Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha Ady szifiliszes volt,...

Ha Ady szifiliszes volt, Csinszka miért nem kapta el Tőle?

Figyelt kérdés
Nem kigúnyolni akarom Ady-t, Őt tartom a legnagyobb magyar költőnek, csak nem értem, hogy ha nem feküdtek le egész házasságuk előtt, akkor hogy bírták, ha meg igen, akkor Csinszka hogyhogy nem kapta el?
2011. okt. 26. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Vagy a házasságuk után kapta meg a szifiliszt, és ez után nem volt kapcsolatuk, vagy Csinszka is elkapta, csak nem szól róla a fáma. De ezek csak tippek. Ha valaki tudná, az igazán jó lenne.
2011. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ő házasságuknak nem lett vége, csak Ady halálával, egyébként ha elkapta volna, akkor nem élt volna még 15 évig, mert ugyanúgy elkapott volna valami kisebb betegséget, ami miatt rövidesen meghalt volna. Szóval ez érdekes, ha mégis lefeküdtek, akkor hogy oldották meg, hogy ne kapja el a lány? Gondolom, azért nem csak kézfogás volt köztük az évek alatt, Ady-t nem is úgy ismerjük:)
2011. okt. 26. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:
A házasságuk utánt nem úgy értettem, hogy elváltak. Egyszerűen csak a házasságkötést követő időszakra céloztam. Nos, vagy maradtak a kézfogásnál, vagy korabeli óvszert használtak. Más nem jut eszembe.:)
2011. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. Megvan a válasz! Tegnap láttam egy filmet róluk. A házasságkötésükkor Ady már a szifilisz 4. stádiumában volt, amikor is az nem fertőz.
2013. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!