Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol végeznek festmény eredetis...

Hol végeznek festmény eredetiség vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Édesapámnak van egy festménye. Jézus van rajta keresztre feszítve nagyon szép, épp retusálás alatt van, mert valaki régen kettévágta. A háta mögé az van írva, hogy 1830-ban is retusálták. Csak kíváncsiskodás képen szeretném felméretni, hogy mennyi az ára, mert a festmény előző gazdája nagyon becses és értékes képnek tartotta.
2009. jún. 10. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg a restaurátor is fel tudja becsülni, már, ha szakképzett.
2009. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A restaurátor is felbecsülheti, vagy beviheted múzeumba és ott is megcsinálják. (pl. a Galériában vagy a Szépművészetiben)
2009. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És restaurálják. Retusálni a fényképeket szokták.
2009. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jééé...:)észre sem vettem.Magától értetődött, hogy restaurálják.Első voltam(aki figyelmetlenül olvas:S).
2009. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

én sem vettem észre, hogy milyen hülyeséget írtam, pedig furcsa is volt ahogy leírtam a szót. köszi

egy magyar származású kanadai festő restaurálja, aki nem szakképzett ugyan, de elég híres

2009. jún. 10. 16:18
 6/9 A kérdező kommentje:
ő pár millióra saccolja, de szeretné megvenni apámtól, tehát biztos nem az igazat mondja
2009. jún. 10. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem szakember.a Képzőművészetin van festőrestaurátor szak, szerintem egy főiskolás, mondjuk harmadéves olcsóbban és jobban megcsinálná neked és örülne, hogy munkát kap.És nem barmolná szét, ami csökkentheti az értékét.Ez egy komoly szakma, ami komoly szakértelmet kíván.
2009. jún. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos kanadában van a festmény ott restaurálják, nem szakember a festő, de nagyon szépen fest és elég híres torontóban. Sajnos ő nem tudja megmondani a pontos értékét, de lehet nem is akarja. azért köszi
2009. jún. 11. 07:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztos kanadában is van olyan múzeum, ahol felbecsülik.

Azért vidd múzeumba, mert ha olyannal becsülteted fe, aki vásárol is, az nem valószínú, hogy az igazi árat mondja neked.

Az aukciós házak is becsülnek, nekik az az érdekük, hogy minél több pénzt kihozzanak a képből, mert százalékért dolgoznak, tehát ők is jó árat mondhatnak neked.

2009. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!