Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Haverommal szeretnénk külföldr...

Haverommal szeretnénk külföldre menni dolgozni mert itt nincs semmi munka. Nyelvtudásunk minimális neki angol nekem német, de mindkettőnknek kimagaslóan jó a fizikumunk. Valaki esetleg segítene?

Figyelt kérdés
Bármilyen munka érdekel, de főleg fizikai.
2012. jan. 17. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Véleményem szerint minimális nyelvtudás manapság már sehol sem elég! Persze nem kell elhinni, én egy munkaerő-közvetítőben dolgozom, naponta több tíz önéletrajzot dobunk a kukába, mert csak minimális angollal rendelkezik az illető. Az jó hogy jó a fizikumotok, csak akkor ér valamit, ha a nyelvtudásotok jobb, mint a minimális. Ugyanis bármilyen "alja" munkához is elvárják a nyelvtudást és sokszor még a gyakorlatot is. Itt is válság van, rengeteg a munkanélküli akik még a nyelvet is beszélik, így velük kellene versenyezni a munkáért.
2012. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Minimális nyelvtudással maradjatok itthon a feneketeken, ha nem akarjátok, hogy az első sarkon átverjenek. Ez a szomorú valóság.

Saját érdeketekben mondom!

2012. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Vágom, de itt nincs semmi munka. :S egyébként a haverom jól beszél angolul csak nekem minimális a német nyelvtudásom.
2012. jan. 17. 17:06
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Azért találni itt is munkát.
2012. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Vágom, de itt nincs semmi munka. :S egyébként a haverom jól beszél angolul csak nekem minimális a német nyelvtudásom"


Ha a haverodnak jó az angolja, akkor ő menjen, de te angol nyelvterületre ne menj, hacsak minimális németet beszélsz. Most komolyan nem értem az embereket! Hányszor meg lett mondva hogy külföldre menni csak megfelelő felkészültséggel, kezdőtőkével és ami a legfontosabb, nyelvtudással lehet kimenni!! Vagy tudod mit? Menjetek csak ki, aztán belefuttok majd pár pofonba, akkor rájöttök, hogy hallgatni kellett volna arra, aki ért a témához! Én magam is mondtam már ismerőseimnek hogy ne jöjjenek ki nyelvtudás nélkül, nem hittek nekem, mert azt hitték, hogy itt az alja melókhoz nem kell nyelvtudás, pedig kell! 10 embernek adtam tanácsot, egy sem fogadta meg, ma pedig már mindegyikük otthon van és szidja Angliát /Írországot/Németországot, mert hogy micsoda dolog, hogy nekik nem adnak munkát. Kell a nyelvtudás.


Valódi életszínvonalbeli különbséget akkor tapasztalsz egy külföldi országban, ha tudod a nyelvet és van egy jó, piacképes végzettséged, amihez értesz is.

2012. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
pffffffff. de okos valaki. nem azt mondtam h érdemes e kimenni hanem h valaki tud e munkát. nem kell félteni minket ugyanis meg tudjuk magunkat védeni. amugy véve meg van külföldön is fizikai munka ahhoz például nem kell nyelvtudás, csak erő és kitartás, valamint minimális szókészlet amit pár nap esetleg hét alatt megtanul az ember. van itt is munka? kösz de nem kérek abból h havonta minimálbérért vagy esetleg max 100 000 ért gürizzek. akkor inkább megszakadok külföldön és legalább van annyi pénzem hogy nem vajaskenyeret kell enni. nem tanácsot kértem hanem h valaki nem e tud munkát !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jan. 17. 20:09
 7/16 A kérdező kommentje:
am meg ha van piacképes végzettségem mi a f@sznak menjek ki?? te ne szolj hozzá többet
2012. jan. 17. 20:14
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

"kösz de nem kérek abból h havonta minimálbérért vagy esetleg max 100 000 ért gürizzek"


Kinn sem keresnél a minimálnál többet! Az pedig csak átszámolva ér sokat, ott helyben ugyanúgy kevés, mint otthoni minimálbér! Mellesleg a stílusod eléggé "érdekes", én csak tanácsot adtam, de ezek szerint nem kell! Akkor menjél bele a vakvilágba, vágjanak át, engem nem érdekel.

2012. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

"am meg ha van piacképes végzettségem mi a f@sznak menjek ki??"


Látom eléggé tájékozott vagy a témában! A piacképes végzettséget sem fizetik meg otthon! Ezért ha ilyennel és jó nyelvtudással jössz külföldre, akkor lesz igazán más életed! De neked hiába magyarázom, mert jó ha a 8 osztályod megvan. Itt Angliában az alja munkákból csak úgy lehet megélni, hogy 4-5, de esetenként 8-12 emberrel együtt bérelsz egy lakást, magyarán vándorcigányok módjára fogsz élni. Aki ezt a szinvonalat vállalja, az igénytelen ember lehet, mert ílyen módon az afrikaiak meg indiaiak laknak, nem az európai ember.

2012. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8 általános? :) ez vicces de kösz h vmi szutyok cigánygyereknek nézel. mind1 vannak ismerősök kint és konkrétan ők sem úgy mentek hogy volt nyelvtudásuk. te csak arról a helyről beszélsz ahol te vagy oda kell tudás. ennyi.

egyébként ha olyan nagyon jó szakmád van és vágod is azt itt is megfizetik. csak nekem pont 1 sz@r szakmám van, amit nem is szeretek meg annyira nem is tudok.

2012. jan. 17. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!