Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan viszonyulsz a furry...

Hogyan viszonyulsz a furry stílushoz? Milyen a megítélésed a furry egyénekről, illetve művészi stílusukról?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná mi a téma: [link]


Kérdésem, hogy hogyan ítéled meg őket és stílusuk? Megtűröd, nem szereted, kedveled? Hogyan reagálnál arra ha egy ismerősöd ilyen stílust kedvelne, vagy tag lenne?


2012. jan. 19. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én csak most hallottam erről először és őszintén szólva nem biztos, hogy közelebbi baráti kapcsolatot alakítanék ki az illetővel. Nekem furcsa, hogy állatjelmezekbe öltöznek.
2012. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
legutóbb is itt a gyakorin olvastam erről, annak kapcsán, hogy volt egy fiú vagy férfi aki aktív szexuális életet élt plüsspingvinjével amellett, hogy volt barátnője. Emiatt idegenkedem tőlük de úgy sincsenek túl sokan ahogy nézem
2012. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapból nincs bajom velük, de bevallom, kicsit idegenkedem tőlük. Ez valószínű azért van, mert kiskamasz koromban a barátnőimmel felfedeztünk egy flashjátékot, ahol ilyen furryk mászkáltak és pajzánkodtak egymással, és ezt olyan fiatalon elég undisnak találtam. :D

Illetve egy kicsit szerintem félelmetesek az emberi tulajdonságokkal felruházott állatok.

Ha kiderülne egy ismerősömről, akit kedvelek, hogy furry, szerintem továbbra is jó kapcsolatban maradnék vele, feltéve hogy engem nem akar belerángatni. Én maradok a szimpla cosplaynél. :)

2012. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is ez az első, hogy hallok róluk.


Az igazat megvallva eléggé furcsállom, ha ilyen ismerősöm lenne, akkor nyilván távoli ismerősöm, ha ezt nem tudtam róla - és ezentúl is megtartanám a távolságot.

Hogy miért? Mert nem gondolom egészségesnek, hogy felnőtt emberek szőrös kis állatkák japán rajzfilmszerű ábrázolásaiban találják meg az önmegvalósításukat :S Szerintem az ilyen "szubkultúrák" egyértelműen pszichológiai rendellenességekre vezethetőek vissza, és ezért sajnálom is őket. Maga a cikk is állítja, hogy pl. szexuálisan abnormálisak a tagok. Sajnálom őket, hogy ahelyett, hogy hozzáértőhöz fordulnának a problémájukkal, tönkreteszik maguknak a lehetőséget, hogy normális életet éljenek, azzal, hogy egy ilyen aberrált világba menekülnek.

2012. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden ember megtalálja a saját köreit, ahol és akik közt jól érzi magát. El nem ítélem őket, de tartanám a tisztes, nagy távolságot az ilyen emberektől, ha lennének a környezetemben. Nem véletlenül nincsenek, nekem ez nem vall normális beállítottságra. Az, hogy állatoknak öltöznek, állatokkal/mangafigurákkal azonosulnak a saját emberi énképük elfogadása helyett, illetve hogy a "furryk többsége bevallottan szexuálisan vonzónak találja a rajzolt állatszerű figurákat" erős antipátiát vált ki belőlem, még akkor is, ha tudom, hogy az ilyen emberek többsége, legalábbis itt Magyarországon, még egyelőre megelégszik azzal, hogy ilyeneket rajzolgat, olvas, néz, és nem tekinti olyan életformának, mint a cikkben szereplő állatruhát hétköznapokban is hordó és szexualitásban is ezt képviselő amcsik és japánok. De, amíg tudom, hogy ennek a tendenciának ilyen kimenetele és háttértörténete is van, úgy vagyok vele, hogy maradjon meg mindenki a saját köreiben, az enyémbe ez nem fér.
2012. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Én is most hallottam erről a dologról először. Amikor elkezdtem olvasni, nem gondoltam olyan gáz dolognak, azt hittem, hogy biztos ilyen gyerek lelkű emberkék szeretnek beöltözni állatnak, meg ilyenek, viszont ahogy tovább olvastam, megváltozott a véleményem. Eléggé abnormális dolognak gondolom ezt. Szerintem ezeknek az embereknek van valami pszichés bajuk. Azért valljuk be, nem egy normális dolog az, ha valaki nem tudja elfogadni emberi mivoltát és inkább állatnak érzi magát. Valami lelki bajuk van, az biztos. Eszembe jutott erről egy műsor amit régen láttam a Tv-ben, két csávó volt benne, az egyik átműttette magát macskává, a másik meg gyíkká. Lehet, hogy azok is valami furry fanatikusok lehetnek.
2012. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
96%
Nos, nekem volt közöm élőben hozzájuk; Az igazság az, hogy a tagok 80-90%-a ténylegesen valamilyen mentális gondokkal küzd. A maradék 10-20% az, aki normális életet él, és pusztán csak kedvelője, "fogyasztója" a témának. Engem főleg a gyerekes viselkedésük riasztott el magától a közösségtől.
2012. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azért nem mindegy a furry melyik ágáról beszélünk. Ugyanis egy yiffy-vel nem szívesen találkoznék, sőt, valószínűleg ez eléggé kihatna a barátságunkra. Egy érzelmileg teljesen kaputt furry-val sem szívesen barátkoznék. Viszont azok a furryk akiket én ismerek ezt az egészet játéknak veszik :) DeviantArt-os ismerettségek. Amúgy nagyon kedvesek, jó fejek, sokat segítenek és tényleg nagyokat lehet velük nevetni :DDD
2012. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!