Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban létezik Isten? (bővebb...

Valóban létezik Isten? (bővebben lent) Én a ti véleményetekre lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés

Amikor megszulettem az orvosok lemondtak rólam állítólag hogy meg fogok halni,de nem haltam meg itt vagyok és élek de miért vajon ez Isten akarata volt? Vagy csupán véletlen? Tervei vannak velem?

Én hiszek Istenben hívő vagyok de néha úgy érzem nem tudom miben higyek vagy miért vagyunk a földön?

Ha van Isten

-akkor miért nem akadályozza meg a gyilkoságokat,háborúkat?

-miért nem segít ha imádkozok,imádkozunk?

-miért nem láthatjuk őt?

-miért nem jön el mégegyszer a földre?

-miért...miért....... és még kérdezhetném tovább is.

-Jó lenne ha még egyszer lenne az a bizonyos PARADICSOM ahol minden állat és ember szereti egymást,nem öl nem gyilkol,nincsenek csalások,hazudozások akik meghaltak valóban erre a helyre kerultek?

Remélem 20 év múlva megalakul vagy eljő Isten a földre hogy békét és boldogságot hozzon!

-Isten ő az alfa és az omega ő a fény a világosság ő a kezdet és ő a vég- 16/F


2010. júl. 19. 23:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%

Azért engedi a háborúkat, mert Isten szabad akaratot adott az embernek, aki háborúzni akar. VAgy éppen gyereket gyilkolni stb.

Ha valami jó történik, akkor Isten segített. Ha rossz, Isten útjai kifürkészhetetlenek.

Röhejes.

Tudod mit? LEgyen, csak engem hagyjon békén.

2010. júl. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%

Na ez is egy olyan dolog,hogy akivel nagyon sok rossz történik az életben az egyből nem hisz istenben,akivel pedig csoda történik az erősen hisz benne és váltig állítja,hogy bizony van isten. Az én válaszom pedig az,hogy nem tudom,hogy van-e,lehet hogy igen,lehet hogy nem. Ha eljön az ideje megtudom:)

A sok szörnyűség ami a világon van az az emberek hibája,ha létezik isten ezt szerintem nem tudná megállítani,hiszen mi emberek veszünk a kezünkbe fegyvert,na jó ezt nem pontosan szószerint értettem:D

2010. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2010. júl. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Adok néhány linket, nézd meg, ott majd válaszokra lelsz:


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. júl. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

[link]


I. A józan ember mit tart igaznak?

A józan ember azt tartja igaznak,

1. amit magától tud,

2. amit másnak hisz.


1. Magunktól tudhatunk valamit, vagy külsőleg, vagy belsőleg. Külsőleg az öt érzékünkkel, belsőleg az eszünkkel. Külsőleg: az öt érzék: a látás, hallás, szaglás, ízlelés és tapintás. Amit tehát látok vagy hallok vagy szagolok vagy ízlelek vagy tapintok, azt igaznak tartom.

Belsőleg az ésszel. Például: ha látom, hogy a kémény füstölög, tudom, hogy tűz van a kályhában. Nem látom ugyan magát a tűzet, de látom a füstöt, és eszem azt mondja: a füstnek kell, hogy oka legyen, és ez az ok a tűz.

A következtetés tehát az, hogy egy igazságból az ész megismer egy másik igazságot azon szabály alapján, hogy semmi sincs elegendő ok nélkül.


2. Másnak hiszünk, ha az megbízható. Megbízható csak az, aki nem hazudik és nem szokott tévedni. Föltétlenül megbízható az, akiről lehetetlenség föltételeznünk, hogy hazudik vagy téved.


Ha valaki azt mondja: „Csak azt hiszem (tartom igaznak), amit látok, ez felületes beszéd. Az ilyent efféle kérdésekkel kell észretéríteni. Láttad már Amerikát? Nem. – Akkor szerinted nincs Amerika. Láttad már az eszedet? Nem. – Akkor szerinted nincs eszed.


II. Isten léte


Istent szemünkkel nem látjuk, de tudunk rá eszünkkel következtetni. Következtethetünk a látható dolgokból, még pedig, amint azok vannak és amint azok erednek. Amint vannak, rendet és célszerűséget veszünk rajtuk észre.


A rendből így következtetünk. Rend van fent, az égboltozaton és lent a földön. Ebből eszünk azt következteti: Ahol rend van, ott rendezőnek is kell lennie. Már pedig a világon csodálatos rend van. Tehát csodálatos rendezőnek is kell lennie. És ezt a csodálatos rendezőt nevezzük mi Istennek.


A célszerűségből így következtetünk. A természetben mindenütt célszerűséget látunk, tapasztalunk. (Például a lónak patája van, mert terhet kell húznia, míg az embernek finoman tagolt keze, mert neki finomabb munkát kell végeznie.) Ahol viszont célszerűség van, ott kell valakinek lennie, aki ezt a célszerűséget kigondolta és létrehozta. Már pedig a világon bámulatos célszerűség van. Tehát kell valakinek lennie, aki ezt eszével oly bölcsen kigondolta és hatalmával létrehozta. És ezt a valakit Istennek hívjuk.


