Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy fejleszthetném a rajztudá...

Hogy fejleszthetném a rajztudásomat otthon?

Figyelt kérdés

Elég jól rajzolok ha kell képet is küldök.de embert meg testet árnyékolást nem a legjobban rajzolok.. :S hogy javíthatnám ezt ki hogy a rajztudásomat is növeljem?

14/f


2012. aug. 26. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy nagyon paraszt lesz a válaszom, ne haragudj: Rajzolj sokat.

Máshogy nem fog menni. Nincs rá különösebb trükk, vannak témák amiket ha sokat rajzolsz, egyre jobb leszel. Kockológia, csendélet, portré, akt. Tömören ezeket kell rajzolnod egymás után és menni fog.

Ajánlom Szunyogi András Rajz ABC című könyvét, az sokat segíthet neked. :))


Sok sikert!

2012. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legfontosabb dolog szerintem a megfigyelés. Tehát ne rutinból rajzolj,hanem azt rajzold le ,amit látsz. Figyeld meg a fényeket és árnyékokat. Mi a legsötétebb és mi a legvilágosabb? Hol vannak a reflex fények?

A többit első már leírta.

2012. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, azt rajzold amit látsz. Hasznos a jobb agyféltekés rajzolás. Ha gondolod nézz utána. Számomra is hihetetlen az eredmény :) (én szinte nulla rajztudással kezdtem és pár nap alatt tök jó portrékat tudok rajzolni :))
2012. aug. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mármint pár nap alatt megtanultam tök jó portrékat rajzolni :) rosszul írtam az előbb:)
2012. aug. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak úgy tudom az drága! :(

Nekem meg annyi pénzem nincs.! :(

2012. aug. 28. 08:27
 6/7 anonim válasza:
Ha sokat rajzolsz és bátran ösztönösen mindent kipróbálsz. "Nem az számít, hogy a többiek mit látnak, hanem az, hogy te mit látsz."
2012. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg gyakorlás!

Bár nem mindenkinek van adottsága a rajzoláshoz,lehet,hogy van aki mást sem csinál csak gyakorol és mégsem tud jobbat rajzolni egy pálcikaembernél,van aki meg rajzolgat csak úgy hobbiból,és úgy megy neki,mintha már évek óta azt csinálná.

De én azt javaslom,hogy ne add fel,hanem gyakorolj sokat! :)

Sok sikert!

2012. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!