Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lett a rajzom?

Milyen lett a rajzom?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt úgy nézzétek, hogy életem első rajzai közé tartozik. Tudom, hogy nem szép, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy mit kéne rajta javítani,mert van mit rajta bőven.Előre is köszönöm a segítő válaszokat.


2011. okt. 21. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
szerintem nagyon jó lett. talán ha még egy kicsit növelnéd a kontrasztokat, bátrabban tónusoznál, kicsit mélyebb lenne a kép.
2011. okt. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem rossz ez! Majd belejössz, csak így tovább! :) Amin én javítanék, az az orra (elég michaeljacksonos lett), meg a szeme - az meg bandzsa, hogy a befelé néző szemnek nem rajzoltál fehérjét. Gondolom pont azért, mert teljesen befele néz, de valami icipici fehérjének akkor is kellene ott lenni szerintem :)
2011. okt. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom képről rajzoltad, no jöjjön előbb a rossz. Ilyen szeme senkinek nincs - nem tudom, milyen volt az eredeti képen. Ez a szem hatalmas, és a szemhéjnak nincs vastagsága.

[link]

[link]

Az orra túlságosan turcsi lett, és nincs összefüggés az orr és a takonyeresztő árok között. A szájnak nem szabad kontúrt rajzolni, kivéve, ha tényleg ki van húzva valamivel. A hajnak elég fura a kinézete, teljesen jó a textúrája akkor, ha ez egy számítógépes játék karakter, de nagyon rossz, ha egy élő ember. A tónusok finomak, viszont inkább vonalkázással, satírozással tónusozz, ne maszatolva.


Akkor a jó jön. Első rajznak szerintem fantasztikus. Ha komolyabban is érdekel a rajzolás, ajánlom Szunyoghy András Rajz ABC című könyvét. És máskor ne 3D-s karaktert másolj, hanem fényképet, de ne agyonretusált sztárt, hanem inkább öreg bácsikat meg néniket!

2011. okt. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
ez tök jóóó:) ╦ csak szerintem az "orrluka" olyan fura alakú ;DD xD de am tök jó lett:)
2011. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

hát figyelj, ahhoz képest, hogy az első, igazán jó!De kezdjük az elején,hogy tudnál jobb lenni.


kezdj csendéletekkel. Ne képről,hanem beállításról! Ügyelj a kompozícióra, a tónusértékekre. Játszhatsz egyszer a színekkel, a lap méretével. Figyeld meg az arányokat, irányokat.

Aztán belekezdhetsz a portrébe-sajnos élő modellek után,d először képekről csinálhatsz pár rajzot, be ne égj majd!- . Ezt majd csak akkor ha már nagyon jól megy majd minden, látványelv után.


Kicsit lehetne tónus gazdagabb a munkád, az arányok, a formák, a tónusozáson kellene javítanod.

2011. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.Hát igen az orra meg a szeme szerintem sem sikerült valami jól, de majd megpróbálkozok vele újból. Itt az eredeti kép: [link]
2011. okt. 23. 11:04
 7/7 chewbaccaa válasza:
Nemvagyok én művész, szal mint laikus mondom: Nekem a haja és nyaktól lefele nagyon tetszik :) Az arca picit fura, azon volna mit javítani de nemtom mit :D Olyan emberibbé tenni :) amúgy szerintem ügyes vagy, és gyakorolj sokat
2012. jan. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!