Az eredetből így következtetünk. Minden élet másból ered. Így például a fa magból ered, a mag meg a fából. Vagy az egyiknek vagy a másiknak kellett elsőnek lennie, de ez az első nem lehetett a másikból, mert akkor nem volna első. Kell tehát valakinek lennie, aki ezt az elsőt létrehozta. És ezt a valakit Istennek hívjuk. Éppen így vagyunk a tyúkkal és a tojással is. És végre az emberekkel is. Az első emberpár nem lehetett más emberekből, mert akkor nem volnának elsők. Kellett tehát valakinek lennie, aki teremtette az első embereket. Vagyis az első életet teremtenie kellett olyan valakinek, aki az életet szükségszerűen önmagától öröktől fogva bírja. És ezt a valakit Istennek hívjuk.


Hogy ez a következtetés helyes, azt mutatja a közmegegyezés. Az összes népek megegyeznek abban, hogy van Isten. Egész nép sohasem volt, most sincs, hogy legfelső lényt el ne ismerne, akit Isten gyanánt imád. Tévedtek abban, hogy milyen az Isten, de hogy van Isten, azt minden nép elismeri. Csak egyes emberek vannak, akik azt mondják, hogy nincs Isten. De ezt csak szájukkal mondják, mert ha betegek, vagy valami baj éri őket, mindjárt felsóhajtanak: „Jaj, Istenem!” És éppen az istentagadók káromkodnak legtöbbet. Miért káromolják Istent, ha nincs?


[link]

2010. júl. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

Ez egy nagyon bonyolult kérdés és sokat lehet róla filozofálni.

én azt gondolom , és őszintén beszelek hogy nem igazából Isten számít hogy létezik e avagy sem.

Hanem a Hit. Hogy hiszünk abban hogy létezik Menny és Pokol

azaz jó és rossz , Béke és Háború. De ki mondja meg mi a jó és mi a rossz, és itt jön a képbe Isten.Ki mondja meg nekem h mi a jó és mi a rossz .

De a történteket igazából mi irányítsuk.

és a Nagy Dolgokat pedig a véletlen vagy mások.

Tehát a keresődre a válasz tömören.

Szerintem Isten nem létezik csak a HIT.

Es igen szükség van rá .

Halálod után nem tudod te magad biztosan mi fog történi és ez mindig is nagy kérdés volt , de annyi biztos hogy a mennyország jó és azért legyél jó az életben h oda kerülj , a pokol meg rossz és azért ne legyél az hogy ne oda kerülj. Ezáltal könnyen lehet befolyásolni a világot.

és mint a mai világban akkoriban is létezték filozófusok,la'zsd a sokk vallást és elméletet hogyan miért is létezünk és hogyan kell élni. Ezt mindenki a maga alapján a mai világban eldöntheti hogy miben hisz , de a lényeg hogy valamiben hinni kell.

2010. júl. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

-Szabad akaratot adott az embernek, akik mellesleg mind azt mondják, amit az első válaszoló: Engem hagyjon békén! Akkor most hagyjon békén vagy ne hagyjon? A háborúk, a rossz a világban a rossz, az Isten karjai alól kibújt ember szabad akarata. Pl ha te ölni akarsz, Isten nem szólhat bele, mert meghagyta a szabadságodat. De nem minden használ, amit szabad, azt tudni kell.


-Segít, mindig segít, csak sokszor nem látjuk meg, vagy más, számunkra megfelelőbb módon teszi, és nem úgy, ahogyan "elvárjuk". Ezenkívül azt is meg kell tanulni, hogy Istent nem szabad "imaautomatának" nézni, hogy bedobjuk az imát és dől a jó. Az ima nem erre van. Másrészt mindennek szerepe van az életedben, minden jó valamire. Amit ma még nem értesz, lehet, hogy holnap a homlokodra csapsz, hogy tényleg. Isten mindig a lelki üdvösséget tartja szem előtt, nem a testi életet, mert az véges, a lelked meg örökké él, de mindent megad az őt szeretőknek, csak nagyon kell hinni és bízni benne. Ha magad se hiszed, amit imádkozol, akkor mit vársz?


-Láttuk Őt, Jézus Krisztusban, igaz, mi nem éltünk akkor, de majd fogjuk látni a feltámadáskor, halálunk után. Azért nem látjuk még most, mert akkor nem lenne szabad választásunk, hogy hiszünk-e benne, mert ha látnánk, nem hinni kéne, hiszen ott lenne a szemünk előtt. Isten nem akarja magát ránk tukmálni, eldöntheted, hogy hiszel-e benne, akarod-e Őt. Mivel Ő a szeretet, ha látnád, nem tudnál neki ellenállni, és akkor nem lenne meg a szabad döntés lehetősége, hogy akarod-e Őt. Másfelől az ember folyamatosan fejlődik, tanul a földön, és ennek a folyamatnak a része a hit, a végcél pedig az Istenlátás öröme. De eljön, és az nagyon jó lesz.


