Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mondanátok véleményt a versemről?

Mondanátok véleményt a versemről?

Figyelt kérdés

A vers itt található:

[link]


Mindennemű kritikát, tanácsot, véleményt elfogadok!

Köszönöm szépen előre is!



2012. máj. 12. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy profi, de nem nagyon-nagyon tetszik! :)

Megjegyzem elég jól ismerek valakit, aki anno szintén versekkel próbálkozott. majd megmutatta a műveit egy mostanában viszonylag elismert költőnek. Egyértelműen visszautasították, de kapott egy tippet, próbálkozzon prózában. Azóta két könyvét adták ki! :) Neked is ezt javaslom... jól bánsz a szavakkal.


Van hangulata az egésznek és nagyon gazdag, úgy képileg. pontosan ki tudod fejezni amit akarsz. Erre nem is nagyon tudok konkrét példát, mert szinte az egészre jellemző. Viszont: lehet csak első olvasatra, de a rímek nem mindenhol ülnek. Pl rögtön a második két sornál. Tudom én, hogy nem egyszerű jól kihozni, de akkor nem is érdemes versbe önteni, mert amennyit hozzáad, annyit el is vesz, hogy versbe van, érted?


Amúgy az tetszett, hogy a szellős dolog visszatér. Abból valami refrén félét is kreálhattál volna, és akkor van egy lüktetése a dolognak, nem csak úgy elkezdődik, a közepén van valami, aztán meg vége lesz.


Nem tartom magam romantikus alkatnak, de mégis igazából a tartalma miatt tetszett! :D

2012. máj. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
néha a rímek elég nyögvenyelősek, emiatt kicsit megbicsaklik az egész harmóniája, de alapvetően nem rossz, sőt :)
2012. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi véleményeket - és még várom a továbbiakat! :)

Novellákat, hosszabb-rövidebb történeteket is írogatok, csak általában sosem jutok a végükre sajnos. A versírással tulajdonképpen még csak nemrégóta ismerkedem.

2012. máj. 13. 17:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mintha egy 19. századi költő fiatalkori zsengéje lenne. Próbálj meg 21. századi nyelven, mai szavakkal mai témákat, mai érzéseket és gondolatokat megfogalmazni. Itt-ott megbicsaklik a szöveg, de azt látom, hogy tehetséges vagy.
2012. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyébként direkt régiesen írtam. :)

2012. máj. 14. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Cinikusan kattintottam a kérdésre, mert az ide feltett versek nagy része nem jó, de ez jó.
2012. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Örülök, ha elnyerte tetszésed!
2012. júl. 26. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!