Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen festékkel szeretsz a...

Milyen festékkel szeretsz a legjobban dolgozni? Miért?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 1. 21:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok,de az olajpasztellt és porpasztellt is gyakran használom,de ezek ugyebár nem teljesen festékek. Előnyük,hogy a színek nem változnak meg ,maximum lakkozás során és nem kell hozzá sokféle ecset stb. Viszont nehezebben korrigálhatóak,mint az akril vagy olaj. Az olajpasztellben az a jó,hogy nem porol és intenzív színei vannak valamint lehet kaparni stb.. kicsit anyagosan dolgozni és olajképpé alakítható,de nem annyira tartós. A porpasztell rendkívül tartós tud lenni,mivel nem érintkezik olajjal se vízzel stb.. . Viszont könnyebben elmaszatolódik. Hátrányuk,hogy paszpartu és üveg is kell a keretezésükhöz.
2012. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Aquarell, mert nagyon szép hatásokat lehet vele elérni, és mindig megnyugtat, ha azzal dolgozom. Szeretem a gvást (tempera) is, de azzal csak impasztó képeket szeretek készíteni. Olajjal olyan kevésszer festettem, hogy arról még nincs véleményem.

Bár a pasztell nem hivatalosan festék, de ha technikát nézzük igen, nagyon szeretem még a porpasztellt.

2012. ápr. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Tempera vagy akril, az akvarellt is szeretem csak türelmem nincs hozzá :')
2021. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
2012. ápr. 23. 06:48 voltam. Szóval kilenc év alatt annyi különbség történt, hogy mára inkább akrillal festek, mert ellentétben a temperával itt nem szedi fel az előző réteget, ha ráfestek, és ezt jobban kedvelem, mert sosem fejezek be ey képet egy nap, délután alatt.
2021. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!