Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt ezen az oldalon...

Vannak itt ezen az oldalon vallásos tizenévesek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 17:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Vannak. Egy-kettővel már találkoztam.
2010. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
2010. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Én gyerekkorom óta vallásos voltam. Nem keresztény, de vallásos és hívő.
2010. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
és milyen vallásos vagy?
2010. nov. 1. 19:28
 5/25 anonim ***** válasza:

Hú, ez egy nehéz kérdés.

Én gyermekkorom óta abban hiszek, hogy Isten nő és férfi egyaránt, már amennyire nemként képzeljük el őket. Épp ezért az Istennőben és Istenben hittem, és emellett a reinkarnációban, meg a természet szeretetében - ma amolyan wiccának neveznének. De én nem vallom magam annak :)

2010. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Érdekes =) mondjuk én keresztény tanokat vallok, de mindig is érdekeltek mások szempontjai...
2010. nov. 1. 20:36
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

A kinyilatkoztatás Istene fölötte áll a nemiségnek


A pogány istenek a természet termékenységét is szokták szimbolizálni; szobraik és jelképeik némelyiket férfinak, másikat nônek ábrázolják, és az istenek násza a növények, állatok és emberek világában történô megtermékenyítések szimbóluma, tiszteletük pedig nem egyszer nemi kicsapongással volt összekötve.

A Biblia Istenénél nincs és nem is lehet szó nemi hovatartozásról. Tulajdonságai hol férfiasak (úr, király, hadvezér, atya), hol nôiesek (gondoskodó szeretete, könyörülô irgalmassága), mégsem lehet beszélni kétneműségérôl, mint egyes mitológiai istenségeknél, akik ,,megszülték'' a világot. Nála az atyaság is, az anyai szeretet is szellemi értelmet kap, akárcsak az a kép, amely a vôlegény és menyasszony vagy a hitvesek szeretetéhez hasonlítja Isten és a nép kapcsolatát.


Egyes teozófusok teljesen félreértették a Szentháromság titkát. Mert úgy képzelik, mintha a Fiú-Isten az Atya és a nônemű Szentlélek gyermeke lenne. Ilyen házasságok valóban szerepelnek egyes ókori vallásokban, a kinyilatkoztatás azonban nemcsak a nemi jelleget zárja ki Istenbôl, hanem a Szentlelket az Atya és a Fiú közös ,,lehelése'' eredményének tekinti, itt tehát nem a Fiú származik a Szentlélektôl, hanem megfordítva.

Amikor a nemiség felett álló Isten az embert ,,saját képmására'' teremtette, férfinek és nônek teremtette (Ter 1,27). Ez a bibliai kijelentés a Teremtônek arra a szándékára utal, hogy olyan tulajdonságok, amelyek benne teljes összhangban vannak, a két nemben megosztva legyenek. Az ellentéteknek ez a feszültsége különleges dinamizmust ad az emberiség életének. A bibliai istenképnek egészen sajátos megjellemzésével és Isten transzcendenciája és immanenciája egyik különleges esetével találkozunk itt. Mert azt mutatja ez a tény, hogy Istent nem lehet az emberbôl kiindulva emberi adottságokat rávetítve elképzelni, noha megtalálható benne mindaz, ami az ember világában igazi értéknek számít.

2010. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Én is vallásos vagyok, keresztény... Habár lassan kiöregszem a tizenéves korból :)

19/F

2010. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

21:20


Azt írtam: "már amennyire nemként képzeljük el őket"


Nem személyesítem meg őket jobban, mint az átlagember a saját istenét. Ezzel sokkal inkább én is a nőies és férfias vonásokra utalok - és kétlem, hogy ez Ők6Őket zavarná.


A bibliával pedig nem nagyon példálóznék. Épp mostanság olvasgattam a viskó című könyv kritikáját. Mért van az, hogy Istent bármikor meg lehet jeleníteni férfiként, de ha nőként nyilvánul meg, azonnal lázad az egyház, és istenkáromlásra hivatkozik - holott elvileg épp annyira nő, amennyire férfi...


Az Istennő és Isten csupán szimbóluma annak, hogy a világon minden ellentétekből épül fel: még az Egy is két félből áll.

2010. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Majd elfelejtettem: a tizenéves korból lassan én is kiöregszem, hisz 19 éves lány vagyok.
2010. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!