Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az előadótermi (MÜPA) MET-jegy...

Az előadótermi (MÜPA) MET-jegyek miért fogynak el hamarabb, mint a FSZ-as? Mit tud az EA, ami annyira keresett?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyszer egy MET közvetítésre elmenni, és szeretnék jól választani. Az EA úgy látom, kevesebb embert fogad be, lehet, hogy ezek az emberek normálisabb nézők is? Nem csörög a telefonja közben és nem zörög cukorkával, nem beszélget előadás közben? És még egy fontos kérdés: az előadóterembe is úgy ki szoktak öltözni, mint mondjuk a Bartók B terembe?

2012. máj. 24. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, szakértő nem vagyok, de a saját (2011-es) tapasztalataimat szivesen megosztom az EA-ról: jó akusztikájú, kényelmes terem relatíve kicsi, de hihetetlenül jó képminőségű "vászonnal". Én a harmadik sor (elölről nézve) közepét találtam a legjobbnak rálátás szempontjából (185 centi magas vagyok). A nézőkre térve ez elég szubjektív lesz és két alkalmon alapul, de nagy általánosságban a közönség jobb a nagyobb koncerteken tapasztaltnál, az általad leírtak nem fordultak elő. Általában csak azok jönnek el, akiket valóban maga az előadás érdekel, a nouveau riche elemek átszoktak az Uránia dísztermében tartott közvetítésekre. A közönség jobbára a régi zeneakadémiásra hajaz. Járás-kelés általában a középtájon jellemző az előadás vége felé, és abból fakad, hogy a közvetítések eléggé elhúzódnak, és sokan szeretnék még időben elérni a villamosukat. Még egy tanács, hogy "a közvetítés hamarosan folytatódik" felszólításokat kár komolyan venni, mert ez még további tíz perc egyhelyben ülést jelent. Az öltözködésről: változatos a kép, de a hangversenytermihez képest mindenki kényelmesebben öltözködik: a nyakkendő kizárt, szerintem egy kényelmesebb bőrcipőben, szolidabb szövetnadrággal és sportzakóval teljesen partiképes vagy. Remélem segítettem valamit, jó szórakozást kívánok neked.
2012. máj. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenre választ kaptam;

bár nő vagyok, azért a dress code-ot értettem :)

2012. máj. 26. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!