Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek önző (esetleg...

Szerintetek önző (esetleg beteges) gondolat, hogy én így szeretnék élni?

Figyelt kérdés

Kezdeném ott, hogy imádok olvasni és írni, a filmeket is szeretem, de írásban jobban szárnyalhat a képzelet. Nem tudok jól rajzolni és festeni, mert azonnal látni akarom a kész művet és úgy érzem, hogy az odáig való szöszmötölés során elveszik az eredetileg elképzelt kép, amit elképzeltem a festmény kezdetekor, a szobrokkal ugyan ez a helyzet, egyedül az írásban tudok mindenféle felbukkanó gondolatot gyorsan leírni és később kifejteni.

Egyszerűen szánom azt a vérmérsékletet ami a jelenlegi társadalomban uralkodik, nem az embereket, hanem a betanult viselkedést, modort, stílust, azt, hogy képtelenek leülni és nyugodt hangnemben társalogni. Emlékszem valaha átéltem egy olyan filozófiai társalgást, ahol több emberrel ültem egy szobában és egész estés kedélyes társalgás folyt, rájöttem, hogy mindezt csak álmodtam, a jelenben egyszerűen ez lehetetlen.

A mai iskolákban való tanulás egy káosz, olyan környezetben nem lehet koncentrálni, sem emlékezni, a zajos utcákon egészen más, mert megvan a szabad mozgástér, egy iskola zárt körű és képtelen vagyok ott érvényesülni, talán ha lenne egy társaság akik közt ki tudnék bontakozni, az iskolába visszatérve egészen másképp lennék képes gondolkodni, tudnám függetleníteni magam, de jelenleg nem megy, a tanárok "intellektus"-áról nem is beszélve...


Szóval én egyedül tökéletesen elvagyok, van pár ember akivel megtalálom a közös hangot, sőt, ha akarom bárkivel meg tudom, ha egyedül van és nem befolyásolja valaki más által az a heves vérmérséklet ami itt uralkodik legfőképp közép Európában és keleten, ez a tömény ostobaság és agresszió, ami azokra is átragad akik alapjában véve nem ilyenek. Nem szeretnék fizikai munkát végezni, az emberhez nem méltó foglalatosság, elpazarolni az egyetlen életünk (legtöbbször) céltalan rabszolgaságnak ítélve?


A pénz számomra(!) nem lenne fontos, csupán ahhoz kellene, amikor meg akarok szerezni dolgokat, de csak olyanokat amik épp szükségesek az adott pillanatban, például, ha valami után kutatok akkor azonnal be tudjam szerezni a számomra szükséges dolgokat, más nem érdekel, napi 1 étkezés és esetleg dohány a pipámba. Nem érdekel honnan származik ez a pénz, csak meglegyen.


A problémám csak az, hogy nem tudom, hogyan valósíthatnám meg ezt az életmódot, a kapitalizmus embertelen formákat öltött, visszataszító, nem leszek kísérleti nyula ennek a rendszernek. Később pedig utazni is szeretnék, de azt is csak pénzből lehet


Tisztában vagyok vele, hogy tömény sznobságnak tűnik az írásom, de ez főként azért tűnik felfokozottan érvényesnek, mert te aki olvasod épp a harmadik állásodból jöttél haza, vagy még ott vagy, esetleg valami hihetetlen gyors eseménysorozat lezajlása után dőltél be a gép elé, egyszóval mert a felgyorsult életstílus áldozata vagy, de ezért nem én vagyok a hibás.


2011. dec. 26. 15:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem légy író. Persze, amellett, valami munkát muszáj lenne végezned, mert ahhoz, hogy a mű megjelenjen, tőke is kell. Aztán, ha beindul a dolog, lehetsz főállású író is. Van, aki ebből él. És nem is rosszul! Csak nagyon jó összeköttetés kell hozzá, de az feltétlenül.
2011. dec. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:

ma 15:55


Igen. Többször belevágtam egyébként a tőkegyűjtésbe, viszonylag még fiatal vagyok (eléggé fiatal), a probléma mindig abban jelentkezett, hogy nagyon nehezen találok vissza a termékeny állapotba a "való életben" eltöltött órák után, konkrétan méregnek érzem. Persze nem egy unalmas figurának kell elképzelni, de elkeserít a mindennapok látványa és az is, hogy látok hozzám hasonló embereket, akik teljesen elvesznek, ahelyett,hogy szövetségbe lépnének a hozzájuk hasonlókkal és együtt megvalósítanának dolgokat, mind-ehelyett csak a lenézésre pazarolódik minden energia. Klubok, írói társaságok jöhetnének létre, nekem úgy tűnik, hogy mindent előröl kellene kezdeni. Régebben még volt honnan kizárni írókat, ma nincs miből még kizárni sem őket. :)

2011. dec. 26. 16:10
 3/79 anonim ***** válasza:
0%
Nem a napi 1 étkezés a sok pénz, hanem egy lakás fenntartása. Majd idővel meglátod, hogy sok baromságot hordtál itt össze.
2011. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
83%

Nem emberhez méltó a fizikai munka, viszont napi egyszeri étkezést és a dohányt szeretnéd? Ez valahol összeegyeztethetetlen. A mezőgazdaság azért elég komolyan függ a munkától, igaz egyre kevésbé fizikai jellegű a gépesítés miatt. Már ettől egyféle sznobságnak tűnik az írásod, a felgyorsult életstílus/-tempó pedig független a 3 műszaktól, az emberek régen (az általad rózsaszín ködben látott időszakokban is) dolgoztak sokat, nagyon sokat csak azért, hogy életben maradjanak.


