Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb kiemelkedő művész élete borzalmas volt?

Figyelt kérdés
pl.: Munkácsy,Csajkovszkij
2012. febr. 29. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Talán pont a szenvedések hozták ki belőlük a művészt. De közelítsd meg másik oldalról a problémát: a Föld lakóinak sajnálatosan nagy hányadának szörnyű élete van/volt, de csak igen kevésből lesz művész.
2012. febr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Van valami ami őket a csúcsig hajtja.A sok borzalom hajtja őket addig ameddig nem érik el a céljaikat.
2012. febr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Talán, mert aki az egész életét egy rózsaszín burokban éli, semmit sem tudva a világról, azt semmi sem inspirálja, hogy elérjen, vagy kifejezzen valamit.
2012. febr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Munkácsy és Csajkovszkij? Ünnepelték őket, hódoltak nekik, dúskáltak az elismerésben és a pénzben. Ez mitől "borzalmas" élet? A 19. században "borzalmas" élete volt mondjuk azoknak a munkásgyerekeknek, akik 8-10 éves korban álltak munkába, aztán egy végiggürcölt és végigéhezett élet végén fiatalon meghaltak tüdőbajban vagy valamilyen balesetben. Ilyenek akkoriban százezerszám éltek, az ő életük volt borzalmas, nem a művészeké.
2012. márc. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

21:11


Melyik szenvedés? Az akadémiai tagság? :)))

2012. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tóth Árpád


Isten oltókése


Pénzt, egészséget és sikert

Másoknak, Uram, többet adtál,

Nem kezdek érte mégse pert,

És nem mondom, hogy adósom maradtál.


Nem én vagyok az első mostohád;

Bordáim közt próbáid éles kését

Megáldom, s mosolygom az ostobák

Dühödt jaját és hiú mellverését.


Tudom és érzem, hogy szeretsz:

Próbáid áldott oltó-kése bennem

Téged szolgál, mert míg szivembe metsz,

Új szépséget teremni sebez engem.


Összeszorítom ajkam, ha nehéz

A kín, mert tudom, tied az én harcom,

És győztes távolokba néz

Könnyekkel szépült, orcád-fényü arcom.

2012. márc. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Aki dudás akar lenni Aki dudás akar lenni pokolra kell annak menni ott kell annak megtanulni hogyan kell a dudát fújni. "

Ahhoz,hogy hitelesen mutasson be egy témát, egy érzést, előbb át kell élnie legalább a közelségét.

2012. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

00:45


Tóth Árpád egy szegény költő volt.


Kosztolányi, Babits és Karinthy pedig ugyanekkor három gazdag, körülrajongott, "celeb" író/költő.


Hogy az igazán kőgazdag, kitüntetésekkel elhalmozott Herczeg Ferencet vagy a korában világhírű Molnár Ferencet ne is említsük ugyanebből az időből.


A jelentős költők és írók nagy részének életszínvonala messze az átlagos fölött volt, az, hogy sikerül közöttük találni szegényeket is, az nem támasztja alá azt, hogy "a legtöbb kiemelkedő művésznek" úgymond "borzalmas" az élete.

2012. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze nem tudom, kérdező mire gondolt, de szerintem a borzalmas nem(csak) szegénységet jelent. Szenvedést - a szó bármely értelmében. Ahogy már valaki mondta, ha sok mélységet és magasságot élsz meg, sokkal mélyebben tudsz művészként hozzányúlni témákhoz.
2012. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem jó szót használtam. szóval arra gondoltam, hogy érzelmileg mindegyikük megviselt volt.
2012. márc. 1. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!