Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a versről?...

Mit gondoltok erről a versről? Ki hogy értelmezi? Elsősorban felnőtt válaszolók véleményét várom - és köszönöm.

Figyelt kérdés

Szerelmes vers


Talán...valamit értek.


Pusztában vertek sátrat a "miért?"-ek: INDOK-nélküli

vagyok itt a Földön.

Kell hát siratnom?! Van hát - öldökölnöm?!


K a p t a m egy Jelenlétet ("Ettől - eddig!") egy

önhatalmú Rendtől: Csendtől - Csendig.

Az Adományozó (hogy megalázott!): engem - magamnak - el sem

magyarázott, csak mint egy rongycsomót, kitett

- elém löttyintve, kurtán, a Hitet ("Zabálj!") - s mivel

nem görnyedtem a szónak,

véget szabott a

Rációnak.


Nomáddá lettem. Védett szállás az

"én kerestem"- kívülállás.

KÉRDÉSEN túl - és CSENDEN innen,

magam bírálom: mit kell vinnem

kitől elvennem, kinek adnom, (mikor Sátánt

torkon ragadnom..!) - tudván:

nehéz gönc az alázat,

ha

SEMMIRE SINCS MAGYARÁZAT.


Nem úgy vagy gőgös, ahogy én..

T e r m é k e n y daccal vagy te verve:

más sérelemmel szállsz a Perbe.

Élsz...emberül. S bár te sem érted

nem faggatod az ős-"miért:"-et.

Az "ettől-eddig"-tartományban: szűk anyölben

BENT állsz a lelkek-vonta körben.


Jaj, hogyan is nem menekültem..?

Igazad előtt - megkövültem. Fény-fogta vad: miért is álltam

hunyászkodón, kezesre váltan?

Lezárt szememmel - mért is néztem

arcodba kódolt ellentétem? - hogy most, nyüszögve, mint az állat,

kutassam: HOL A MAGYARÁZAT?! - s mert messze vagy

és csorba minden,

tovább akarjak bújni innen, vonyítva, hogy:

"..már nemsokára...",

hörögve egy...a l j a s c s o d á r a?!


Holdbéli fagy, kő-adta szállás: átok

a

rajtad-kívül-állás.

Szó-követeim érted mennek.


(TE IS ZSANDÁRA VAGY A...RENDNEK??!)



2012. júl. 13. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

rég olvastam ennyire jót

még a hatása alatt vagyok, egyelőre nem értelmezgetem, inkább megtartom magamnak azt, amit nyújtott

2012. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazán. Ha nem értelmezed most - akkor ÉRTED is.
2012. júl. 13. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Váá, libabőr... Zseniális! Aki látott már jó filmet az hazáig biztos nem mukkant meg, most sem teszem.
2012. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó vers. Engem kicsit zavarnak a nagybetűk, a nagy kezdőbetűk, olyan "rendezetlen" tőle. De ez legyen a legkiseeb baj.

Szerintem regizz a poet.hu-ra, ott sok értő író-olvasó van, és elég jó kis közösség.

2012. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is!

Kedves 4-es: a nagy kezdőbetűk olyan fogalmakat jelölnek, amelyek (nekem) szinte már "szakrálisan" súlyosak. Ilyen az Idő, a Tér - a Csend, a Rend, a Hit..különösen a Csend, amely minden "előtte szólás" summázata. Hát..azért, amit most írtam, akár bocsánatot is kérhetek:-)

A poet.hu-t pedig köszönöm, de nem. A Ti véleményeteket szerettem volna csak.

2012. júl. 13. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó a vers.

Jól össze van rakva és találóan keltesz hatást.


Ezekkel a dolgokon sokat okoskodtunk 15-22 évesen baráti társaságban.Lázadó és útkereső ,világmegváltó korszakunkban.Mármint: rend ,hit,dac ,gőg és úgy általában, mi tudatos vagy manipulált és mi célból.Vagy azon mi ösztönös és mik a különféle szempontok szerinti magyarázatok alapjai és céljai.

Logikával vagy egyszerű számolással ,mérlegeléssel kívül állni és érzelem mentesen érdeklődni, tapasztalatokat, tanulságokat levonni, következtetni az normális és elvárható dolog egy értelmes embertől.

De érzelgősen, sértetten kívül vonulni és emészteni magunkat azon, hogy miért nem tudjuk a magyarázatokat a borzasztóan fontosnak tűnő dolgokra és közbe szélsőségekbe esni az olyan tipikus kamaszos dolog.Kinőhető.

Van magyarázat.Mindenre van.Nagyon sok is.Érdeklődni kell és utána olvasni.Aztán lehet elfogadni és lehet érvek mentén elvetni,vagy vitatni.

El lehet gondolkodni azon is, bár tudod mi okozza de vajon feltétlenül szükség van -e a nagy érzelmi kirohanásokra ami a versed utolsó harmadát jellemzi?

2012. júl. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentedet, kedves utolsó. Van igazság abban, amit mondasz (vagyis, hogy a miért?-keresés a kamaszkor sajátja) - de bizony én..."így" maradtam, mint az egyszeri gyerek, aki grimaszokat vágott. Mert...izé...minden vagyok már, csak nem - kamasz (sőt: ajjjajjaaj...!) Ezek a kérdések, ezzel együtt, máig megválaszolatlanok. Bárki áltathatja magát, hogy megvannak a válaszok - esetleg a halálos ágyán döbben rá, hogy..nincsenek. Marad tehát az "odalöttyentett" táplálék: a Hit..(és, ha szerencsés vagy, az "egész életen át lobogás" furcsa képessége). Szerintem, persze.
2012. júl. 14. 08:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem is jó a versed, a poet.hu-ra tényleg ne töltsd fel, nem odavaló, de a dokk.hu-t érdemes lenne megpróbálnod.
2013. jún. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!