Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kérhetnék véleményt a fotóimró...

Kérhetnék véleményt a fotóimról? Szintén nagyon amatőr vagyok.

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Előre is köszönöm a kritikákat!



2012. aug. 18. 04:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Hűű

Én nagyon örülnék, ha ilyen "amatőr" lennék :)

2012. aug. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha fotózni akarsz, nem ártana az utómunkákat is elvégezni a képeken: pld levágni a felesleges, zavaró, belógó részeket, mint pld az első gallyakat ábrázoló fotón a jobb felső saroknál... vagy az utolsó vizes fénykép szintén jobb felső sarok ürességét, bár azt inkább az expozició előtt kellett volna megkeresni a megfelelő helyet, ahonnan a fotót készited. Szintén ugyanez zavaró a fagombánál is: egyik oldal túl üres! A tájkép szintén nyersnek tünik! Valami képszerkesztő progival próbáld a fényeket és szineket utólag korrigálni....
2012. aug. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
39%
gyenge.
2012. aug. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
52%
Nagyon jók. :)
2012. aug. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

4, 5 szerintem jó, 6-osnál talán teleobjektív kellett volna.

Az utolsó a zsilipkapuk nélkül nagyon jó lenne.

2012. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az első három kép kapcsán rögtön felmerül, hogy nappal szemben nem fényképezünk, pontosabban nem fényképezünk csak úgy. Vagy utómunkát kell végezni, vagy olyan technikát használni, amivel valami szépet hozhatunk ki a képből, mert egyébként látjuk a fényes napot meg sötétségből bogarászhatjuk ki a tárgyakat. Itt el is érkeztünk a második hibához, számomra úgy tűnik, hogy csak vakvilágba kattingatsz, nem értem a képeid célját, mondanivalóját, egyszerűen nem tudom mit kéne nézni. Próbálj keretet adni a dolognak, emeld ki, amit valóban meg akarsz mutatni, és soha ne akarj sokat, tehát ha látsz egy szép erdőt, ami nem fér rá a képre, akkor ne akard beleeröltetni, hanem elég csak az az egy-két szál szép virág elöl. Kezdetben ezért ha megengedsz egy tippet: ne egy képet csinálja, hanem több tucatot egy tárgyról (elvileg a sokból 1-2 jó lesz), és utólag te magad nézd meg, milyen beállításból, hogyan sikerültek, idővel így rájössz, hogy mit hogyan kell a gépen beállítani, milyen szögből stb.

Visszatérő hiba szerintem az autofókusz használata. Hobbi szinten az megfelel, deha fényképezni akasz, akkor kerüld, mert mint pl a rózsás képen is látható, egyálatalán nem a jó helyre fókuszál.

Aztán ugye egy fél kéz ne legyen benne a képben, gondolom ezt nem kell mondani (bár tudom, hogy a gép egyes növényekre érdekes módon nem tud ráfókuszálni magától). Ha már feltétlen belerakod a kezed, akkor azt megint próbáld beleilleszteni a képbe, mintha direkt volna.

A fenyős kép jól sikerült, azt a minőséget próbáld megcélozni.

2012. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Azt mondom, hogy gyakorolj még rengeteget, ezek a képek nem igazán jók. Lehet, hogy a gépeddel van baj, vagy te nem ismered rajta a beállítási lehetőségeket. De gyanítom, hogy ez valami nagyon komolytalan gép.
2012. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevés a géped a művészibb fotókhoz. Ami jó,hogy próbálsz érdekes nézőpontokat. A 2. kép szerintem a legjobb.
2012. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, az a helyzet, hogy a "gépem" egyrészt egy 5 megapixeles telefon, ami mint tudjuk semmit sem ér :/ Néhány kép pedig egy kis tudású, 3.2 megapixeles digitális fényképezőgépnek köszönhető, épp készülök valami jobbat venni úgy 40-50.000 Ft-os árkategóriában, mivel szeretnék komolyabban foglalkozni ezzel a szakmával. A szakértői véleményeket is köszönöm nagyon :) Elárulnám, hogy szégyen és gyalázat de azt a gátas képet úgy csináltam, hogy nem igazán láttam, mit fényképezek, mivel majdnem beleestem a folyóba... Szóval nem igazán tudtam máshogy helyezkedni, más pozícióból fényképezi... Bár vonakodtam, hogy feltöltsem-e egyáltalán, hiszen nem nagyon fényképeztem olyanról, ami bármiféle 'aktivitást' sugároz,tehát az a téma, ha fejezhetem ki így magam, amit kedvelek az a természet és én. Ahol nincs ember. És a kezes képet sem akartam így feltölteni. Köszönöm, hogy felhívtátok a figyelmem az expozícióra, igazából az a két kép számomra személyes, és csak azért tetszik, mert olyan spontán, persze ezt csak én tudhatom, a képről nem rí le, és rosszul van elhelyezve a kéz ahhoz, hogy megfeleljen egy úm. "művészi" képnek.
2012. aug. 18. 18:47
 10/20 A kérdező kommentje:
Az utómunkától azért tartottam, mert ha levágok egy csíkot a jobb szélből, úgy gondoltam mivel a kép mérete megváltozik nem elfogadható, vagyis nem szabad ilyent csinálni, akár a színek javítása. Köszönöm hogy felhívtátok a figyelmem az üres térre, és hogy ne akarjak túl sokat. Most látom, hogy pl. a rózsaszín virágos kép is jobban mutatna, ha nem lenne annyi "üres rész" a kép felső részében. Igazából rengeteg képet csinálok egy-egy növényről vagy tárgyról különböző pozícióból, viszont nagy csalódásomra egyik sem elég megfelelő mikor utólag visszanézem, részben a gyenge pillanatmegörökítőm miatt, másrészt azért, mert eddig nem figyeltem olyan dolgokra, amiket említettetek.
2012. aug. 18. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!