Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a Macskák...

Mi a véleményetek a Macskák és Az operaház fantomja című musicalekről?

Figyelt kérdés

2012. okt. 1. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A Macskákat még nem láttam,viszont Az operaház fantomja a kedvenc musicalem,DE csak filmben (2004-es vált.) azaz CSAK Gerarddal és Emmyvel. :)) (a magyar változatot is láttam, de nekem az nem annyira tetszett.)
2012. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nagy musical rajongó vagyok, szóval nekem kb. minden jöhet ebben a műfajban.

Ugyanakkor a fent felsorolt két musical pont egyik sem tartozik a kedvenceim közé... Nem vagyok nagy Webber-rajongó, de nagyon szeretem pl. a Volt egyszer egy csapat című darabját, vagy a József és a színes szélesvásznú álomkabátot.


Egyebekben viszont nagy kedvencem a Mozart és az Elisabeth (bár mindkettő másik színházban van, nem tudom, ez számít-e...), meg még ezer más.


De félreértés ne essék, természetesen semmi kivetnivalóm Webber fenti két darabjával szemben sem.

2012. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A Macskák az egyik kedvencem, nagyon szeretem a zenéjét. Az operaház fantomját sajnos még nem láttam.
2012. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én rühellem a Macskákat (a zene sem tetszik, de eleve nem szeretem a történet nélküli musicaleket), Az operaház fantomja meg a kedvenceim közé tartozik.
2012. okt. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Gaston Leroux-nak Az operaház fantomja alapjául szolgáló regénye kiváló, klasszikus, alapmű, feltétlenül érdemes elolvasni. A belőle készült musical illetve filmadaptációk erősen a "felejthető" kategória. Alapjaikban eltérnek a regénytől, a lényeg vész el. Vannak benne jó zenei betétek, de kb. ennyi.
2012. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A "Macskák"-ban én is csalódtam, nem kicsit. Valami olyan átütő hatást vártam, ehhez képest se füle se farka. Csak néztem ki a fejemből, amikor vége lett:(. Az operaház fantomját nem láttam még, de tervben van.
2012. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem a válaszolókhoz lenne egy kérdésem, ha még nézi valaki a kérdést. Szóval ha van pl. egy musical, mint Az operaház fantomja, az ugyanazokkal a számokkal és forgatókönyvel megy más országokban és itt, Magyarországon is, vagy változtatnak? leginkább a számok érdekelnek, a forgatókönyv gondolom nem lehet ugyanaz...előre is köszi, ha valaki tudja a választ!
2012. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Webber egy fantasztikus művész, minden darabját imádom, nekem Az operaház fantomja a kedvenc musicalom. Mind a 2004-es változatot, mind a magyar Madách színházos Mahó Andreás változatot nagyon szeretem. A Macskákat élőben még nem láttam, de ami késik...
2012. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es!


Színdarabnál nincs forgatókönyv, szerintem a rendezésre gondolsz!

Alapesetben a színházak szabad kezet kapnak, és úgy rendezik meg a darabokat, ahogy akarják. Természetesen a sztori és a benne lévő dalok (nagyrészt) ugyanazok. Előfordul, hogy egy produkció plusz dalt is kap, pl. a még élő szerzők együttműködésével. Ld.: budapesti Mozart (Az egyszerű út), vagy bécsi Elisabeth (Wenn ich tanzen will).


Webber esetében kicsit más a helyzet: ő ugyanis ragaszkodik ahhoz, hogy a darabjai mindenhol pontosan ugyanúgy, szinte lépésről lépésre egyezően kerüljenek színpadra, a WestEndtől kezdbe a Broadway-on át, Budapesten is. Ez alól néha van kivétel, pl. a Volt egyszer egy csapat esetében egész jelentős szabadságot kapott a Madách Színház. De pl. ott a József és a színes szélesvásznú álomkabát - tök ugyanaz, mint a többi darab. Láttam a WestEnden, tényleg egyeznek.


Az Operaház fantomja és a Macskák esetében is nagyon minimális eltérések vannak csak, gyakorlatilag a külföldi előadásokat kellett "másolni". Ez igaz a koreográfiákra, dalok sorrendjére, karakterek kialakítására, jelmezekre...

2012. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*kezdve
2012. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!