Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Azok a művészek, akik tényleg...

Azok a művészek, akik tényleg jók, mit gondolnak a magukat művésznek nevező, önmagukat megjátszó alakokról? (Kiegészítéssel. )

Figyelt kérdés

Eredetileg E/2.-ben akartam kiírni a kérdést, de aztán rájöttem, hogy úgy vagy nem találok olyanokat, akik igazi művésznek tartják magukat, vagy mindenki annak fogja tartani. Így viszont kissé értelmetlennek hat. de most már kiírom. Tehát arra gondolok, hogy vannak azok a művészek, akik megjátsszák magukat, pl. másképp öltözködnek (nem az a bajom, hogy másképp, hanem, hogy ahhoz képest másképp, ahogy ők eredetileg tennék, ha amúgy visszafogott ruhákat hordanának, akkor is feltűnően öltözködnek, és valamiért a sálra a [férfiakon] nagyon azt hiszik, hogy "művészies"), mindenről olyan erőltetett véleményük van, ők a nagy szakértői a művészetnek, a világnak, stb. És közben sznobok. Tudjátok, kikre gondolok, de nem tudom rendesen megfogalmazni.

Én hiszek abban, hogy a művészek igenis másképp látják a világot, vagy érzékenyek, de ők erre nem játszanak rá, és legfőképpen nem büszkék rá. Arra lennék kíváncsi, hogy a valódi művészek vajon mit gondolna ezekről az álművészekről? Mert lehetne mondani, hogy nem bírják őket, de akkor azok hogy kerülnek be a "felsőbb" körökbe?


2012. jún. 11. 19:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hát jó. Köszönöm a válaszokat, bár úgy érzem, nagyon rámentünk erre az öltözködés kérdésre, de biztos én is a kérdésfeltevésemben.
2012. jún. 12. 17:24
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez művészenként eltérő.


Vannak olyan művészek, mint például Van Gogh, vagy Michelangelo akik inkább "befelé élnek/éltek". Rájuk nem jellemző sem az, hogy magukat mutogatnák, sem az, hogy a magukat művészként mutogatókról véleményt nyilvánítsanak.


Egy idézet (egy korabeli újságcikkből) arról, ahogy Van Gogh öltözködött (ha már az öltözködésről volt szó):


"He wore only the barest necessities, for he distributed everything, his meager wages and his clothes, among his little flock. “A heart of gold,” people said. His coming to see me did me good." (Ha nem érted, lefordítom neked, csak most nincs sok időm. =D)


A másik csoport, akik nem egyszerűen büszkék rá, hogy művészek, de ezt mutogatják is. Ők amolyan extrovertált emberek, mint például Leonardo. Leonardo imádta, ha pompa vette körül, felvágós volt, és hát... nem éppen szerény. (Meglehetősen utálta is Michelangelot.) Viszont az ilyen beállítottságú művészek meg azért nem mondanak véleményt az "ál-művészekről", vagy "látszat-művészekről", mert szóra sem méltatják az ilyen személyeket.

2012. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ja, az előző (A Van Gogh-ról írt idézetes, vagy hogy mondjam...) vagyok. :)


Ami meg engem illet, én nem vagyok igazán művész, bár egy ideig úgy gondoltam, de most mégsem... Szóval, engem nem igazán izgat, hogy mások milyennek mutatják magukat. Sokan bosszankodnak a fotózáshoz mindenféle filtereket használó vagy éppen mangát másoló és magukat művészként beállító tiniken is, de akinek köze van a művészethez, az tudja, hogy ők ezt nem űzik művészi szinten. Viszont nem lenne szép dolog ezt az orruk alá dörgölni, mert ők még nem jöttek rá, hogy amit művelnek, az nem művészet. És nem akarom elvenni a kedvüket olyasmitől, amiben kedvüket lelik. Meg aztán... A ma divatos filmek nagy része ugyanúgy giccs, és sokan mégis csak az ilyen tiniket vádolják azzal, hogy giccset készítenek. Na mindegy is, ez már más téma.

