Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok arról a vitáról,...

Mit gondoltok arról a vitáról, hogy egy előadó ciki-e,?

Figyelt kérdés
Egyre több embertől hallom, hogy XY előadó tök ciki. Ugyanakkor egymást is szidják, hogy a másik nem vállalja föl az ízlését. Nem hülyék az emberek? Csúfolják egymást (vagy egymás kedvencét), és aztán kinevetik, hogy nem vállalja fel önmagát. Nem konkrét eseményről beszélek, csak a mai világban sok ilyen előfordul. Szerintem ez nagyon butaság. Előfordulhat, hogy egy előadó neked nem tetszik, tarthatod cikinek, amit csinál (de ez csak szubjektív lehet!!!!!), de a RAJONGÓI nem tudnak cikik lenni. Kicsit kétségbe ejtő, hogy az emberek ilyen módon ítélkeznek. Persze ez a kérdés itt nem pesszimizmus, vagy szidás akar lenni, csak kíváncsi vagyok, kik értenek velem egyet, és akik nem, azoknak milyen ellenérveik vannak.
2011. jún. 15. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát tudod... van akinek nem elég, hogy a zene ritmusból áll, a színész(nő)t sunázná, vagy a celeb már hatszor volt a tévében, és jók a ruhái.

Sokak az alapján választják ki rajongásuk trágyát (sic), hogy hogy néz ki.

A zenéhez botfülük van, a színjátszáshoz nem konyítanak, pedig nem kell ezeket magas szinten művelni, hogy valaki felismerje, mi az, ami jó, és mi az, ami élvezhetetlen.


Nekik meg én vagyok ciki, mert nem érdekel, hogy XY énekes ronda, mint a bűn, és nem játssza le a rádió öt percenként a számait, én őt hallgatom. Vagy nem érdekel, hogy az adott színész(nő) lába szőrös, narancsbőrös, milyen stylistja, ha úgy tud játszani, hogy bármit elhitet velem.


Ebben sosem lesz egyetértés, de az már ciki, hogy pár fiatalt csak az visz rá az ilyen rajongásra, hogy most ez a személy divatos, vagy nem divatos, és nem az, hogy ő személy szerint milyennek tartja, mennyire jó.

2011. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát igen. a kedvencem még az, amikor vkit azért nem szeretnek, mert öreg. én szeretek sok idősebb énekest is. (pont hogy őket kell tisztelni)

amúgy meg öregnek számít az is aki 40 éves. ez gáz...

2011. jún. 15. 22:26
 3/4 anonim válasza:
Nem tudom, pontosan hogy érted a kérdést. Hogy a mai fiatalok kit tartanak cikinek (az idősebb előadókat), vagy a nagy átlag kit tart cikinek (Justin Bieber pl). Mert ha az utóbbira gondolsz, akkor én személy szerint sosem választottam ki egy embert, akit utálni lehet. Mert mindent, amíg el lehet adni, addig el is fogják. Itt nem hibás az előadó, van egy menedzsere, aki megmondja, mit csináljon, és azt csinálja, mert abban van a pénz. Azt viszont rohadt cikinek tartom, hogy ezekre fogékonyak az emberek, és sokaknak kimerül ott az igénye, hogy "két kicsi legó".
2011. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát talán kicsit félreértettél. nem az olyanokra gondolok, mint pl. Fluor Tomi. nekem sem tetszik a Mizu, és nem tetszik az sem, hogy a zeneipar minden kis hülyeségből slágert tud csinálni. Sok előadót tehetségtelennek tartok, stb. De alapvetően nem mondom rád vagy bárkire, hogy "ezt hallgatod, de gáz vagy", max elmondom a véleményem.

De nem is ilyenekre gondoltam elsősorban. Inkább arra, hogy valaki, aki fiatal, nem menő mert nem Keshát hallgat mondjuk, hanem Rolling Stonest, akik már 60 évesek, és a többi fiatalnak, akik "cukiság" alapján választanak kedvencet, ez megérthetetlen. Meg pl az ilyenekre gondoltam, hogy anno mindenki szidta Michael Jacksont, páran még ma is, vagy hogy sok homoszexuális énekesre is azt mondják, hogy gáz, lásd pl. George Michael. Legalábbis én konkrétan ismerek olyan embert, aki őt szokta szidni. Szóval nem kell szeretned egyik megemlített előadót sem, nekem pl George Michael egyáltalán nem szimpatikus, bár szép hangja van szerintem, de ettől még nem mondom, hogy aki GM-t hallgat, annak nincs igaza, vagy hogy őt ciki hallgatni.

2011. jún. 16. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!