Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van oylan előadó/szám, amit...

Van oylan előadó/szám, amit szerintetek ciki hallgatni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert itt sok olyan kérdés van, hogy xy-t nem ciki-e hallgatni, de mindenki megnyugtatja általában, hogy "nem ciki semmit hallgatni", stb. De azért valamiért mégis felmerül az emberekben. Mármint, ha senki nem kötne bele ebbe soha, akkor nyilván nem érezné senki a saját ízlését cikinek.


A kérdésem elsősorban, mi az, amit ti cikinek éreztek (indoklást megköszönöm), és csak ezen túl szeretnék belefolyni filozófiai vitába....


2012. máj. 19. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ milyen környezetben vagy. Bizonyos környezetben a mulatós cigányzene ciki ,máshol menő. Van ahol a tucituci menő van ahol igénytelennek néznek,ha ezt hallgatod, szóval nagyon relatív a dolog.
2012. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rajcziz ***** válasza:
Mindenkinek joga van azt hallgatni, amit akar. Legfeljebb adott társaságban jót nevetnek rajta, de ciki akkor sem lesz. Én azt nem szeretem, hogyha van valakinek egy kedvenc műfaja, és más előadókat már meg sem hallgat. Szerintem minden műfajból illene ismerni a nevesebb előadókat.
2012. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mulatóst semmi pénzért nem hallgatnék.Csak keményebb house-t hallgatok a kocsiban,lakásban a csendet szeretem. 30/N
2012. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem "ciki" semmilyen zenei ízlés. Sőt, általában véve semmi sem "ciki". Vannak rossz dolgok, vannak helytelen dolgok, de "ciki" dolgok nincsenek. Tizenévesek szoktak ezen problémázni, hogy mi ciki meg mi nem ciki, de szerintem ennek a fogalomnak, ha érett fejjel megvizsgáljuk, kb. semmi értelme.
2012. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem semmi sem ciki. Gyakorlatilag mindent meghallgatok, persze vannak előadók amiket nem kedvelek, pl. vegyük a One Direction-t. Zeneileg szerintem egy nagy nulla, vettek pár "szép"fiút, összetették őket, írtak pár nyálas számot és ennyi. De én is hallgatok olyan előadókat, amik mások szerint lehetnek nullák. És akkor mi van? Nem másoknak hallgatom. Ami szerintem iszonyú ciki viszont, az egyes rajongók viselkedése (ezért írtam példának a One Direction-t, de említhetném Justin Biebert, Selena Gomezt, vagy akármilyen tinisztárt akinek a rajongó köre főleg fiatalabb lányokból áll). És mivel az ilyen rajongók vannak többségben (vagy csak előtérben?), lehet, ha valaki, pl. egy ismeretlen fiatal lány azt mondja, ilyen előadókat hallgat, azt mondom, hát ez gáz, de nem az előadóra magára gondolok, érted... Csak általánosítok. Persze lehet, tök más miatt hallgat ilyen zenéket, nem azért mert ő is egy agyatlan rajongó.
2012. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Én azt nem szeretem, hogyha van valakinek egy kedvenc műfaja, és más előadókat már meg sem hallgat. Szerintem minden műfajból illene ismerni a nevesebb előadókat."


Na igen, de én pl. a rockzenét szeretem, és nem fogom meghallgatni azt, amit nem szeretek, csak hogy ismerjem, mert ezt senki nem köszöni meg nekem, viszont ha nem tetszik, akkor én nem élvezem az időtöltést. Azon kívül nyilván ismerek mást is, mert képtelenség úgy élni és felnőni ebben a világban, hogy csak azt ismerjük, amit szeretünk. Nyilván a kevésbé mainstream előadókkal ez másképp van. Én ezért olvasok nagyon sok rockzenei könyvet. Címük ellenére ezek nem csak a rockzenét taglalják, hiszen arra minden hatással van. Tulajdonképpen a könnyűzene történetének nevezhető, ami nagy hangsúlyt fektet a rockra. Egyébként jogos, amit mondtál, csak szerettem volna megvédeni a másik oldalt is. Ugyanakkor azért sok esetben ez nem csak az emberek hibája. Pl. úgy tudom, Coldplayt nagyon sokan hallgatnak, egyszer egy újságban volt az a mondat, hogy "összekötő kapocs a metálosok és a poprajongók között". Akár így van, akár nem, azért példálózom velük, hogy szemléltessem: ha egy zenekar jó úgyis szeretik a mást műfajt hallgatók is, szóval jót és igényeset kell hallgatni.


Köszönöm a válaszokat. Ez alapján azt sem tartjátok cikinek, amit egyik válaszoló említett, az ilyen összeválogatott fiúbandákat? és szerintetek vannak olyan előadók, amikből ki lehet, vagy illik kinőni?

2012. máj. 19. 23:05
 7/9 A kérdező kommentje:

*igényeset kell ALKOTNI!


amúgy nem szó szerinti az idézet

2012. máj. 19. 23:07
 8/9 anonim ***** válasza:

"azt sem tartjátok cikinek, amit egyik válaszoló említett, az ilyen összeválogatott fiúbandákat?"


Ezek az együttesek eléggé gyengék. De nem "cikik". A cikiség, mint említettem, egy tini fogalom. Próbálja meg definiálni valaki, mi az a "ciki". Kb. arra fog jutni, hogy "ciki = ami általános iskolában a menő ellentétének számított" vagy valami hasonló.


"és szerintetek vannak olyan előadók, amikből ki lehet, vagy illik kinőni?"


A zene elvileg arra való, hogy az ember élvezze, ha hallgatja. Na most aki szereti a zenét, és szereti magát is, az igyekszik magának lehetőleg minél több zenei élvezetet biztosítani. Az ilyen ember sokat foglalkozik a zenével, és törvényszerűen kinövi a gagyi zenéket. De ezt nem ILLIK csinálni, hanem ha jót akar MAGÁNAK valaki, akkor jut el ide. Nem illemből.


Akit a zene nem különösebben érdekel, és nem foglalkozik a zenével, annak a zenei ízlése nem fejlődik ki. Vele előfordulhat, hogy időnként megtetszik neki egy gagyi kis egynyári sláger, ami a kifinomult ízlésűnek nem tetszik. Ez nem illem kérdése és nem cikiség kérdése, hanem annyi, hogy az egyik ember befektetett mondjuk 1000 munkaórát a zenei ízlése kifejlesztésébe, a másik meg nem. Nincs előírva, hogy mivel töltsük az időnket. Van, aki horgászattal tölti, van, aki olvas, van, aki zenét hallgat.


Persze vannak olyan szerepelvárások, mint hogy egy felső-középosztálybelinek muszáj értenie a borokhoz, muszáj értenie az éttermek értékeléséhez és jó zenét is kell hallgatnia, lehetőleg mondjuk jazzt. (Olvasnia azt nem kell, szerencsére, nem is érne rá:))). Ilyen értelemben persze "ciki" a rádiókban hallható slágerzene, mert a felső-középosztály nem ezt hallgatja. Ez és csakis ez a cikiség értelme felnőtt korban. (Mit hallgat a felső középosztály? Mit hallgat az elit?) Na most aki viszont az életét aköré szervezi, hogy megfeleljen mondjuk az elit, a felső-középosztály, az értelmiség vagy mittudoménmi mintaképének, az eléggé kiszúr magával, mert lényegében még a szabad idejében is dolgozik, lényegében utolérhetetlen célokért.

2012. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy időt szakítottál a válaszra. Szívesen olvasom mások véleményét is.
2012. máj. 20. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!