2012. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%
Vagy mindenki művész, vagy senki, nem lehet és nem is kell egy határt meghúzni. Engem a hideg tud rázni azoktól a művészektől is, akik értenek valamihez, és emiatt gőgösen mindenki mást lefitymálnak. Ha alkotni szeretnél alkoss, ha adni szeretnél vele, adj, ha csak magadat akarod mutogatni, tedd azt, idővel úgyis kiderül, nem az, hogy művész vagy-e, hanem valami fontosabb, hogy milyen ember vagy.
2012. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm mindenki válaszait. Egy félreértést szeretnék eloszlatni. A kérdésnek semmi kapcsolódása nincs hozzám.


"Ami meg engem illet, én nem vagyok igazán művész, bár egy ideig úgy gondoltam, de most mégsem... " Ez tetszett. :)


Van Gogh-os, ahogy magad nevezted: az idézetet nagyrészt értettem, de ha már fölajánlottad, megbizonyosodnék róla, hogy jól értettem-e.


Köszönöm a válaszaitokat is.

2012. jún. 13. 02:49
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
Onnan számítva, hogy a világ szemében az is művész, aki egy két méteres fallosz szobrot állít, vagy maszturbál a színpadon, nem biztos, hogy egy olyan megbecsülendő és értékes megnevezés már valakire az, hogy művész. Szerény véleményem szerint az igazi művészet akkor halt meg, amikor megszülettek a modern művészetek a 19. század végén, 20. száza elején. Azóta csak valamiféle önző múzsakeresése folyik a sötétben bolyongó alkotóknak.
2012. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Előzővel nem értek egyet.Szerintem a művészet nem halt meg,csak 'megvilágosodott',de annyira szabaddá vált,hogy sok olyan mű is születik ami inkább csak kísérlet,mint érték (szerintem).

Az eredeti kérdésre annyit,hogy mindig lesznek olyanok,akik saját jelentőségüket akarják kiemelni és van köztük olyan ,aki tud is.Én semmiben se szeretem a túljátszást.Festek és környezetem számára néha úgy tűnhet,hogy okoskodó vagyok,de csak a választ keresem.Az elemzés során megerősítem,hogy én így vagy máshogy oldanám meg az adott feladatot,mert amikor alkotok ,akkor ez az információ segítségemre lehet a későbbiekben.

2012. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindkét választ hasznosnak értékeltem, bár ellentétesek. Az "elsőnek" én sem hiszem, hogy igaza lenen: Verlaine is a 19. 2. felében élt, és ő nagyon tudott verset írni, ha témáiban nem is mindig jókat, de a rímei fantasztikusak. És 20. század eleje. Szerintem sok jó művész volt akkor. Kosztolányi, Babits, Dsida Jenő... Bocs, de én automatikusan költőkre gondolok.

Azt se mondanám, hogy a művészet megvilágosodott. Más, ma is vannak értékes részei. Régen is voltak biztos rosszak, csak nem maradtak fönn.

Amúgy köszönöm a sok választ.

2012. jún. 14. 23:17
 19/19 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés, de bonyolult. Vannak igazi (értsd: elismert, kanonizált) művészek, akik magamutogatók voltak. Pl. Füst Milán állítólag görög tógát hordott, mert ő milyen eredeti. Oscar Wilde-ra pedig azt szokták mondani, hogy ő a legelső celeb. Sőt, az ellenkezőjét is túlzásba lehet vinni. Pl. az a stílus (mármint öltözködés), amit a Nirvana vagy éppen indie zenekarok tagjai csinálnak (úgy látszik, mintha tennének a divatra), valójában szintén 1 órás reggeli válogatás eredménye. Meg én ismerek egy festőt, aki a kiállítására meghívott, és ott valaki elemezte a műveit, ő pedig pofákat vágott, jelezvén, hogy hú, de meglepődik rajta, hogy őt most nagy művésznek kiáltják ki stb. Nem tudom jobban leírni, de túljátszott volt, olyan álszerény. A közönségnek vágta a pofákat, hogy jaj, hát ő nem is, meg hogy mit tudja azt egy kritikus... Én azokat az embereket alapból nem szeretem, akik megjátsszák magukat, és nem természetesek. Végül is innentől mindegy, hogy művész-e.
2016. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!