Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha egy novellámat vagy verseme...

Ha egy novellámat vagy versemet szeretném elküldeni az Élet és Irodalomnak, milyen kísérőszöveget illik írni hozzá?

Figyelt kérdés
El kell mondanom, ki vagyok, stb., vagy hogy csak mit szeretnék?
2012. júl. 17. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne oda küldd először, inkább kisebb folyóiratokba. Az irodalmi életben is megvan a ranglétra. Egyébként a hosszú bemutatkozólevélnek dilettáns íze van. Elég pár sor, hogy mellékelten küldöd ezt és ezt, reméled, hogy elnyeri a tetszésüket, stb.
2012. júl. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. És akkor mégis ki lenne a rangsor alján? Ismerek folyóiratokat (legalábbis csak a nevüket), de érdekel a tanácsod.
2012. júl. 17. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj be az Írók Boltjába, és nézegesd végig a folyóiratokat. Augusztusban pedig kinyit a FSZEK is, a 4. emelet csak belőlük áll. A lényeg, hogy amit írsz, az passzoljon az adott lap stílusához. De ha meg kell neveznem egyet, akkor az a Napút lenne. Folyamatosan hirdeti a pályázatokat és szereti a pályakezdőket.

Nem ördögtől valók az internetes versoldalak sem, talán ott van a "rangsor alja". Verseskötetre pedig csak akkor érdemes gondolni, ha néhány mérvadó helyen már megjelentél.

2012. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak hogy ne tévedj el, mert van egy hasonló című honlap is: www.napkut.hu
2012. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Hallottam már a Napút nevét, ahogy másokét is, de nem nagyon tudtam, hol kezdjem. Most már tényleg betérek az Írók boltjába, mert egyre több embertől hallom. Bocs, de mi az az FSZEK? Egyébként eddig két antológiában jelentem meg, szóval sok még nincs a hátam mögött, de azért haladok. :)
2012. júl. 18. 02:43
 6/8 A kérdező kommentje:
jah, hogy az FSZEK a könyvtár rövidítése! Bocs, de rövidítve még nem hallottam.
2012. júl. 18. 02:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pedig hat könyvem, és tíz éve itt tartottam én is. Hajrá!
2012. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, nem azért mondtam, csak jólesett leírni. :) Tök jó neked, hogy van 6 könyved. :)
2012. júl. 18. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!