Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen nyomozóról olvasnátok...

Milyen nyomozóról olvasnátok szívesen krimit? Idős/fiatal? Magyar, külföldi? Modern környezetben legyen elhelyezve?

Figyelt kérdés
csak kíváncsi vagyok, hogy manapság inkább egy Sherlock Holmsnak lenne-e sikere, vagy egy modern variációnak, mondjuk Monknak? Holmes a maga korában modern volt, legalábbis aktuális időben játszódott.
2012. szept. 29. 15:08
 1/7 A kérdező kommentje:
És legyen szinte tökéletes, vagy legyenek mindenféle hibái, mint Monknak?
2012. szept. 29. 15:09
 2/7 ava87 ***** válasza:

Én mindenféle krimit szeretek, de a kedvencem Hercule Poirot. Magát a karaktert is kedvelem, de azt a korszakot és környezetet is, amiben jelen van.

Amúgy pl. Monkot is bírom, bár kissé fárasztó :)

2012. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Monk tényleg fárasztó, de imádom : D. De Hercule Poirot-ra is igaz, hogy a maga korában modern volt. Szóval mai szemmel is inkább ilyet írnál? Egyébként én őt annyira nem szeretem.
2012. szept. 29. 17:34
 4/7 ava87 ***** válasza:

Igazad van, Poirot a maga korában tényleg modern volt. De szeretem azt az időszakot, akkor még nem voltak ilyen "modern" gyilkosságok, és ez nekem szimpatikusabb :)

Viszont azokat is szívesen elolvasom, amik a mai korban játszódnak. Van most egy kedvenc krimisorozatom, bár az inkább '70-es évek, de ez annyira nem feltűnő a legtöbb részben, abban meg egy rabbi nyomoz :) Nekem igazából annyi a lényeg a nyomozóval kapcsolatban, hogy valamilyen szempontból különleges figura legyen - például az említett sorozatban elég érdekes egy nyomozó rabbi. De ugyanez áll Poirot-ra vagy Monkra is, egyik sem hétköznapi karakter.


A kérdés többi részére viszont még nem válaszoltam: korát tekintve, most hogy jobban belegondoltam, egy nagyon fiatal nyomozó nem lenne nekem szimpatikus, szóval ne valami suhanc legyen, hanem legalább 30 fölötti, de az sem baj, ha idősebb.

Nemzetiségét tekintve... én valamiért azt szeretem, ha egy magyar szerző magyar szereplőkkel dolgozik. Nem tudom miért, de valamiért így van.

2012. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

És ha egy fiatal és egy idősebb nyomozó párosról van szó?


Igazából szeretnék írni, és azért érdekel.


Amúgy nekem sem tetszenek az olyan modernek, mint pl.: a Helyszínelők. Megnézem, meg nem rossz, de kb.: betolják a hullát a gépbe, és minden kiderül. A Monk azért jó, mert ott viszont nagyon kacifántos ügyek vannak.

2012. szept. 29. 23:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kedvencem - ha a filmhősök is számítanak, nem csak a könyvszereplők - Derrick, és a maga módján - bár teljesen más típus - Nick Slawtert, a Trópusi hőség főhősét is kedvelem.

Poirot is jó, bár Agatha Christie művei bűnügyi szempontból nem valami jók, elég sok helyen sántítanak.

Sherlockot nem annyira szeretem, nagyon nyakatekert és életidegen a logikája. A maiak egyáltalán nem jönnek be.

2012. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Igazából krimit szeretnék írni, és kíváncsi vagyok, mit szeretnek az emberek. :)
2012. okt. 1. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!