Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tetszik eddig a 'könyvem'...

Hogy tetszik eddig a 'könyvem' eleje?

Figyelt kérdés

Zsóka naplója


Augusztus 10.


Kedves Naplóm!

Most, hogy 9.-es leszek kevesebb, mint egy hónap múlva, úgy gondoltam úgy naplót kell kezdenem. A régi rózsaszín volt és macikkal volt teleragasztva. Még általánosban kaptam… (mikor még kicsi voltam. ) Ez már ciki. Te, Kedves naplóm, most talán nem láthatod magad kívülről, de tele vagy rajzolva, ragasztva és irkálva a kedvenceimmel. Például a legjobb körömlakkjaimmal lefestettem a lakatodat és az anyukámtól kapott parfümmel is lefújtalak. Igen, az anyukámtól kapottal… Nagyon régi, de nem akarom, hogy kifogyjon, mert akkor az utolsó fizikai emlékem is eltűnne róla. Tudod Elza (így neveztelek el) anyukám meghalt 6 éve. Rákban. Erről nem szívesen írok, de talán később, valami lábjegyzetben tudatom veled a részleteket. Hiszen magadat mindig ki tudod olvasni, nem? Még jó, hogy ez saját napló, így csak ketten tudhatunk a benne lévőkről. Te és én.

De most térjünk a lényegre: úgy gondolom téged is érdekelhet, hogy egy hét múlva GÓLYATÁBOR. Nagyon, nagyon, nagyon, ismétlem, nagyon izgulok. Már megkaptam, illetve apukám kapta meg a szülőin, az osztályom névsorát. Lecsekkoltam őket facebookon és, hát van egy-két szimpi gyerek. Van egy lány, Réka, hát ő… ő viszont már most nem tetszik. Folyton idézeteket írogat, és lájkolja a saját dolgait. Fura. És a neve? Réka? Milyen név már? Mint a répa… Mi ez, valami zöldségfesztivál? Az a legviccesebb, hogy a vezetékneve Frut. Tehát Frut Réka. Ami szerintem olyan, mintha fruit lenne, ami ugyebár angolul a gyümölcs… Na, mindegy, megint fecsegek (jobban mondva firkálok) össze vissza, biztos nem érdekel téged sem, Elza.

Miközben ezeket a sorokat írtam bejelentkezett Bibi msn-en. Szóval most el kell köszönnöm tőled, naplócskám és holnap majd újra jelentkezem.


Augusztus 13.


Sajnálom Elza, de elfeledkeztem rólad. A nagy pakolásban, ugyanis elköltözünk, apu bepakolt valami dobozba téged és majdnem kidobtalak. De Pepita kiszagolta anyu régi parfümjét, amitől úgy prüsszögött, mint amikor egyszer, kölyökkorában a konyhapult alól halásztam ki.

Rögtön felismertem, hogy valami erős szagot érezhet, ezért kidobáltam mindent a dobozból és a legalján megtaláltalak.

Nemsokára gólyatábor, de engem még senki sem jelölt be semmilyen közösségi portálon.  Pedig a többiek már egymás üzenőfalára is irkálnak… Talán nekem kéne kezdeményezni. Hát nem tudom.

Most még nincs semmi érdekes, amit írhatnék, napok óta csak pakolok és a nyár utolsó hónapját ki sem tudom élvezni… De legalább elköltözünk és kollégiumban fogok lakni.  Apu Bécsbe megy dolgozni és nem tud majd rám vigyázni… ahogy a törvény kéri. De nem baj, úgyis mindig koleszben akartam lakni. Persze hiányozni fog Pepita és a kis mancsai. Ahogy minden reggel arra kelek, hogy valaki végignyalja az arcom és próbálja a kis popsiját az ágyra dobni. Sosem ment neki. Tacskó mivolta nem engedte meg neki ezt a kiváltságot, hogy az ágyamra ugorhasson. Mindig fel kellett emelnem. Régebben bosszankodtam emiatt, de szerettem, ha velem fekszik egy ágyban, ezért mindig segítettem neki. Olyan kis szőrös és puha, nagyon aranyos. Már most hiányzik. De szerencsére még van egy kis időm vele. Utána az unokatesómhoz kerül, akik úgy tudom hentes. Nem jó előjel… Na, kész a vacsi, remélem a mai ehető lesz. Apu így 6 év után megértette, hogy lehetetlen pizzából és rendelt kajából élnünk, tehát elkezdett főzni tanulni. Eddig sikertelenül…


Még tavaly írtam azt hiszem, nem is folytattam. Ha pozitív véleményeket kapok, vagy építő kritikát talán folytatom is. :)

De őszinték legyetek!! köszönöm.

16/L



2012. szept. 30. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Két bejegyzést írtál a naplódba? Hűha, bámulatos kitartás. Amúgy a naplót magának írja az ember. Vezess inkább blogot, ha nyilvánosságra akarod hozni, életed minden érdektelen percét.
2012. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja amúgy ahhoz képest, hogy 15 évesen írtad, annyira nem rossz, bár néha kicsit erőltetett. Csak éppen olvasni kínos, mert ez egy napló...
2012. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
65%
véletlenül nem ismered az szjgt? :)
2012. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra semmi extra, tényleg olyan, mint egy saját napló. Viszont nem tudom, hogy mennyire lehet érdekes, mint könyv. Kicsit kesze-kusza a stílusa, van ahol tényleg nagyon szépen fogalmazol, klasszikusan, máshol meg lecsekkolod a facebook-ot. Így nincs egy egységes stílusa. Olyan átlagos szvsz.
2012. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Végre egy 15 éves, aki tud helyesen írni! Micsoda öröm! :D


Egyébként nem az én világom, de más kiskamaszoknak lehet, hogy bejön. De egész vicces, kezdetnek nem rossz.

2012. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves első... Ez egy kitalált napló..

A többieknek köszönöm, hasznosítom. :)

Őőőőő, az szjg-t jóval utána ismertem meg, és IMÁDOM! :D

2012. szept. 30. 17:21
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
A talentumok amik neked adattak fényesebbek a Napnál. Magadban hordozod ama Napnál is fényesebb robbantást. Soraid mint a láng mit télen felmelegít. Hűűűűűűű..... de rossz! Kir áz a hideg. Grt..........
2012. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
őőőőőőőő...ahha. oké.
2012. okt. 7. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!