Szerintem túlságosan intelligensnek tartod magadat, aki másokat lenéz és jócskán a föld felett jár. Van egy nagyon hasonlóan gondolkodó haverom, őt néha visszarángatom a valóságba, mert nem akarom hogy éhenhaljon.

2011. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 A kérdező kommentje:

ma 16:18


Látod itt a lényeg! Amikor belátom, az annak az eredménye lesz, hogy elszakadtam attól a nyugalomtól amiben ki tudok bontakozni és helyette bekebelezett a sivár "valóság" a pénzügyi helyzet és társai. Tisztában vagyok vele milyen nehéz fenntartani egy lakást a rezsivel és mindennel együtt, próbáld értelmezni a leírtakat mielőtt ítélkeznél.

2011. dec. 26. 16:23
 6/79 A kérdező kommentje:

ma 16:21


:D Értelek. A dohány és étel előállítása is fizikai munka és én a számomra szükséges mennyiséget szívesen elkészíteném, csak meg kellene tanuljam, de mivel ezek pénzel is kiválthatóak (mert valakik számára nem különösebben fontos a szellemi élet, vagy abban az eszményben nevelkedtek fel, hogy dolgozniuk kell folyamatosan stb... remélem értjük egymást) ezért az a pénz elég lenne amikkel ezeket kiválthatom. Eléggé szerteágazó ez a kérdés úgy érzem.


Pont, hogy azért látod azt az írásban, hogy intelligensnek akarom feltüntetni magam, mert annyira belé ivódott mindenki írásába az egyszerűség, az attól való félelem miatt,hogy sznobnak nézik, érted? :)

2011. dec. 26. 16:27
 7/79 anonim ***** válasza:
70%

Nagy itt a zavar. :)


Fizikai munkában is ki lehet bontakozni, ha nem droidként kell művelned.

Ha valóban nem kell neked sok pénz, és mindened meg van a kezdéshez, akkor egy jó szakmával és jó kézügyességgel könnyedén meg tudod valósítani, amit szeretnél.

2011. dec. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 A kérdező kommentje:

"Nagy itt a zavar. :) "


Mint ahogy semminek sem, ennek a lehetőségét sem vetem el, mit értesz ez alatt? :D

2011. dec. 26. 16:59
 9/79 anonim ***** válasza:
70%

Attól, hogy valakibe belenevelik hogy egész életében dolgoznia kell még nem lesz ám olyan agyhalott, hogy soha életében nem fog könyvet venni a kezébe. Persze, van olyan (lehet bármelyik társadalmi rétegben) akinek nincs igénye ilyesmire, ez tagadhatatlan.


Pénz... Maradjunk annál a felfogásánál, hogy valaminek az ellenértéke. Te adnád ennivalóért, de te miért kapnád? Tételezzünk fel egy olyan világot, ahol nincs aki kamatot/földbérletet/segélyt/egyéb pénzbeli támogatást adjon neked. Ha tisztán írói tevékenységből akarnád fedezni, akkor bizony vagy nagyon nagyot kellene alakítanod, vagy nagyon kiszolgálni egy olvasóréteg igényét. És rendszeres időközönként, mert ugye nem kapsz végtelen összeget 300 oldalért.


Ha az élelmiszert elő is állítod magadnak, vannak olyan dolgok amiket nem tudsz. Az írásnál maradva: ha számítógépen írsz, akkor kell a gép+áram, egyiket sem tudod a konyhában megcsinálni; ha papíron, akkor csak a papír, de az ugye sokkal nehézkesebb.


Tényleg olyan szerteágazó kérdés, amire itt írásban nincs lehetőség.


Ah, és a stílus: egyensúlyt kell találni a kettő között, az erőltetett intellektualitás visszatetszést kelthet.

2011. dec. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:

K G


Igazából az egész annyira szerteágazó, hogy hónapokba telne a részletes megvitatása. Az a baj, hogy a kommentek amiket ide írnak annak a nagy részét én is így gondolom, csupán nem írtam le, mert azt hittem magától értetődik, vagy a kérdés szempontjából felesleges.


Például, azt írod, hogy "Attól, hogy valakibe belenevelik hogy egész életében dolgoznia kell még nem lesz ám olyan agyhalott, hogy soha életében nem fog könyvet venni a kezébe." Én nem állítottam sehol, hogy lenézném azt aki fizikai munkát végez, sőt valakinek el is kell végezni, de az az én véleményem, hogy szerintem nem emberhez méltó foglalatosság, nem jut előre vele az ember, csupán az étel íze, és az alvás lesz tőle nagyobb élmény.. nemtudom értesz e.

Szóval az a gáz, hogy itt még többszáz ehhez hasonló dolgot lehetne írni, most kitalálok 1-et, pl valaki beírná kommentnek, hogy "a vérmérséklet egyénenként változó", oké én ezzel is tisztában vagyok, attól, hogy nem írtam le még tudom és nagy általánosságban értettem. Ebből is látszik, hogy ahelyett, hogy az emberek egyetértenének, vagy szubjektíven véleményt alkotnának inkább támadnak, mert ez a beidegződésük, rögtön cáfolni akarnak, vagy hülyének beállítani a másikat. Egy mondatnak mélyebb jelentései is vannak annál amit először értelmezel rajta.

2011. dec. 26. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!