Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen uticélt ajánlanátok...

Milyen uticélt ajánlanátok egy fiatal párnak első külföldi nyaraláshoz?

Figyelt kérdés

Mindketten 28 évesek vagyunk, évek óta egy közös külföldi nyaralásra spórolunk, úgy néz ki, hogy idén végre összejött a pénz, csak nem tudjuk hova lenne érdemes menni...

Ami szempont:

-repülővel, mert autónk nincs, busszal pedig együnk sem akar menni

-homokos tengerpart, olyan városban/faluban, ahol lehet szórakozni is

-környéken legyen több látványosság (múzeum, szép tájak)

-nem akarunk nagy hotelba menni, inkább önellátós apartmanba


Ezeknek a feltételeknek legjobban Görögország felelne meg szerintünk, de azon belül hova érdemes elmenni? Ott az a rengeteg sziget, mindegyikről lehet jót/rosszat is olvasni. Valakinek van esetleg saját tapasztalata és tudna ajánlani valamit, akár konkrét szállást is?


Összesen max. 500.000 ft-ot tudnánk rá szánni, ha belefér az árba, akkor szívesen mennénk 2 hétre is.


2012. jún. 3. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
500 ezer forintból sokkal jobbat is ki lehet hozni, mint Görögország (ami szintén gyönyörű amúgy, nem vitás). Ebből egyéni szervezésben simán elmentek 2-3 hétre Thaiföldre. Én tudom, én is most szervezgetem/foglalom a saját utamat. Ha érdekel, segítek, ha nem, nem is írok regényt. :)
2012. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Repülős + apartman kombinációt nem nagyon fogtok találni. Ez csak saját szervezésben menne, de ha utazás terén kezdők vagytok, akkor ezt nem javaslom, ráadásul a kaját is meg kellene oldani, ami szerintem így elég drága lenne. Szerintem érdemesebb egy négycsillagos szállodába menni, ahol van ellátás is. 500e Ft-ből Görögországba el lehet menni egy hétre, pl. Tunéziába talán két hétre is.
2012. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég jó összeget akartok rá áldozni , így rengeteg lehetöségetek van európában.


Európán kívül ha tényleg igényes utatta akrtok, akkor nem tuti hogy kiijöttök ebböl az összegböl.


Szóval európán belül viszont egy szuper 4-5 * szállodát is tudtok választani. èn a helyetekben félpanzióval kérném ami reggelit és vacsorát jelent. délben úgy is strandoltok vagy kirándultok, akkor tudtok valahol egy pizzát vagy a helyi dolgokat megkóstolni.


Európán belül bárhova mehettek, spanyol, görög, olasz, portugál de törökország is igen jó.


Amire figyelned kell az hogy biztosítást is kell kötnöd és ha mentek erre arra arra is kell költeni. sok helyen vanna szuper vizi vidámparkok, vagy más dolgok, amikre érdemes kiadni pénzt, így a fél milliót hamar eltudjátok költeni, de ezzel egy igényes szállodás fözés mentes kirándulós nyaralást tudok fizetni.


Èn nem vagyok híve a kevéspénzböl apartmaba meni ahol fözni kell minden nap 3x, takarítani, elpakolni... Egy nyaralás nekem az hogy kiszolgálnak, és amit megakarok nézni, kipróbálni azt megtudom tenni.


Mi egyébként mostanában 2 évente egzotikus utakra megyünk, de az nagyobb összeg azért. De európán belül ebböl a pénzböl szuper utat tudok fizetni.


Habár mi Németországban élünk, de én mindig úgy kezdem, hogy bemegyek egy utazási irodába és hozok katalógusokat. Aztán megnézem a www.holidaycheck.de mit írnak a szállódáról amik tetszenek. majd kérek árajánlatot utazási irodától több komplett útra és ezek után választunk.

nálunk a szervezett utak sokkal olcsobbak mint az egyéni utak.

2012. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
500.000-ből simán kijöttök bármelyik nyugati üdülőközpontban is. Mondjuk én a helyetekben nem is költeném el az összes pénzt - ha nem vízparti apartmant akartok akkor bőven marad még így is. Spanyolország, Olaszország, Franciaország a legjobb helyek - Görög sem rossz, de ha 2 hétig akartok látványosságokat nézni, szórakozni akkor ott többet ki kell adni. Ráadásul nyugaton a vasúti közlekedés is jobb, ha esetleg a környező városkákban is szét akartok nézni.
2012. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért nem akarunk szállodába menni fél- vagy teljes ellátásosba, mert azt szeretnénk, ha minden nap máshol ehetnénk, beülhetnénk étterembe stb.

Belföldön voltunk már pl Balatonon úgy, hogy csak egy kis szobát béreltünk, kaját magunknak oldottuk meg, olyan jó volt esténként sétálgatni, kitalálni hogy hol vacsorázzunk.

De voltunk már olyan szállodában is, ahol teljes ellátást kaptunk, de már a 3. napon untuk azt, hogy mindig ott kell enni, reggel-délben-este.

Ráadásul ahogy néztem Görögországot, a nagyobb szállodák a városok szélén vannak, írják is, hogy van saját strandja, de a központi strand és a városközpont több km is lehet... Mi meg szeretnénk a központban és a jó strand mellett lenni.

Thaiföld is biztosan gyönyörű, de az most nagy falat lenne szerintem nekünk, de azért köszönöm a választ!

2012. jún. 3. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!