Boyka) mozdulatai?

Figyelt kérdés

Igazából azért mondhatjátok, hogy hülye vagyok meg ilyen fa...ágot is csak én tudok kérdezni, mert hogy ezek nagyon kemény és brutális mozdulatok, DE.... itt a lényeg.., de mivel ezek összetett és azért nehéz dolgok, nem biztos, hogy kivitelezhetők, és egy, a fejünk szétverése iránt elszánt kis se..fej ellen mennyire lennének hatásosak? http://www.youtube.com/watch?v=l_OHCjZnT4A ezek valamelyikéről lenne szó.


Csak úgy spontán :)


2011. okt. 24. 21:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
8%

Ezt a Scott Adkins-t a valós életben, egy kocsmában egy nagyobb darab favágó vagy kőműves munkás ráb@szná az asztalra, és leverne neki két akkorát, hogy ketté állna még a füle is. Filmekben marha látványos, azt is tudom, hogy van küzdősport múltja az ürgének, na de ilyen látványosan nem tudna hatékonyan bunyózni egy éles szituációban. De kevésbé látványosan sem. Ezek a küzdősport múlttal rendelkező színészek annyival tudnak többet, a küzdősport múlttal nem rendelkező harcművészeti koreográfiákat betanult színészektől, hogy tényleg űztek régebben harcművészeteket/küzdősportokat így a filmben hitelesebb az alakításuk. Na de nem kell félistenként tekinteni rájuk, ezek nem Bruce Lee-k. Utcán laposra vernék a hollywood-i csini pofijukat.


Tehát a kérdésedre a válasz: Egy igazi utcai konfliktusban eredménytelenek lennének Scott Adkins mozdulatai.


Késes Krisz

2011. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
azért az ushiro mawashi geri be szokik jönni
2011. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Kérdező - harcnak semmi köze az akrobatikához, de még a bunyónak sem. egy rutinos verekedő ellépne a rúgkapálózás elől, és állon csűrné. ez a képzés nélküli, alap dolog. utcán se szivacs, se kötél amin lóghat. ha meg egy valamennyire képzett emberrel találkozik, akkor tovább csökkennek a találati esélyei, de az életben maradási esélyei is, ez a helyzet.


aki az ushiro mawashit írta: ne, ne próbáld meg utcán. nem kell nagy gyakorlat hozzá, hogy elkapják a lábad, és onnantól nagyon hamar valakinek a térde alá kerül a torkod. utcán zártan, vitál pontokat védve és az ellenségedét támadva. forgó hókuszpókuszok felejtősek. lehet gyakorolni, de akcióban üss fuss!

2011. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Akkor itt van még egy gyors kérdés:


Ha ezek szerint ez sz..rt nem ér, akkor mi az a búnyó módszer amivel viszont felülkerekedhetsz? ezek szerint ütni, vágni azt annyi? :P:P

2011. okt. 25. 20:28
 5/21 anonim ***** válasza:

persze. lényegében jól jön némi boxoló tapasztalat, mert jó mozgást, ritmusérzéket ad.

emellett meg kell tanulni, hogy az elmozgás baromi sokat számít, gondolj csak arra, milyen király ha belevédesz egy kés vágásba..

akkor ezután meg kellene tanulni, hogy nem csak orra ütünk, mert azt azért védeni fogják, hanem a test különböző pontjain vannak érzékeny és sérülékeny pontok. közben én fontosnak tartom gyakorolni egy ember egyensúlyának a támadását, megjegyzem már komplex dolgoknál tartunk, lassan elhagyjuk az utcai 'bohóckodás' szintjét.

végül az összes dolgot gyakorolni, alkalmazni, lassan és gyorsan is. hosszabb idő alatt be lehet gyakorolni, hogy ne csak elmozogj, de megfelelően mozdulj el egy támadás elől, úgy hogy a támadó szolgáltatja ki neked egy másodpercre a karját. berántod torkon könyökölöd és vége 3. másodpercre már a többi ellenségedre figyelsz. ez valahogy így megy.

mellette birkózást jó még gyakorolni, plus savate-osokkal, boxolókkal sparringolni. ha van az embernek ideje, sokat ki lehet hozni a testből, de azért megfelelő gyakorlat nélkül sajna.. voltam úgy bunyózni, hogy nem voltam formában, kihagyás után is voltam, és olyan sza.rul mozogtam, hogy kaptam be az egyenes ütéseket.

ezt azért írtam, hogy éreztessem, gyakorolni azért kell, ha nem is mindég partnerral, de a mozgást nem szabad sokáig szüneteltetni, mert a komolyabb mozdulatokat aktívan kell tartani még egy gyakorlott embernek is. minnegy, már összeszedtem magam, ez valamikor szeptemberben volt velem :)

2011. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 lee12 ***** válasza:

azért scott adkins bármelyikünket megverné:D és utcán is simán szétkapná a legtöbb embert mert kemény taekwando és más sport múlt van mögötte

de legyőzhetetlen ember nincs

én istenigazából valmi késes harcművészetet tanulnék mert az még hasznos is mert senki nem menne neked ha egy 10 cm es késsel védekezel

de a legjobb a gázpisztly pofánlövöd és kész

vagy pedig futsz mint egy őrült XD

2011. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

ha valaki igazán neki akar rontani az embernek, egy gázpisztoly koránt sem biztos, hogy megállítja. nem azért, mert a maró sz.ar amit kiló nem baromi zavaró, hanem mert sokan tudják, hogy elég nehéz arcon somni valakit pisztollyal.. ha meg máshová megy, akkor nagyon sokat veszt a hatékonyságából. én mondjuk a legtöbb fegyvert hordó de gyenge embernek felnyomnám az ánuszrózsáján a kis játékszereiket.


a késsel viszont teljesen egyetértek. nagyon célszerű kiemelt figyelmet szentelni a késes támadásoknak, észben tartani hogy támadj kézre ha többen vannak körülötted és éppen leszúrni senkit sem tudsz, sok gyors, laza vágás elrettentő lehet, és sok embert távol tarthatsz egy ideig. és persze érdemes 1-2 kést hordani is..

használatot meg annyira rutinosan elsajátítani, hogy semmi esetre se tudják elvenni, bár egy pusztakézzel már magas szintet elért harcostól nem hiszem hogy utcán átlagember vagy valami kravmagás el tudná venni a kést :D

2011. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 lee12 ***** válasza:
amúgy milyen késes harcművészetek vannak?
2011. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
jet kali. én ezt tanulnék, mert (ha jól emlékszem) Késes Krisz is ezt tanult.
2011. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

meg ilyen indonéz HM-ek jók még késsel: silat..

nem az én témaköröm..

de megnéznék egy taichi mestert is hogy bánik egy késsel.

2011. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!