Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehova vallásról pár negativ...

A jehova vallásról pár negativ gondolat. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok Isten hivő ember. DE tisztelem azokat akik azok. Tisztelem öket hittükért elkötelezetségükért. De kérdem én normális dolog úgy hinni Istenben mint, ahogy a jehova tanui teszik. Teljesen kiforgatni a Bibliát és mindent szó szerint érteni vagy úgy ahogy ők akkarják. Úgy gondolom a legnagyobb szekta ami létezik a világon. És mindennap kopogtatnak új hiveket gyüjteni. Ez a vallás emberek millióinak teszik tönkre életüket és ezt igen is vegyükészre. Csak hogy egy példát is mondjak mire gondolok például nem lehet elválni a jehova vallás szerint. Ha létezik Isten szerintetettek azt akkarná hogy egy elhamarkodott rossz döntésünk miatt egész életünkben bünhödjünk???
2010. okt. 14. 19:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Csak csendben jegyezném meg, katolikus vallás szerint sem lehet elválni.
2010. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Jogos fevetés:) DE a keresztény vallás nem rekeszt ki ha megszeged. És nagoyn kevés az olyan keresztény aki ezt be is tarja. Nagyon sok keresztényt ismerek aki nem egyszer elolvasta a Bibliát feltétel nélkül hisz Istenbe és elvált. Melyik papp mondaná azt hogy elváltál pokolra jutsz/ nem leszel részese a világnak. Ha igazi jehova vagy viszont eszedbe se jutt az elvállás inkább szenvedsz és türöd egész életedben. Ez normális? Rosszul foglamaztam meg a dolgokat de remélem igy érthetöbb lett a példa.
2010. okt. 14. 20:02
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

nem a válással van baj, hanem az utána létesített kapcsolattal

ezt a katolikus egyház is elítéli, és régebben sokkal komolyabban is vették

2010. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Azért ezt a példát hoztam fel (van még egy csomo jobb példa pl:. Nincs vérátömlesztés) mert ez egy személyes példa. Hogyan rontja el a jehova vallás az ember életét. Van egy ismerösöm 17 éves. Most fog házasodni. Miért? Mert jehova tanuja és ugyebár nincs házaságg elötti szex. A pasija megértő DE közölte hogy nem fogja évekig szex nélkül élni az életétt amit én jogosnak is tartok.Így inkább házasodik mint hogy elveszitse. Normális egy dolog 17 évesen házasodni? Első kapcsolata a lánynak és ő nem fog el válni ha esetleg rosszul sül el a dolog. Komolytalan még ekkora döntést hozni föleg így hogy neki egész életére szól. És engem ez elszomorit, hogy emberek ilyen eszmények alapján elronthatják egész életüket tulzott valásosságuk miatt. A Jehova Tanui mind buzgó vallásos ember és nagyon erős etikai kodexük van. Például le nézzik az ismerösöm pasiját mert nem Jehova mint a lány és igy a lányra furán is néznek. Ez a meg bocsátás?
2010. okt. 14. 20:32
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Elnézést a nyers modoromért, de az a vallás egy baromság. Senkit sem akarok megsérteni, egyéni vélemény, de szerintem tényleg hülyeség. Egyik ismerősöm jehovista, jókat röhögök a bárgyú dolgain, de néha kiakaszt a sok marhasága.
2010. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
Tudja valaki miért tiltják a jehovák a vérátömlesztést?Személyes tapasztalatom ezzel kapcsolatban,hogy szülés után vérátömlesztésre volt szükségem.A melletem lévö ágyon egy jehova nö feküdt,aki egyből elökapott egy erre vonatkozó füzetet..enyhén megszállott volt a nő..Persze mondtam neki,hogy engem ez nem érdekel,az annál inkább,hogy lássam felnőni a gyermekem!De valahogy azóta nem megy ki a fejemből..
2010. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Én tudom mivel tanulmányoztam a vallásukat: Cselekedetek 21:25 A pogányokból lett hívők felől pedig mi írtunk, azt végezvén, hogy ők semmi ilyenfélét ne tartsanak meg, hanem csak oltalmazzák meg magokat mind a bálványoknak áldozott hústól, mind a vértől, mind a fúlvaholt állattól, mind a paráznaságtól.

A vér szent. így gondolják ők....

2010. okt. 14. 21:46
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
Amiről beszélsz, az nem vallás. Ez egy szekta.
2010. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

A következő linkeken találhatsz tárgyilagos elemzést az Őrtorony Társulat hittételeiről, történetéről, stb.:


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket. Az elsőt már el is olvastam. És sok mindent újjat meg is tudtam. Hát eddig is megvetettem a jehova vallást,de ezek után még jobban. Bár egy kicsi laikus is vagyok. Mind ez tényleg igaz vagy csak a vallás leégetése céljából készült?
2010. okt. 14. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!