Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Azok a művészek, akik tényleg...

Azok a művészek, akik tényleg jók, mit gondolnak a magukat művésznek nevező, önmagukat megjátszó alakokról? (Kiegészítéssel. )

Figyelt kérdés

Eredetileg E/2.-ben akartam kiírni a kérdést, de aztán rájöttem, hogy úgy vagy nem találok olyanokat, akik igazi művésznek tartják magukat, vagy mindenki annak fogja tartani. Így viszont kissé értelmetlennek hat. de most már kiírom. Tehát arra gondolok, hogy vannak azok a művészek, akik megjátsszák magukat, pl. másképp öltözködnek (nem az a bajom, hogy másképp, hanem, hogy ahhoz képest másképp, ahogy ők eredetileg tennék, ha amúgy visszafogott ruhákat hordanának, akkor is feltűnően öltözködnek, és valamiért a sálra a [férfiakon] nagyon azt hiszik, hogy "művészies"), mindenről olyan erőltetett véleményük van, ők a nagy szakértői a művészetnek, a világnak, stb. És közben sznobok. Tudjátok, kikre gondolok, de nem tudom rendesen megfogalmazni.

Én hiszek abban, hogy a művészek igenis másképp látják a világot, vagy érzékenyek, de ők erre nem játszanak rá, és legfőképpen nem büszkék rá. Arra lennék kíváncsi, hogy a valódi művészek vajon mit gondolna ezekről az álművészekről? Mert lehetne mondani, hogy nem bírják őket, de akkor azok hogy kerülnek be a "felsőbb" körökbe?


2012. jún. 11. 19:38
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*gondolnak, bocsánat
2012. jún. 11. 19:41
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
figyelj drága, minden ember más, mindenkinek van egy stílusa, egy személyisége, negatív és pozitív tulajdonságai, nincs vonal az igazi, és megjátszott művész között, legalább is ilyen szempontból nincs. a művészetet a tömeg bírálja el, a népkritika. az én elgondolásom szerinte egy igazi jó ember-művész pont nem törődik a többivel, maximum elismeri, aki még jó, aki meg nem, azt ki lehet rekeszteni a látókörödből, de nem kell ezért lenézni, meg stb.. inkább önmagadra koncentrálni. de mint minden ember más.. nincs olyan, hogy az igazi művészek hogy gondolkodnak.....nem igazán tartom logikusnak a kérdésed. ( helló belló: egy sima ember, nem művész)
2012. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

De jó, érdekes kérdés. Csak most túlságosan fáj hozzá a fejem, hogy leírjam a véleményem. De érdekel másoké.

Ja csak annyit, én ismerek művészt, aki nem tartja magát művésznek. De én tudom, hogy az. Csak olyan lüke, hogy elforgácsolja a tehetségét, meg kicsit gyagya is, de akkor is művész. Az igazi művész nem mondogatja, hogy művész vagyok.

2012. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, értem a hozzászólásod, és más esetben jogosnak is tartanám, de igenis úgy gondolom, hogy vannak ilyen emberek. Ők viselkedésben művészek, de amit letettek az asztalra, nem ezt mutatja. Az utókor elfeledi őket.


És nem szeretem, amikor vki azt mondja, hogy a tömeg nevezi ki a művészeket. Valamelyest igaz, de Mikes Kelement a Nyugat indulásakor fedezték fel. William Blake is később lett elismert. Nagyon sok művészre utólag találnak rá, vagy épp elfelejtik, ráadásul ebbe politika is belejátszhat.

2012. jún. 11. 19:49
 5/19 A kérdező kommentje:
Második, örülök, hogy tetszik a kérdés. Valóban nem adtál érdembeli választ, de azért jól esik, hogy érdekesnek tartod, és az is, hogy ha követni akarod a kérdést, nem csak ideírtál egy kötőjelet, hanem leírtad ezt.
2012. jún. 11. 19:50
 6/19 anonim ***** válasza:

csak azt akartam mondani, mint oly sok dolog, ez is relatív. az hogy pl egy ember férfi, vagy nő, az objektív. de hogy művész vagy nem.... érted... neked nem művész, másnak meg pl az a sálával meg megjátszottságával együtt az :D csak annyit akarok mondani, hogy foglalkozz a szerinted valódi művészekkel, a többit meg hagyd a p*csába. más emberek ízlése felett nem dönthetsz :) ilyen értelemben beszélek a tömeg nevezi ki a művészt-ről.

és úgy kerülnek a felső körökbe ezek a szerinted ál művészek, hogy látod, van akinek ez tetszik, vagy épp ebben lát lehetőséget. nem is biztos hogy a művészet miatt... hanem a pénz, vagy valami lehetőség miatt. nyilván. de ezt gondolom te is végig tudod gondolni...

2012. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

az én keresztanyám operaénekes, elismert itthon és külföldön is főleg Ausztriában és Németországban, jelenleg a zeneakadémián tanít


szoktam kérdezgetni hogy mit gondol a megasztárokról, meg a született csillagokról :D

általában tehetségtelennek tartja őket, akiket én mondjuk jónak,de van fordítva is

pl sok versenyzőt fel se vettek a zeneakadémiára, mert nem ütötte meg a szintet


amúgy nem gondol róluk semmit, van egy véleménye a tehetségükről, de nem foglalkozik azzal hogy most ki hogy öltözik, vagy mit képzel magáról, egyszerűen nem érdekli az egész, max félévente belenéz egy ilyen műsorba

2012. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6-os, vagy első, vagy hogy mondjam. :)

Igazad van. De a kérdés az volt, hogy a művészek mit gondolnak. Oké, hogy ne foglalkozzunk azzal, ami nem tetszik, de óhatatlanul van 1 véleménye az embernek. És ez rájuk is igaz. csak gondolnak vmit. Olyan válaszokra voltam kíváncsi, mint az utolsó, de nem vitatom az álláspontod. Köszi mindkettőtöknek!

2012. jún. 11. 20:12
 9/19 anonim ***** válasza:
én nem szólok bele abba, ki hogy öltözik, azt se szeretem, ha az enyémbe beleszólnak. nem izgat, ha valaki sálat hord, ha neki az tetszik.
2012. jún. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Művészek között és normál emberek között is van,aki szereti megjátszani magát.Illetve vannak,akik a közösséghez tartozás végett próbálnak úgy öltözködni.

Én se hiszem,hogy ez csak művészekkel kapcsolatos kérdés lenne.

2012. jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!