Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Minden nagy festő vászonra...

Minden nagy festő vászonra festett?

Figyelt kérdés

Volt már pár kiállításom, vettek is meg képeimet, de mindig papírra alkottam. Próbáltam a vászont, de a papír közelebb áll hozzám.

Szerintetek így is van rá esély hogy esetleg áruljam a képeimet vagy nagyobb elismeréseket elérjek, vagy muszáj lenne barátkozni a vászonnal?


27/N


2012. máj. 8. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fatáblától kezdve ipari ponyváig sok anyagra alkottak már "nagy festők".
2012. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy mire dolgozol a témától, a gondolattól és a kifejezés módodtól fog függni. Például ha csak vázol, jó egy 80 x 60 cm-s karton, ha komolyabb munkát készítesz, olyan felületet választasz a munkádnak, amilyenre te kivitelezni akarod.

Mondok egy egyszerű példát: még nemrégiben láttam egy nyomatot, akvarellpapírra nyomtatva- nem tudom, hogy hívják, de a papír rongy felületű volt, abból készült.. -. Erre nyomtak Aquatinta technikával. Ha jól emlékszem a téma és a hordozó felülete kapcsolódott.


Senki nem lesz nagyobb festő, hogy vászonra fest. Lehet most valakinél trend, de amúgy ne ez befolyásoljon.

Ha igazi ambiciózus vagy, kipróbálsz minden anyagot, gyakorlod amíg meg nem találod benne a szépet, jót és legfeljebb aztán kezdesz el azon gondolkodni, hogy egy-egy adott képet mire fessek. Ez függhet majd attól az anyagtól amivel festhetsz, a gondolattól, pénztárcától, kedvtől, igénytől stb.


Kézcsók! :)

2012. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos az a helyzet ,hogy a laikusok számára az olaj+vászon=festmény képlet áll,pedig az olaj sárgul és a terpentin se túl egészséges.

Alapozott farostot is megpróbálhatod,ha akrilt vagy temperát használsz. Ha akvarellt vagy pasztellt akkor maradj a papírnál,mert ezek a technikák papíron mutatnak a legjobban. Igaz láttam már vásznon akvarellt és faroston pasztellt. Milyen technikát használsz?

2012. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit,hogy szoktak lenni anyagismertetői előadások és festés bemutatók,amit [link] szervez.

Elvileg lehet megfelelő alapozással el tudnád érni,hogy neked megfelelő legyen a felület,ha az érdesség zavar stb..

2012. máj. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3

akvarellel dolgozom

2012. máj. 9. 09:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Hmm ott pedig papír kell. A közvélemény változik. Nekem tetszik az akvarell,de a "közönség" azt hiszi,hogy azért mert kevesebb idő alatt készül el,sokkal kevesebbet ér,mint egy olajkép. Ezt sajnos már két embertől is hallottam,pedig a megfelelő rongypapírra felvitt minőségi akvarell tartósabb,mint az olaj.
2012. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!