Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mindig a gyereknek...

Miért mindig a gyereknek adtok igazat, ebben a kategóriában?

Figyelt kérdés

Például ez a 15 éves kislány, aki elakar költözni otthonról, mert szörnyű élete van, segítenie kell otthon. Vagy a másik, aki kihasználta az apját, és tetováltatott.

Az rendben van, hogy ennyi idősen akkora a szájuk mint a bécsi kapu? Tisztelet nulla, tolerancia nulla, ész nulla.

És azt veszem észre, hogy akik itt kommentelnek, mindig azt mondják, hogy szegény gyerek, persze, tetováltass, meg lehet érteni, persze költözz el otthonról, tényleg eget rengető, hogy segíteni kell a kistesónál, vagy éppen főzni.

Mi ennyi idősen szó nélkül elláttuk a kisebb testvérünket, takarítottunk, főztünk, TANULTUNK mégis megmaradt a fiatalságunk, nem?



2012. júl. 12. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én nem adok nekik igazat,sokszor nem is válaszolok azokra a kérdésekre,mert még én leszek leszólva.
2012. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

azt veszem észre, hogy ahol a gyerek szemét egy kicsit felnyitjuk, hogy azért az éremnek van egy másik oldala is, na, ott törlik a kérdést.


amikor azt olvasom, h valaki csak sírni meg pitsogni tud mindenen, azt keményen osztom, és igenhamar 0%ra esek vele.


ha a gyerekben nincs tisztelet a szülő iránt, az valamilyen szinten a szülő hibája is, hiszen ő nevelte ilyenné.

2012. júl. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
A tetoválásost nem láttam, viszont az olyan esetekben igenis a gyereknek szoktam igazat adni, amikor a szülő potyogtatja a gyerekeket és utána a nagyobbra akarja bízni a kisebbeet. Hát ne már! Ha a nagyobb gyerek majd felnőttkorában gyereket akar, akkor lesz neki és neveli ,de a tesóját ne neki kelljen már. És ez egyre elterjedtebb, nem ez az első ilyen topic. Minek kell szülnie annak, aki nem is akar gyereket? Egy kis tudatosság kéne az emberekbe.
2012. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Hasonlóan az első válaszolóhoz. Az esetek többségében szerintem a kortársai elkezdenek válaszolni, természetesen a gyereknek adva igazat. Ilyenkor meg nekem már semmi kedvem elkezdeni vitatkozni esetleg velük.
2012. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért nem mindig a gyereknek adnak igazat, például a hisztis 15 éves p*csa, aki nem képes néhány ruhát betenni a szekrénybe, meg ne főz meg egy tál ételt, mert úgy sincs otthon, na ő jól ki lett osztva.
2012. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert a válaszadók 95%-a a net előtt unatkozó tini.
2012. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Ki lehet szűrni, hogy főleg a kortársak/sorstársak biztatnak arra, hogy lépj le, ne törődj azzal, mit mondanak a szüleid. Aztán jól lepontozzák azokat, akik figyelmeztetnek, hogy a jogok mellett a kötelezettségek is fontosak.Aztán a 15 éves 30 éves korára, mikor szembesül az Élettel, akkor lehiggad, és rájön, de naiv is voltam én 15 évesen.
2012. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Én ennek ellenkezőjét látom, de ez érthető is. Mit lehetne tanácsolni annak, akit nem is ismerünk? Leírja élete két problémáját, és? Itt nem lehet jó tanácsot adni, mert a kirakós kb 1 darabját ismerjük. Tehát jönnek sokan akik vaktában lövöldöznek, mert attól nagy embernek érzik magukat, hogy letoltak egy ismeretlen embert írásban.

Attól nem lesz jobb a gyereknek, ha szidom vagy bátorítom, mert amit az én gyerekkoromban apám megengedett, azért más apja már szíjjal verekszik.

2012. júl. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 X-atosz ***** válasza:
100%

Végre egy jó kérdés, kifejezetten tetszik, el is gondolkoztat.

De tudni kell a GYIK-ről, hogy nem tud érvényesülni a "hallgattassék meg a másik fél is" elv, ezért csak egyoldalú lehet.

Szóval sokan esnek abba a hibába, hogy amit a kiskamasz leír, az úgy is történt - holott lennie kell egy "szülői" verziónak is.

Ugye ahány fél, annyi igazság.

2012. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Itt elginkább unatkozó tízenévesek válaszolgatnak ilyen témákban. Ellenvéleményt nem érdemes írni, mert komoly léteszámbeli fölényükkel kompenzálják a mentális lemaradásukat. Az embernek semmi kedve 10-25-50 unatkozó kisgyerekkel szócsatát vívni.
2012. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!