Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha a művészi hajlam a jobb...

Ha a művészi hajlam a jobb agyféltekében lakozik, akkor a balkezesek többsége művészlélek? És a művészek többsége balkezes?

Figyelt kérdés
Ha igaz az, hogy az ellentétes kezünket használjuk, mint amelyik félteke domináns.

2012. aug. 12. 02:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.

Én eredetileg balkezes voltam, de átszoktattak arra, hogy a jobb kezemet használjam és jobb agyféltekés vagyok és mindig is jól tudtam pl.: rajzolni.

Így a jobb kezemet használom és jobb agyféltekés vagyok, emellett fogékony vagyok a művészetekre és a történelemre, sokat olvasok.

2012. aug. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem igaz. A művészek többsége ugyanúgy jobbkkezes, mint a teljes társadalom.
2012. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is balkezes voltam eredetileg, de igen korán "átszoktattak". És különben mindig is jól rajzoltam, és tehetséges voltam (vagyok) a vizuális művészetekben. Bár az irodalmat sokáig "nem kedveltem", azt csak középsuli vége felé kezdtem el értékelni. (Bár azt állították rólam, hogy volt néhány egészen jó versem és irományom is. Amit én nem igazán hiszek el nekik, de ez most mindegy is.)


Mindezek ellenére azonban a matekot is nagyon szerettem egy ideig (versenyekre is jártam), meg gyerekkoromban sokat sakkoztam, és hasonlók.

2012. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem lehet általánosítani.mellesleg bármelyik ember képes átszokni az egyik kezéről a másikra, ez akkor azt jelenti, hogy a művészi gondolkodású ember elkezd a tudományok iránt érdeklődni? ez nem ettől függ.
2012. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Erre tippeltem én is, hogy nem olyan nagy szerepe van ebben a jobb- vagy balkezességnek, mert egy csomó más tényező is közre játszik. Amúgy van az a teszt, amikor a táncosnő forog a képen, és el kell dönteni, melyik irányba forog, na, hát nekem hol erre, hol arra, úgy látszik, az agyféltekék ilyenkor versengenek a dominanciáért. :)))
2012. aug. 12. 20:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a jobb kezem domináns, de kétkezesnek mondanak, erősen művészhajlamú vagyok.
2012. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekem is hol erre, hol arra forog a nő :-)

Jobb kezes vagyok és művészhajlamú, viszont valahol olvastam, hogy a művészek között nagyobb arányban vannak balkezesek.

2012. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alaque ***** válasza:
Azért egy ilyen "merre forog a nő"-kaliberű tesztből rámondani valakire, hogy a bal vagy a jobb agyféltekéje a domináns, az olyan, mint egy fostos, tízkérdéses, internetes IQ-tesztből próbálnád meghatározni, hogy mennyire vagy okos.
2012. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nyomtam mindenkinek a kezet!
2012. aug. 17. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!