Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Könyvet írok. Kiváncsi lennék...

Könyvet írok. Kiváncsi lennék véleményetekre. A legelejét leírom ide, ami a Lány álma : ) Ha láttok valami kivetnivalót benne légyszi szóljatok (? )

Figyelt kérdés

Szóval így kezdődik:.

Egyedül ütem,néztem a viz

hullámzását. Narancssárga,és

rózsaszín színben tündökölt az

égbolt,leírhatatlanul gyönyörű. Egy

szikláról csodáltam a tájat.

Későre járt már,így a nap is lassan

lement,én pedig felálltam,és

elindultam haza.

Sötét utcán már csak a lámpák

világítottak. Úgy tünt senki nem

járkál már arra felé,ekkor

megtorpantam.

Valaki jött velem szemben,valaki aki

nagyon ismerős volt szàmomra. A

sötétségben nem láttam jól,de azt a

járást ezer közül is felismertem

volna. Egyre közeledett,nem tudtam

mozdulni,mintha a lábam földbe

gyökerezett volna. A lámpa fénye

megvilágította az arcát,és már jól

láttam az ismerős alakot. Csak

néztem,ő pedig lassan odalépett

hozzám,és megfogta a kezem...


2012. febr. 12. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon snassz,sablonos. Ezer meg egy ilyen van.
2012. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:/
2012. febr. 12. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Eddig semmi jó, a rózsaszín/lila/kék "szerelmes füzetek" történeti kezdődnek kb. így.
2012. febr. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem. De mivel ezután tele lesz izgalmakkal,gondoltam nyugodtabban kellenne kezdeni.

És ez csak a lány álma,amit szépen kellenne megfogalmaznom. Szerelmes lesz a sztori az biztos,de nem az a tipikus nyálas,azért nem vagyok olyan egyszerű :P

Gyilkosságok is lesznek benne,meg dráma tragédia. :)

2012. febr. 13. 12:16
 5/11 anonim ***** válasza:

"Értem. De mivel ezután tele lesz izgalmakkal,gondoltam nyugodtabban kellenne kezdeni."


Ha _tényleg_ valami komoly fordulat történik ezután, akkor ez elfogadható egy (ironikus) bevezetésnek, de különben nem.

2012. febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hm. Igazad lehet.


Gondoltam rá,hogy ha már a lány álmával kezdem akkor lehetne izgalmasabb,mondjuk menekülne valaki elől,vagy ilyesmi :)

Talán jobban is illenne

2012. febr. 13. 13:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet így kezdeni, csak egy kicsit hosszabban, részletesebben írd le. Egyébként biztos jó lesz később is :)
2012. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kinek írod a regényt? Ha magadnak, akkor ne mások véleményét kérdezd.
2012. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Stilisztikailag még kiforratlannak tűnik. Pár dolog, amin érdemes változtatni: kerüld a hatásvadász eszközöket ("tündökölt", "csodáltam", "leírhatatlanul gyönyörű", "lassan odalépett hozzám" stb.), kerüld a snassz megfogalmazásokat ("én pedig felálltam", "ekkor megtorpantam"), ügyelj a helyesírásra ! (ezt most nem részletezem, de vannak hibák), ne kövess el logikai bukfenceket (előbb azt írod, a vizet nézted, majd azt, hogy a tájat...), írd körül jobban, realisztikusabban a helyszínt, hogy megtudjuk hol vagyunk, melyik égtájon, valós, vagy fiktív helyen, több háttérinformációt adj, az érdekesebbé teszi az alaptörténetet is, és végül: olvass sokat, hogy rutinosabban, letisztultabban tudj írni. Hirtelen ezek jutottak eszembe az írásodról. Sok sikert!
2012. febr. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fiú vagyok,de mégis tetszik! :)
2012. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!