Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik barátom festő, mióta...

Az egyik barátom festő, mióta az exbarátnője a szakítás után a szeme láttára vágta szét a portrét, amit a lánynak festett (a lányról), azt mondja képtelen többet festeni. Ez valami sokk lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon tehetséges és ez volt a festészet volt az élete. De mióta ez történt szinte depis, a szakítás miatt is, de főként attól, hogy azóta még a festéstől is undorodik, képtelen csinálni az egyetlen dolgot, amiben igazán tehetséges volt. Hagyhatott a történtek benne ilyen nyomot, hogy pont az az ember tette tönkre a munkáját, akit a legjobban szeretett és szinte csak neki festett? Mit lehetne kezdeni vele? Nagyon rosz ilyen helyzetben látni, mert tényleg fontos volt neki ez a dolog.
2011. nov. 24. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez sokk, akként kell kezelni. Mihez kezdene, miből élne, ha már nem tud festeni, és csak ahhoz volt tehetsége?
2011. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És miként kell a sokkot kezelni? Hogy lehetne visszazökkenteni? A tehetsége biztos megvan, csak a metális sorompót kellene felnyitni. De az hogyan?
2011. nov. 24. 19:39
 3/7 anonim ***** válasza:

a sokkhoz, legalábbis orvosi értelemben semmi köze a dolognak.

lelki trauma, depresszió --> pszichológushoz

ha nem fest és nincs pénze pszichológusra --> pszichiáterhez

2011. nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Megértem, kedves kérdező, hogy ilyen alacsony a lelki tűrőképessége a barátodnak, mégis javaslom belegondolni, hogy sokan többszörösen nehéz problémákkal és egyszerre több, évtizedeken át tartó szenvedéssel kénytelenek élni, akár olyannal, ami nem saját hibájukból ered, mégse adja fel a nagy részük. Többek között én is rákbeteg vagyok. Ez a probléma, nem fent említett.
2011. nov. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nagyon sajnálom a helyzeted, de amint mondtad "Ez a probléma, nem fent említett.", a kettő nem ugyanaz. Ez egy trauma, az meg egy fizikai betegség. Ha autóbalasetet szenvedsz utána elég nehéz visszaülni újra az autóba. Nem adott fel semmit, ő szeretne, de a pszichéje egyszerűen leblokkolja. Sajnálom, ha ezt nem érted meg, biztos vannak másoknak nagyobb problámái is, de jelenleg nem a világ dolgai érdekelnek, hanem az ővét szeretném megoldani. :)
2011. nov. 25. 06:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehéz bármit is válaszolni ilyen lenéző sorokra..."de jelenleg nem a világ dolgai érdekelnek, hanem az ővét szeretném megoldani". Pedig, mikor az orvos azt mondja ülj le és elmondja, hogy rákos vagy, szerintem az is trauma. Azért az ilyen emberek, mint te remélem egyszer szembesülnek igazi problémákkal is...


Egyébként nem tudsz segíteni a barátodnak, mert aki hajlandóságot mutat arra, hogy elfogadja a segítséget az kilábal a gondból saját erőből is. Aki pedig nem, az satu felfogásra utal és hiába a tenni akarás...


Végszóként: ugye nem képzelitek, hogy egyedül ő járt így az életben, hogy elhagyja, esetleg megalázza a volt csaja? A te korlátaidat pár mondatodból megismertem, részemről itt a pont.

2011. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akinek itt satu felfogása van az egyedül te vagy, mivel nem vagy elfoglalva mással csak saját magaddal és a betegségeddel. Amit már mondtam, hogy nagyon sajnálok és lehet, hogy nincs kivel megoszd a fájdalmad, azért hangoztatod és próblod itt kiadni magadból a dolgot, de ne haragudj engem most nem a te problémád foglalkoztat.


Nem tudom miért lettek volna lenézőek a soraim, nem tudom kit néztem volna le vele, de te ha te mondod akkor biztos úgy van. Lehet neked kicsinyes a probléma, de egy embernek, akinek ez az élete, a hobbija és a munkája elég nagy probléma. Neki is megtört emiatt az élete, akárcsak neked a rák miatt. És ha te aggódhatsz az életed miatt, akkor ő miért ne tehetné? Ahogy jobb esetben neki te sem tehetsz arról, ami vele történt, ő is csak a körülmények áldozata. És itt nem azon van a hangsúly, hogy szakított vele a barátnője, akit imádott, hanem szerintem azon, hogy egyszerűen értéktelenné tették a munkáját, amit képtelen feldolgozni. Legalább is én így látom. Nem tudom dolgozol-e vagy dolgoztál-e és ha igen azt élvezted-e és szívből csináltad-e, de ha a fönököd a szemedbe köpne és azt mondaná, hogy a munkád, amibe belevitted önmagad egy nagy szar és a szemed láttára tépné szét azt mondaná értéktelen vagy a munkáddal együtt, nem tudom következő nap milyen jókedvvel tudnál bemenni dolozni. Már ha bemennél.


Aki korlátolt az nagyon is te vagy és szerintem pont te nem látod mások problémáit. A rák szörnyű betegség, de nem egy tragédia, ahogy te mondtad, nem csak te jártál így. Rajtad kivül még millió ember, akik legyőzték a betegséget és nem csináltak mártirt magukból, hogy nekik mennyire szar. Ahogy a barátom sem csinál azt magából viszont rosz látni, hogy szenved. És ha nem tudsz értelmes megoldást, csak a saját problémáid ecsetelni nagyon sajnállak. És sok sikert a felépüléshez. Neked legalább van képed arról, hogy hogyan gyógyulhatsz meg. Nekünk még fogalmunk sincs hogyan segíthetnénk a barátunkon.

2011. nov. 25. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!