Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vélemények a két rövidke...

Vélemények a két rövidke versemről?

Figyelt kérdés

Féregrágta húsosfazék,

Velejéig kihasznált, elnyomott bábjáték,

Ha egyszer megértenéd, milyen az:

Kötelek nélkül táncolni,

Nem haboznál többé, önálló életre kelni.


-o-


Hol vannak azok a szemek,

Miket csak egy pillantásra illettem?


Hol vannak azok az arcok,

amik egy pillanatra megigéztek?


Mind elvesztek egy völgyben,

gyávaságom völgyében.


Eltűntek már végleg,

Hozzám többé nem érnek.


De jönnek új arcok, s szemek,

Mert harcolok és folyton megyek.


Főnyereményem nem más,

Mint egyedüllétben kongás.


E szemek, tán csak egy pillantásra jók,

Másra egyáltalán nem valók.


Ha mégis valóak volnának,

Neked adom örökkévalóság oltára.


2012. jan. 15. 15:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
58%
Sz.r!
2012. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

ma 16:04


Köszi! :D

2012. jan. 15. 16:13
 3/38 anonim ***** válasza:
67%
hát nem jók.
2012. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
0%

most mit kell lesz.arozni? -.-' majd ha ilyet írtok ti is akkor pofázzatok ide :O

Egyáltalán nem sz.ar :) nekem tetszik,elgondolkodtató és elvont a szövege :) csak így tovább,hajráá:) és ne írj ilyen kérdést ki gyk-ra mert az irígy majmok rögtön lesz.arozzák.Én is tettem fel ide ilyen kérdést és mindenki lesz.arozta :/

2012. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

ma 17:45

Rendben, egyébként neked milyen versek tetszenek?

2012. jan. 15. 18:12
 6/38 A kérdező kommentje:

ma 17:59

Kösz. Egyébként nem 14 vagyok, vagy tini, eddig csak novelláztam meg regényeztem, de most kipróbáltam magam versekben is, és úgy reagálok a kritizáló kommentekre mint 1 idióta, de nem nagyon zavar. :D

2012. jan. 15. 18:15
 7/38 anonim ***** válasza:

kedves harmadik, előtted lévő vagyok, és nem értem, miért kell ilyen bunkón rám förmedni. én csak elmondtam a véleményemet, és azt hiszem, kulturált módon. egyébként meg a válaszodra reagálva tessék, letettem ilyesmit én is az asztalra: [link]

persze senki sem mondta, hogy az enyémek jobbak, de nem hiszem, hogy rögtön le kéne majmozni. köszi szépen! ;)

2012. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Fehér Mária Melinda, elmondanád, mi nem jó a verseimben? A nemjót, úgy értetted, hogy nem jó dolgokról szólnak, vagy pedig nem jók a versek? Ha az utóbbi akkor bővebben is kifejthetnéd.
2012. jan. 15. 18:40
 9/38 anonim ***** válasza:

Az első vers zavaros képekkel operál és összefüggéstelen (az első sor nem kapcsolódik a többihez), ráadásul a végén leereszt, össze van kicsit csapva.


Viszont van benne némi ötlet és hatásos kép. Nem kész vers, de elvben lehetne belőle valami.


A 2. verssel az a baj, hogy nagyon elcsépelt témáról ír nagyon elcsépelt dolgokat. Próbáltál fegyelmezettebben, logikusabban írni, de eközben odalett a kreativitás.


Arcok jönnek mennek, az idő elmúlik, persze. Ez közismert, ezt mindenki tudja, erről 10000000 vers szól. Elnyomott bábok, "féregjárta húsosfazék" (ez jópofa, ismerve a húsosfazék több jelentését), sokkal érdekesebb, mint a közhelyszótár. Kerülni kellene a sablonokat, új módon kellene látni a dolgokat, és ha ez sikerül, akkor utána tudatosan formába önteni az üzenetet.

2012. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

18:31


"persze senki sem mondta, hogy az enyémek jobbak"


Pedig bizony azok jó kis versek!

2012. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!