Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzolásnál hogyan kell...

Rajzolásnál hogyan kell érzékeltetni a teret?

Figyelt kérdés
addig rájöttem hogy a körülötte lévő árnyékokat kell figyelni,De ha megrajzolom az árnyék vetődését akkor sem lesz térbeli hatású. javaslatokat ha lehet
2012. máj. 19. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Árnyékolás nem csak a földre vetülő, de az önmagára vetülő árnyékok is, plusz mérettel érzékeltetni a távolságot
2012. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem oda írni hogy az arányok is mennek de valamiért Olyan különösnek tünik a szeme
2012. máj. 19. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tónussal is sokat el lehet érni. A távolabb lévő dolgok a levegőperspektíva miatt halványabbak.


Az árnyéknak is megvan a maga erőssége. Az árnyékot vető testhez közel mindig erősebb, sötétebb. Az árnyéknak nincs kontúrja, ezt nem szabad elfelejteni.

2012. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az árnyék másodlagos, ami igazi 3D érzetét kelti, az magának a tárgynak az árnyékolása, például szúrj ki egy fényforrást (nem muszáj a lapon legyen) és ahhoz igazítsd az árnyékolást, a tárgy minél közelebb van a fényforráshoz annál halványabb, minél közelebb annál sötétebb kell legyen az árnyék, a szinte fehértől az ében feketéig, én ajánlom, hogy ne hagyj a lapon üres, árnyalatlan teret, Eleinte ajánlom gyakorlásnak az almát, vagy egy labdát, és ívekben elég könnyű azt árnyékolni.
2012. máj. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!