Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen helyzetben mi a legmegfe...

Ilyen helyzetben mi a legmegfelelőbb köszönési forma?

Figyelt kérdés

Adott egy ismeretlen lány (először találkozunk), akit bemutatnak nekem; ő is és én is egy korosztály vagyunk. Csak kézfogással és bemutatkozással, vagy puszival is szabad/illik/kell köszönni?

20/F


2011. jún. 4. 21:52
 1/6 napietus ***** válasza:
szerintem kézfogással. nem tudod, ő ilyen puszizkodós-e, ha kezet fogsz, azzal biztos nem lősz mellé.
2011. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is pont ez volt a logikám. De most már nem először tapasztalom, hogy én ugyan csak kezet fogok és bemutatkozok, mások egyből puszit is adnak. Szóval kicsit ilyenkor kellemetlenül érzem magam, és nem tudom eldönteni, hogy én cselekedtem-e helyesen azzal, hogy nem voltam tolakodó, vagy illett volna puszit is adni.
2011. jún. 4. 23:25
 3/6 napietus ***** válasza:
Te cselekedtél helyesen. én puszizkodni max. családtagokkal, vagy régen látott barátokkal, rokonokkal szoktam. nem tudhatjuk, a frissen megismert ember hogy van ezzel, ezért érdemes inkább csak kezet fogni, az biztosan nem kellemetlen senkinek. meg én úgy vagyok vele, hogy inkább kissé hűvösnek tartsanak, mint tolakodónak.
2011. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vagy azt szoktam, hogy ha teljesen idegen, akkor kézfogással, mosolyogva, ha nem annyira idegen, csak még nem vagyunk bemutatva, akkor néha nem fogok kezet. Ha nincs alkalom kézfogásra, akkor néha szervusszal köszönök szia helyett és bólintok. Puszit nem szoktam adni, csak ha valaki nagyon hajol felém. (De azért vigyázni kell ezzel is, nehogy úgy járj mint Rachel.)

Persze attól is függ, hogy hivatalos-e az ismereség, egy buliban nyilván lazább az ember. Azért egy kézfogás belefér első találkozáskor.

2011. jún. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég a köszönés, kézfogás sem kötelező, bár bemutatkozásnál én is szoktam fogni. Ha ő kedzeményezi a puszit, akkor persze nem illik visszautasítani. Amúgy is neki kell kezdeményeznie, mint lány, ő részesít téged ebben a megtiszteltetésben.
2011. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. jún. 7. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!