Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Biblia...

Mi a véleményetek a Biblia kódja című könyvről? Olvasta valaki? Lehet benne valami?

Figyelt kérdés
[link]
2010. aug. 28. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség, bármit és bárminek az ellenkezőjét ki lehet belőle olvasni így.
2010. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Michael Drosnin: A Biblia kódja 1-2 (Vince Kiadó, Budapest, 1998, 2003) című könyvei az Ószövetség héber szövegében "kódolt" üzenetekről szólnak, amelyek szerinte a mi korunkra vonatkozó pontos jövendöléseket is tartalmaznak, például hogy a világvége most, 2006-ban jön el. Kutatásaink során annak néztünk utána, hogy Drosnin "felfedezéseiben" és jövendöléseiben mekkora szerepe van a tudománynak, és mekkora az önkényes szenzációhajhászásnak...


Az előadás letölthető

- hanganyaga (8,8 MB mp3): [link]

- diabemutatója (4,7 MB pdf): [link]

- jegyzete (pdf): [link]

- konklúziója (pdf): [link]

2010. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 escrogar ***** válasza:
ha egyben leírom a gyűrűk ura szuahéli változatát, ki tudom belőle így meg úgy átlóban olvasni én is a dolgokat biztos...
2010. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek az ilyesmikben, de azért egy dolog érdekes. Elsősorban kevés nyelvvel lehet ezt könnyen megcsinálni, a héberrel azért mert quadrát írás, azaz a betűk egy kockában foglalnak helyet. (Ehez képest lehetnek középen, kilóghatnak fenn, lenn stb.)Ettől az egész felvázolható egy négyzethálóban mint az ismert fejtörő játék. Na, itt jön az érdekesség. A Biblia elég vaskos könyv, úgyhogy kipróbálták más szintén vaskos könyvekkel, azt hiszem többek között a Háború és békével is. Állítólag elenyésző értelmes szót kaptak.
2010. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Bibliával azért is lehet ilyen jól eljátszogatni, mert a héber szövegben csak a mássalhangzók vannak leírva.
2010. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Érdekeseket írtok.
2010. aug. 29. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:
A Háború és békének is a héber változatát használták. Mint írtam, teljesen szabályosan ezt olyan nyelvvel lehet megtenni, amelyiknek quadrát írása van. De egyébként nem tudom, mit lehet elhinni belőle. Olvastam, kicsit tudok is héberül, tehát neveket felismerek, láttam, hogy nem csak kamu az egész. De akkor is furcsa.
2010. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!