Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Igaz az, hogy mivel 2006...

Igaz az, hogy mivel 2006 előtt vásárolt autó első tulajdonosa vagyok eredetiség vizsgálatot kell csináltatnom a jan.15-én lejáró műszakival együtt még akkor is, ha szalonból van az autó és nem is akarom eladni?

Figyelt kérdés
Egy hiradóban így hallottam, de lehet, hogy rosszul értettem. Esetleg pontos jogszabályi hivatkozás is érdekelne. Azt tudom, hogy zöldkártyát már nem kell csinálni, tehát a kérdésem nem erre, hanem az eredetiségvizsgálatra irányul.
2010. jan. 6. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaz a hír, jól értetted. Szívatás az egész. A hatóság szerint az akkor kiadott forgalmit még könnyű volt hamisítan és most azért írják elő a 17ezer Ft-os vizsgálatot. Szóval be kell bizonyítanod, hogy nem lopott az autó. Ez a lehúzás kategória. Nem minősítem tovább az állam ilyen itézkedéseit, sajnos mindent megtehetnek amihez kedvük van. Valahogy el kell venni az emberektől a pénzt.
2010. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy így belekényszerítenek valamibe. Mi a fenéért lenne hamis egy szalonban vett autó forgalmija????
2010. jan. 6. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Vettem én már új autót szalonból amiről kiderült egy hónap múlva, hogy több elem újra van fényezve... Amekkora görény dolog, hogy csináltass eredetvizsgát, annyira gerinctelen módon működik az autókereskedelem is... sajnos
2010. jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a jogszabályhelyet...


5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról


Időszakos vizsgálat


12. § (1) A közlekedési hatóság a gépjármű, a mezőgazdasági vontató, valamint ezek pótkocsija forgalmi engedélyének időbeli hatályát az időszakos vizsgálatot követően a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló miniszteri rendelet alapján hosszabbítja meg. Az időszakos vizsgálat nem érinti a jármű üzemben tartójának jogszabályban meghatározott - a forgalomban tartott járműve műszaki, közlekedésbiztonsági és környezetvédelmi követelményeknek megfelelőségéért fennálló - felelősségét.


.......

(15) Az időszakos vizsgálat során a vizsgáló állomás - a 2006. január 1-jét követően újként forgalomba helyezett jármű kivételével - a gépjármű és a gépjármű pótkocsija azonosító adatainak ellenőrzését előzetes eredetiségvizsgálat keretében végzi:


a) amennyiben a vizsgált járművön nem végeztek sem eredetiségvizsgálatot, sem integrált vizsgálatot, továbbá


b) a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló miniszteri rendeletben meghatározott feltételek esetén.


(16) A (15) bekezdésben meghatározott előzetes eredetiségvizsgálati kötelezettség hatálya alá tartozó jármű időszakos vizsgálata csak olyan vizsgáló állomáson végezhető el, ahol biztosított az előzetes eredetiségvizsgálat meghatározott technológiája.


Még megnézem az itt hivatkozott jogszabályt..

2010. jan. 6. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!