Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen különbségek vannak...

Milyen különbségek vannak Kertész Imre Sorstalanság film és könyv között?

Figyelt kérdés

Mik a leglényegesebb különbségek, irodalom tanárom nagyon erőlteti, hogy olvassam el, pedig már többször is láttam a filmet.


A youtubeos David Cole videókbol nem kérek, köszi előre is.


2012. márc. 8. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én amikor olvastam, úgy találtam, hogy ez a könyv nem azért kapott Nobel-díjat, mert elmeséli a holokausztot egy n+1-edik nézőpontból, hanem azért, mert a könyv végére a narrátor egy meglehetősen általános érvényűnek szánt, tulajdonképp minden ember életére értelmezhető állásfoglalást szűr le a jó ősi "mostakkorvanszabadakaratunkvagyasors/élet/isten/ek/véletlenhatározzamegazéletünket" kérdésben. Nem fogom tudni olyan jól leírni, ahogy ő leírta, de olyasmi a lényege, hogy se nem választhatod meg az utadat szabadon tetszés szerint (ez elég nyilvánvaló mondjuk egy ilyen történetből), se nem valami külső erők által kijelölt úton mész (ez a bonyolultabb, ehhez kell végigolvasni az egészet - emlékeim szerint végig egyes szám első személyben beszél, de egy kívülálló tárgyilagosságával számol be még a saját érzelmeiről is), hanem te magad vagy az út. Nincs "külön" sorsod, az a valami, amit annak tartasz, nem elválasztható attól, aki vagy. Ha más lett volna, nem te lennél.

De olvasd el inkább. A filmet nem láttam, de úgy hallottam, eléggé felszínesre sikerült...

2012. márc. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legfontosabb különbség az, hogy a könyv jó, a film pocsék.
2012. márc. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, kösz a válaszokat, elolvasom majd.

Egyébként sokakat halottam, hogy a könyv eléggé magyartalanul, Irodalmi Nobel-díjhoz méltatlan nyelvezettel lett megírva.

2012. márc. 11. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:

21:24


Igen, a félanalfabéták ezt gyakran mondogatják.

2012. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3: Olvasd el magad, és döntsd el te, erre mindig ez a legjobb megoldás... nekem ilyesmi nem tűnt fel.
2012. márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!