-El fog jönni még egyszer a földre (ezzel nagyon helyesen azt mondtad, hogy már egyszer eljött, és ez igaz, eljött Jézus Krisztusban), mégpedig az utolsó ítéletkor, ítélni élőket és holtakat, ez teljesen biztos.


-Lesz Paradicsom, Isten Országa lesz az, az utolsó ítélet után eljön, azért kell hinni benne, szeretni Őt, hogy vele lehessünk ott. Ott semmi baj nem lesz már, és annak az országnak nem lesz vége.


-Eljön a földre, azt nem tudjuk, hogy pontosan mikor, de éberen kell várni, mert a Biblia szerint is, úgy jön el, hogy meglep minket, készen kell állni, hogy a kegyelem állapotában legyünk, szentségekkel, bűn nélkül, hogy bármikor üdvözülni tudjunk (ez nem világvége-várás, mert az ember alapból nem tudja előre, hogy mikor hal meg, lehet, hogy a következő pillanatban)


Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, érdeklődj Isten után, Ő szeret téged.


Egy rómkat lány

2010. júl. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%

Látom, kedves 61% még mindig nem képes megérteni a saját vélemény fogalmát.


Hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem nincs. Az ember találta ki, hogy megmagyarázzon dolgokat, amik megértéséhez túl primitív volt. Ahogy fejlődött az ember, egyre inkább háttérbe szorultak istenek. Egyszer talán végleg el is tűnik.


Az, hogy te élsz, nem csoda, és nem isteni gondviselés, egyszerűen tévedtek az orvosok. Sokkal erősebb voltál, mint amilyennek gondoltak.


És az örök adu ász szabad akarat érv csak magyarázkodás, hogy egy szerető isten mellett miért történek szörnyűségek, valójában azonban újabb ellentmondásokat vet fel.

2010. júl. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Szerintem Isten nem egy öreg bácsika aki egy trónon ül a mennyországban és néz bennünket. Szerintem amit mi istennek titulálunk az egy hatalmas nagy energia. Ami mindent körbevesz és mindenhol ott van. A fűben a fában, bennünk az állatokban, mindenhol. Az energia a világ mozgató rugója, és szerintem ez a mi Istenünk. Én sokat szoktam imádkozni, de nem úgy mint a templomban. Tudom, bunkó vagyok, de általában kérni szoktam tőle. Ha teljesül akkor pedig megköszönöm. :)
2010. júl. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

Vajon létezik-e Isten?


Egy ember elment levágatni a haját, és megigazíttatni a szakállát. Ahogy a

fodrász dolgozni kezdett, kellemes beszélgetésbe elegyedtek. Sok mindenről

szót ejtettek, különféle területeken.


Végül szóba került Isten is, mire a fodrász határozottan kijelentette: "Én

nem hiszem, hogy Isten létezik." "Miért ilyen biztos ebben?" - kérdezte a

vendég. "Nos, csak ki kell nézni az utcára, hogy mindenki megértse, miért

nem létezhet Isten. Most mondja meg őszintén, ha Isten létezne, hogy lehetne

annyi beteg ember a világon? Hogy is hagyhatnának el szülők gyerekeket? Ha

Isten létezne, se szenvedés, se fájdalom nem lenne. El nem tudok képzelni

egy szeretettel teli Istent, aki lehetővé teszi mindezt körülöttünk."


A vendég gondolkodott egy kis ideig, aztán úgy döntött, hogy nem válaszol

a fodrász feltevésére, mert nem akart vitába keveredni.


Miután a fordász befejezte a dolgát, a vendég fizetett, majd elbúcsúzott

tőle és kilépett az utcára. A következő pillantaban szemébe ötlött egy

ember, akinek hosszú, gondozatlan haja és loboncos szakálla volt. Piszkosnak

és kultúrálatlannak tűnt.


A vendég visszafordult, és megint belépett a fodrászüzletbe, ahol

megszólította a fodrászát: "Tudja mit mondok? Nem léteznek fodrászok a

világon!" "Hogy mondhat ilyet uram? - kérdezte meglepetten a fodrász. -

Hiszen itt vagyok én, én fodrász vagyok, nem? Épp most fejeztem be az ön

hajának és szakállának a rendbetételét." "Nem, nem! - erősködött a vendég.

Fodrászok márpedig nem léteznek, hiszen ha léteznének, akkor nem lennének

olyan hosszú, gondozatlan hajú és szakállú emberek az utcán, mint az az

ember ott, látja?" "Ah, de hát attól még léteznek fordászok!" - válaszolt a

mester. - Tehetek én arról, hogy az az ember nem jön be hozzám?"


"Hát ez az! - bólintott rá a vendég. - Éppen erről van szó! Isten is

LÉTEZIK! Tehet Ő arról, hogy az emberek nem fordulnak Hozzá, hogy nem

keresik meg Őt? Ezért van olyan sok fájdalom és szenvedés a világon."

2010. júl. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!