Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretném elkezdeni a néptánco...

Szeretném elkezdeni a néptáncot, csak az a baj hogy 14 éves vagyok, és félek, hogy furcsán néznének rám. (? )

Figyelt kérdés

A velem egykorúak már nagyon jól táncolnak, és ha én az alapoktól kezdeném, akkor a kicsikhez kéne menne( legalábbis szerintem). Mert ha nemis kell odamennem, akkor beraknának a velem egy korúakhoz, és félek h furcsán néznének rám, hogy ott bénázok, pedig már ők egy csomó mindent tudnak.

Ti mit javasoltok?Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2011. dec. 18. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
És olyan nincs, hogy a te korosztályodban kezdő csoport? Én megkérdezném. Vannak vegyes csoportok is.
2011. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem fognak a kicsikhez tenni.

ahol én táncolok, az egy elég jó néptáncegyüttes, mondjuk nem világhírű, de aki jár az odateszi magát és a tanárok is szívvel-lélekkel csinálják..

én eredetileg egy olyan csoportba jártam ahová csak lányok jártak. volt mindenféle csoporttánc, körtánc, stb. de 12 éves korunkra 4-en maradtunk, és így nem lehetett semmit csinálni, így áttettek minket az egyel idősebbekhez, akik (13-16-ig "fordultak elő") na nem akartunk járni mert nem akartak minket befogadni, mi voltunk a kicsik akik nem tudnak táncolni. mert ott már rendes páros tánc volt, amit mi azelőtt nem csináltunk.. fura volt fiúkkal táncolni, ám ők nem akartak velünk táncolni és a nagylányokat is idegesítettük. mindig kerestük a kifogásokat miért ne járjunk, de abbahagyni nem akartuk mert imádtuk a néptáncot és nem volt szívünk otthagyni..


ez történt 2 és fél éve. azóta az ifjúsági csoportban ahol vot legalább 8-10 pár, abból kb. 4 pár, vagyis a huszon akárhány emberből kb. 5 maradt meg. egyik "fujjogó" fiú és egyik lenéző lány se maradt meg, pedig mondhatom mindegyikük brilliáns táncos volt. mi mindig ottvagyunk a próbákon és lehet hogy az évvégi táncokat is egy egyel nagyobb csoporttal, a felnőttek csoportjával fogjuk előadni, de ez sem baj..

ma már mondhatom hogy én is és a barátnőm (már a kezdeti 4 új lányból is 2 maradt) is jól táncolunk páros táncot. jött idén egy 15 éves lány előtte még semmit sem csinált, de egyre jobb!!


nem az a lényeg hogy mennyire forogsz szépen vagy hogy mennyire tartod szépen a válladat. vagyis fontos, de nem ezen múlik. az a lényeg mennyire szereted csinálni, hogy mennyire adod magad. hogy hogy állsz hozzá.


és én akit a mostani csoportban (ahol akik ezt csinálták már nem is járnak) lenéztek azok már nem is táncolnak míg én akinek sosem volt kedve otthagyni és folytattam, megszerettem az új csoportot lehet hogy még évtizedek múlva is táncolni fogok..


az új lányt se a kicsikhez tették be, hanem hozzánk, pedig nem járt még sosem táncra..


14 éves, néptáncos lány..:)

amúgy hova szeretnél járni? írhatsz priviben ha gondolod!

2011. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyos vagy hogy megnyugtattál, remélem nálunk is így lesz.És a te csoportod sem nézi le az új lányt?És azt is köszönöm h fordítottál rám ídőt, és ezt leírtad.:)).És minden elismerésem a tiéd, hogy ilyen kitartó vagy.Én még korábban elkezdtem volna a táncot, de lenéztek a többiek, és nem volt kedvem ehhez az egészhez, meg mégcsak segítőkészek sem voltak, így csak pár alkalmig jutottam el.Most meg már egyetlen egy sem jár már közülük táncolni.
2011. dec. 19. 20:25
 4/9 anonim ***** válasza:

nem egyáltalán nem nézik le...

azok maradtak/tunk meg akik nem olyan "lenézős" fajták, mondjuk nem tudom a régi lenézősök lenéznék-e, lehet.

amúgy nagyban függ attól is hogy alapból milyen vagy, milyen a személyiséged. ha alapjáraton jó fej vagy nem fognak lenézni. mi csendesek voltunk és kicsit féltünk, ezért könnyű célpont voltunk..:)

2011. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
melyik néptáncegyüttesbe jársz?
2011. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én 13 éves vagyok,és ~8 éve táncolok.Nálunk is van aki 1éve jött,és hozzánk került nem az 5évesekhez.Nem néztük "furcsán" hamar belejött és már egyenrangú tag :D
2012. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én 13 éves vagyok és már 10 éve táncolok! Nem nevethetnének ki mert ők is innen indultak!! Szerintem vágj bele és hidd el 1-2 hónap múlva ráérzel az ,,ízére"!!
2012. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én is 13 éves vagyok lassan 9 éve' táncolok. Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor vágj bele. Ha a barátaid lenéznének emiatt akkor nem igazi barátok..

Nálunk is van egy nagyobb csapat felettünk, vannak ott lányok, lenéznek, pedig nem azért hogy dicsekedjek mert a tanáraink a szemükbe is megmondták hogy sokkal jobb táncosok vagyunk mint ők. Tehát semmi okuk nem volt rá..

Ha te pedig most kezded el, akkor meg mért néznének le?! hiszen csak kezdő vagy.

2012. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez az utolsó mondat kedves volt az utolsó válaszolótól.hiszen cska kezdő vagy"Miért szeritned te olyan profi vagy?én 8éve táncolok,és nem mondom,hogy profi vagyok,mert nem.Sőt még a tanárunk se mondja azt,hogy profi pedig ő már 20éve(kb.)táncol!
2012. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!