Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy lehet egy könyvet eljutta...

Hogy lehet egy könyvet eljuttatni kiadónak?

Figyelt kérdés
Írtam egy nagyon jó könyvet! Páran elolvasták és mai napig zaklatnak hogy nekem ezzel kéne foglalkoznom! De én igazából nem tudom hol induljak ennek neki és kiadót kéne találnom aki elolvasná a könyvet. Tudnátok segíteni nekem hogyan és merre tovàbb?
2011. dec. 1. 00:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbálj írni a kiadóknak (az Alexandra pl. a kezirat@alexandra.hu címen várja). Magyar kiadóknál nem tudom pontosan, hogy van, én angolul tervezek publikálni (majd, még nincs kész) és ott nézelődtem, ott az van, hogy ne rögtön a regényt küldd, hanem rövid vázlat plusz mintaoldalak, amik közt többnyire ott van az első fejezet. Pl. ilyesmi:


„A regény stílusa sci-fi, a III. világháború után játszódik, ahol diktatórikus kormány uralja az egész világot. Főhőse egy mutáns, aki számkivetettként él, és lázadást szervez. A diktátor leveri a lázadást, de egy kis csoport elmenekül a Marsra. stb.” (hosszabban is lehet)


Ja, kérdezz rá, van-e vmi formai követelményük a beküldött kézirattal kapcsolatban, hátha rossz pont, hogy nem a kedvenc betűtípusukat meg sorközüket választod :)


Szerinte valahogy így mehet Magyarországon is. Általában jó pont, ha publikáltál már valamit; nem ártana, ha hasonló műfajban lenne pár novellád, amiket leközölnek valahol.

2011. dec. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt is érdeklődhetsz:

[link]

2011. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!