Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért sértődnek meg a tizenéve...

Miért sértődnek meg a tizenévesek, ha kapnak egy keményebb kritikát bármilyen rajzukra, festményükre?

Figyelt kérdés
Szóval nem anyuci dicsérete, hanem a tanár vagy egy kívülálló őszinte kritikája.
2011. okt. 16. 22:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Legyünk már őszinték, ha jogos, építő kritikát mond az ember valakinek, akkor az még ha próbál úrrá is lenni rajta, belül megsértődik. Jó ha 100 ezerből 1 ember tud pozitívan fogadni építő kritikát.
2011. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy nem így mondják el hanem hogy ez is szar az is szar .Ebbe mi az építő kritika?Szerintem mindenkinek van annyi reális képe hogy látja hogy mennyire rajzol jól .És igen néha jól esik a vállveregetés hogy szép volt.
2011. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A tizenévesek azért sértődnek meg, mert még nincs meg az élettapasztalatuk. Nagyon behatárolt körben mozognak ( család, barátok) ahol általában csak pozitív visszajelzéseket kapnak. A való életben ( és ilyen egy kicsit a GYK is ) már szembesülniük kell az elfogulatlan, független véleményekkel is.

Ettől függetlenül itt a fórumon én elég kevés jó rajzot vagy írást láttam, általában tényleg giccsesek vagy tele vannak klisékkel. Azzal persze nincs is semmi baj, ha valaki próbálkozik, mert enélkül hogyan derülhetne ki, hogy van-e tehetsége a festéshez, íráshoz vagy akármihez.

A kritikák stílusával azonban tényleg sok baj van!

2011. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A Gyakorin csak fikázások vannak (többnyire olyanoktól akik lófaszt se tudnak a festészetről de hát arcnékül beolvashatsz a másiknak ,mekkora lehetőség ez.Aki kicsit is igényesebb az Deviant Artra pakolja fel a rajzait .
2011. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 TheAnonymus11. ***** válasza:

ilyenkor érzékenyebbek

Tudtad,hogy,Kentucky lakosai számára kötelező évente legalább egyszer fürdeni?

2011. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

És azt te tudtad, hogy valamelyik államban tilos sörétes puskával halat fogni?


Aki pedig szeretne fejlődni, az nem csak devire tölti fel, hanem tergeminre is, meg devin csatlakozik magyar klubokhoz, és oda is feltölti a munkáját.

2011. okt. 17. 18:11
 17/25 anonim ***** válasza:
Az építő kritikán nem sértődöm meg pl ha modellt rajzolok és mondja, hogy ez meg ez nem jó akkor kijavítom nyilván és ezzel sokat segít nem is kötök bele, de ha azt mondják hogy dobjam ki a képeim és annyira rossz hogy egy elsős jobbat tud és ekkora giccset még életében nem látott és ezt így szó szerint a képembe vágja mit vár, hogy majd ujjongok örömömben és teljesen igazat adok neki és továbbra is felnézek majd rá????
2011. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
Ez változó szerintem, nekem volt már, hogy egy csomót dolgoztam valamin, én is láttam, hogy nem jó, de olyat beszólt a tanár, hogy sírógörcsöt kaptam, azóta nem nagyon rajzolok modell után, mert azt érzem, nekem fölösleges ezzel foglalkozni, mert nem tudok egy szintnél jobbat. Általában pontosan látom a saját munkáimon, milyenek, és csak fusztrál, ha beleszól valaki. Amit teljesen egyedül tanultam meg és nem szólt bele senki, abból lettem a legsikeresebb (pályázatokat nyertem), mert nem volt aki elvegye a kedvemet, csak a saját akaraterőm vitt előre. Szerintem egy tanárnak nem feltétlen kell kritizálni, inkább új irányokat kellene mutatni.
2011. okt. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a tanár, ha egy modell vagy beállítás után rajzolt képet szól le, akkor annak két oka van. Az egyik, hogy tényleg van valami hiba a képen, csak te azt nem látod - ezért is kell gyakran két lépést hátralépni, és úgy megszemlélni. A másik ok a hülye tanár, mert ilyen is van, bár az esetek többségében az első áll fenn. Egy kritikától nem szabad összetörnie annak, aki rajzolni akar.


(Nekem az otthon készült rajzaim voltak azok, amik vizuális környezetszennyezésnek minősültek, és ahogy visszanéztek azokat a rajzokat most valamelyik hónapban, hát tényleg!)


Kedves utolsó előtti! Itt is csak azt tudom mondani, amit az utsónak írtam, hogy mik lehetnek a tanár hibái. De ha azt mondta, hogy giccses, akkor legközelebb csinálj letisztult képet. Nem kell a legapróbb részletnek is rajta lennie, elvégre nem eladásra készíted, amit órán rajzolsz.


Én dacból mindig túl hamar elkezdtem tónusozni, nehogy még egyszer újra kelljen kezdeni a rajzot. Így hát volt egy csomó (már elnézést a kifejezésért) szar rajzom. Mert én is úgy álltam hozzá, hogy a tanár a hülye, és nekem van igazam. (Kár, hogy nem lehet időutazni, mert akkor elmondanám a régi énemnek, hogy milyen kis butus.) És mindig holtra voltam sértődve, ha négyest kaptam rajzból.

2011. okt. 19. 08:42
 20/25 anonim válasza:

Nekem nem egy rajzot szólt le, hanem egy félévi munkát egyszerre, mondtam neki, hogy szerintem nem valami jók a rajzok, erre ő azt mondta borzalmasak és kettest kaptam.

Szerintem érthető, hogy összetörtem.

2011. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!