Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi vagy ki számít hobbi fotósnak?

Mi vagy ki számít hobbi fotósnak?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom, ő nevezi magát hobbi fotósnak. Rettenetesen nagyra van magával, még anno vett egy gépet, és mindenhol azt hangoztatja hogy ő ért a fotózáshoz, tudja hogy mi a szép... Van pár mappája képekkel, ami kb annyiból áll hogy lefényképez egy tárgyat ugyanabban a helyzetben 53x. Nem túlzok, egyszer egy virágcsokorról csinált 74 darab képet szintén egy pózícióból. Az összes ismerősünk kineveti, általában ki is gúnyolják. Mellesleg nem csinál túl jó képeket, de ezt senki nem mondja meg neki, csak égeti magát. Szerintetek az hogy valaki szeret fényképezni elég ahhoz hogy hobbi fotósnak mondhassa magát? Amikor megvette a gépét akkor csak azért mondta ezt magáról mert hogy neki jó gépe van, akkor kicsit betellt a pohár és mondtam hogy nekem meg mégjobb gépem van, de én sem nevezem magam hobbi fotósnak, pedig imádok fényképezni.
2012. máj. 7. 10:48
 1/7 tetro ***** válasza:
93%
hát a hobbi fotósok szakmai bizottsága szerintem ezt nem venné ilyen lazán. vajon van-e a rokonodnak hobbik végzésére jogosító engedélye? és ehhez az orvosi alkalmassági? tett-e hobbi (nem szakmai) bizottság előtt a tudásáról hobbi vizsgát? :D
2012. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az a hobbyfotós aki szeret fotózni és örömét leli a fotózásban azért csinálja.Szerintem ez egyértelmű...
2012. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Hobbifotós bárki lehet, akinek hobbija a fotózás.

Ugyanakkor ő nem "fotós". Fotós az, akinek ilyen végzettsége van, vagy legalábbis már akkora munkatapasztalata (nem, nem tartozik ide az egy tárgyról készített 74 kép!), hogy az már értékelhető legyen.

Például nekem is hobbim a fotózás, családi rendezvényeken, kirándulásokon, nyaralásokon... "Dokumentálok" mindent, igyekszem mindenkiről jó képeket csinálni. Ez a hobbim, szeretem csinálni, ált. tetszik is az embereknek, de nem vagyok fotós, csak hobbifotós.

Apukám ellenben régen ténylegesen fotósként dolgozott (fotózás+labormunka). Aztán volt/van más munkája, de fotózik is, vállalkozása van, műhelyt rendezett be, jönnek a modellek... Ő fotós.


Az ismerősöd hobbifotós lehet simán, de - a leírásod alapján - a profi fotóstól nagyon messze van. :)

2012. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fotós=aki fényképez, hobbi= nem hivatásszerű,kikapcsolódási tevékenység. Szerintem ebbe a fogalomba belefér az ismerősőd, te csak a fotós teljesítményét értékeled, mikor azt mondod sz.r fotós. Ha egy alkalmi horgász olyan béna, hogy alig fog ki halat, akkor ő nem hobbihorgász? De, csak mint hobbihorgász nem túl jó.
2012. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Pedig igenis vannak nagyon nagyon jó hobbi fotosok. Csak meg kell nézni a különböző versenyek "Open" kategóriát.

Sokan kedvelik a fotozást, rengeteg hobbi fotós van, szerintem a legnagyobb különbség, hogy a hobbi fotós nem keres pénzt a fotózással a hivatásos igen.

Viszont a hobbi fotós kategória elég tág, vannak olyanok akiknek van egy alap digitális fotógépük, azzal kattingatnak és vannak olyanok, akik tényleg nagyon magas szinten űzik ezt a hobbit.

Ha valaki kedveli és szeret róla beszélni az nem baj ha meg nagyképű, akkor mond azt, hogy bocs, de engem nem érdekel a fotózás.

2012. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Senki nem mondta, hogy a hobbifotós nem lehet jó. :)
2012. máj. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itthon gyakorlatilag mindenki hobbi-fotós akinek van egy fényképezőgépe és nem ebből (próbál) él(ni). Bár ez a trend azt hiszem világszerte létezik. A profi sem attól lesz profi, hogy atommegabrutáljók a képei hanem attól, hogy ebből él, ezzel keresi a kenyerét, a fő bevételi forrását ez jelenti. A probléma ott kezdődik, mikor a laikus rokonok, ismerősök szanaszét lájkolják a hobbifotósok képeit facebookon (amik egyébként bűn rosszak), akik ezen felbuzdulva elkezdenek esküvőket, rendezvényeket, "portfoliófotózásokat" vállalni, pénzért, persze a töredékéért mint amennyibe egy profinál kerül, esetleg még azt is elmondják, hogy azért olcsóbb mert Ők nem költenek hirdetésre, mint a "drága" szolgáltatók.
2012. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!