Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Biblia-ami a kulisszák mögött...

Biblia-ami a kulisszák mögött van. Mi a véleményetek a könyvről?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a címe a könyvnek? nem olvastam.
2010. dec. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen ez a címe.Itt a link [link]


14. Mondván a hatodik angyalnak,

akinél a trombita volt: Oldd el azt a

négy angyalt, aki a nagy folyóvíznél,

az Eufrátesnél van megkötve. rész 16,12.

15. Eloldaték azért a négy angyal, aki

el volt készítve az órára és napra és

hónapra és esztendőre, hogy megölje

az emberek harmadrészét.

16. És a lovas seregek száma két tíz−

ezerszer tízezer volt; hallottam a számu−

kat. Zsolt. 68,17. Ezék. 38,4. Dán. 7,10.

17. És így látám a lovakat látásban és

a rajtuk ülőket, akiknek tűzből és jácint−

ból és kénkőből való mellvértjeik vol−

tak; és a lovak feje olyan volt, mint az

oroszlánok feje; és szájukból tűz és füst

és kénkő jött ki. 1Krón. 12,8. Ésa. 5,28.


Mintha tankokat láttak volna az akkori emberek,csak akkor még nem tudták,hogy mi az

2010. dec. 26. 09:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Én olvastam néhány éve és szerintem elég elgondolkodtató.

A magyarázat amiket ad sok bibliai versre nagyon is megállja a helyét. Ráadásul a könyv írójának a saját bevallása szerint, több bibliai verset magyaráz meg a saját nézetei szerint, mint az egyház (gondolom ez leellenőrizhető. Én nem tettem meg).

Amióta olvastam, minden alkalommal összehasonlítom az éppen látott templomot egy (vadász)repülőgép sziluettjével és minden alkalommal rádöbbenek, hogy kísérteties a hasonlóság.

Megmagyarázza, hogyan lehet párhuzamot vonni a teremtés és az evolúció között és arra is rávilágít, hogyan történhettek a bibliai csodák ésszerű keretek között.

A másik oldalról viszont vannak benne a véleményem szerint túlzottan erőltetett magyarázatok is és kicsit sok benne az összeesküvés elmélet, ami ugyan hihető, de számomra már sok volt.


Az alábbi linken lehet róla bővebben olvasni és a könyv is letölthető!

[link]

2010. dec. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Úh. Orbitális baromság, és belemagyarázás, ez a véleményem.
2010. dec. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Ez szerintem is csak belemagyarázás. Én is ki tudnák találni pár dolgot, amit "láthattak" anno... és nem csaka Bibliából, hanem mindenféle régi szent iratból. Mert a mai emberek szeretik túlmagyarázni, amit anno papírra vetettek - olyan ez, mint a magyarórán, mikor a tanár és a könyv, meg akarja neked magyarázni, hogy mire gondolt a költő.

Lehet mondani, hogy eltalálták a gondolatot, de valószínűbb, hogy nem.

2010. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Istennek nem kellenek tankok, hogy elpusztítsa sátán világrendszerét, mert "nem emberek ellen van viaskodásunk"
2010. dec. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tigress ***** válasza:

Erről a könyvről még nem hallottam, de ha az egyházzal vagy hajhúzásban, olvasd el Dan Brown könyveit (Angyalok és démonok, Da Vinci - kód). De levelezhetünk privátban is - Gigabyte-nyi leveleket tudnék írni arról, mennyire kiábrándultam a katolikusokból. Ennek ellenére pedig hívő vagyok: hiszek egy Istenben, egy felsőbb lényben felsőbb erőben vagy a Sorsban, (ha így akarjuk nevezni), ami irányítja, de legalábbis figyelemmel követi az életünket.

És ne feledd: a Bibliát EMBEREK írták. Négy ember, akinek a szavait a legmegflelőbbnek tartotta az egyház céljai elérésére (valamikor Konsztantinusz császár idejében. Azelőtt nem tudom, hogy ennyire korrupt lett volna-e az egyház...)

2011. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem tetszett. Elgondolkodtató és semmivel sem hihetetlenebb mint az egyházi belemagyarázás. Akár így is lehetett. Mindenképp érdemes elolvasni.
2011. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!